Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy elkeseredett 21 éves lány...

Egy elkeseredett 21 éves lány szeretne segítséget kérni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 23. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miben?
2014. máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem bírom már.

Eddig fogyókúráztam, teljesen jól ment, már nem is voltam éhes, 30kg-ót fogytam fél év alatt. 170 cm és 80kg voltam, fél éve lettem 50 kg (igaz elsőnek nehéz volt, sok cukrot ettem régen, nagyon meghúztam magamnak egy vonalat, és jól is ment minden, napi 1000-1200kcal-t fogyasztottam tojás, hús, hal, zöldség, gyümölcs formájában.

Jól elvoltam egy ideig, de aztán minden teljesen más lett. Elkezdett kimaradni a havim, erőtlen lettem, egyre többször szédültem, görcsölt a hasam és a fejem. Nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki, időjárás változás, na meg hirtelen a cukor megvonás, majd elmúlik. De nem lett jobb, csak egyre rosszabb, takarítás közben egyre többször lettem rosszul, amikor lehajoltam, utána úgy szédültem, hogy csillagokat láttam, remegtem egyre többször és nagyon szúrt a szívem is. Egyszer elájultam, kórházba kerültem, ahol alapos kivizsgálás után megállapították, hogy teljesen felborult a szervezetem ionháztartása, a cukrom és a vérnyomásom rettentően alacsony, azért van a szédülés és a fejfájás. A testzsírom alacsony-8 volt és azért nem menstruálok, a szervezetem sokkolom, és a vesém is egyre többször görcsölt elvileg a sok fehérje, húgysavam is lett sok.

Megmondta az orvos, hogy állítsam vissza a szénhidrátokat. reggelire elkedztem enni pár marék pelyhet-zab, ebédre kölest vagy barna rizst. De a szervezetem hozzászokott, és nem bírom már úgy mint régen. Rosszul vagyok mindig, fáj a fejem, szédülök, remeg a testem, többször kiesnek a dolgok a kezemből, mert nem bírom őket megtartani, nincs már szinte semmi erőm. A bőröm katasztrófa, teljesen szétrepedt, nagyon száraz, hiába kenem külsőleg. Most 2-3 óránként muszáj ennem valami ch-s ételt, mert nem bírom a munkám már elvégezni. De most meg hízok, megint egy undorítóan dagadék lettem, és már megint kezdődik minden elölről, megint nem bírok strandra menni, már megint a testem miatt van ez az egész, mert nem vagyok képes lefogyni.

Régen súlyzóztam, de már nem megy, tegnap próbáltam és összecsuklottam, nincs erőm.

és ez a folyamatos rosszullét, mikor lesz vége?

Aki hasonló helyzetben volt, vagy valami tanácsot tudnak adni, annak nagyon megköszönném, mert tényleg kivagyok:(

Bocsi, ha ilyen hosszúra sikeredett.

2014. máj. 23. 12:12
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez súlyos, hozzáértő szakemberre lenne szükséged, ha egyedül nem megy, nem a gyk-ra. Itt is vannak okos dolgok, de egyéb is és nem ismerjük pontosan az étrendedet és nem is látunk...

Tekintve, hogy a legtöbb embernek nem kell folyton szénhidrátot tolni (hogy azt teszi, más kérdés), s ismerem, milyen, ha a test megszokja az alacsonyabb szénhidrátbevitelt, szerintem nem jó, hogy most gyakran eszel szénhidrátbombákat - igaz, nem tudom, mennyit...

Zsírt mennyit eszel? Mert egyrészt szükséges, másrészt laktatóbb, mint a szénhidrát (lehet, hogy nem mindenkinek, azt nem tudhatom) s lehet, hogy jobb lenne azt emelni kissé. De ez csak kósza tipp, hisz fogalmam sincs a pontos étrendedről s nemhogy távolról, de közelről sem tudnék felelősségteljesen segíteni, hisz amatőr vagyok.

2014. máj. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Most hány kg vagy? Amikor megpróbáltad a ch-t visszavinni, talán túlzásba vitted, ezért híztál újból. Vitaminokat, ásványianyagokat juttatsz külön is a szervezetedbe? Csináltass labort, a ch-ból pedig csak annyit egyél, amennyi egy napra a jelenlegi súlyodhoz elő van írva. Esetleg a kaloriabazis.hu segíthet. Ne akarj rögtön lefogyni, hagyj időt a szervezetnek.
2014. máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
pesten van egy hely ahol segítenek fogyni többek közt, de nem csak azt hanem mindenféle hormonális belgyógyászati stb dologgal kapcsolatban. keresd fel és mondd el ezt nekik is és kivizsgálnak h mi is a baj. Szent Imre kórház, Lipid Ambulancia. neten keress telefont és hívd fel őket.
2014. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Mindenképpen fordulj szakemberhez! Pontosan mondj el neki mindent, ha nem vagy jobban vagy rosszabodik, akkor rendszeresen járj vissza! Nagyon helyes, hogy most félreteszed a diétát, és igyekszel rendbehozni magadat. Az egészséged a legfontosabb. Ne foglalkozz most a súlyoddal, hiszen az egyértelmű, hogy meg van benned az elhatározásod, és sikerülni fog elérni a kívánt testsúlyt. Azonban azt is nagyon óvatosan kell! Sok mozgás kell hozzá , és nem szabad kihagyni az étkezésből a szükséges vitaminokat, tápanyagokat... a legjobb ha ehhez is tanácsot kérsz orvostól. Nem szabad az internetet terjedő csodadiétákat követni, vagy magadtól brutális célokat kitűzni. Hidd el a fokozatos fogyás sokkal egészségesebb és tartósabb, mint a hirtelen. És még valami. Az 50kg és 170 cm az nagyon kevésnek hangzik. Erről is érdemes lehet egy orvossal beszélni, hogy mi lenne az ideális. Illetve ne felejtsd el, hogy a súly nem minden. Az izom sokkal nehezebb a zsírnál. Szóval lehet, hogy 57 kilósan is pont olyan jó alakod lenne, mint amit az 50-re képzelsz, csak kicsit sportosabb és egészségesebb lennél.

De először is a legfontosabb, hogy most hozd rendbe magad! Ne aggódj, sokkal rosszabb állapotból is teljesen jól rendbehoztak embereket. Csak tényleg menj el orvoshoz és tartsd be amiket mond. Nagyon drukkolok, hogy rendbejöjjön az egészséged!

2014. máj. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, az első pár mondat után rájöttem, hogy esetleges anorexia állhat a háttérben.

Aki nem olvas a dolgok után az így jár. Sajnállak de nem kifejezettebben méltatlak hasznos válasz adására, úgyis csak a sértődés lenne, én meg le lennék pontozva. Ha nagyon akarod tudok segíteni, de mindenképp fordulj szakemberhez.

Ami a legfontosabb felejtsd el a fogyókúra szót, helyette a diétát alkalmazd. A diéta nem egyenlő a fogyással, diéta =rendezett étrend.


12/F

2014. máj. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Huu nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat, nem is gondoltam volna, hogy ennyire segítőkészek lesztek.

Igen, tudom, hogy valami nincs rendjén, erre a kivizsgálásra bejelentkezek, hátha kiderül valami.

Ma próbáltam értelmesebben enni, nem tudom, ez segít e valamit, de egy próbát megér. És nem volt már akkora bűntudatom evés után, mint tegnap.

reggeli 5 db abonett, 2db főtt tojás, pár szelet sonka, 1 paprika, 1 paradicsom

tízórai eper, cseresznye, alma (ma voltunk piacon és mindent megkóstoltam):)

ebéd spárga leves-újkrumplival, új répával, spárgával, volt benne egy kis virsli és zúza is (ilyen mindnet bele leves, de a nokedliket nem ettem meg belőle)

székelykáposzta-sovány húsból, nagyon kis burizzsel és sok sok káposztából, nem volt zsíros

uzsonna 2 marék tökmag, 2alma

vacsora pár szelet sajt 2db paradicsom

2014. máj. 24. 18:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Olvasd el a Sárga Kapszula c. könyvet. Emellett ha megmondod a súlyod és a magasságod, esetleg összehozhatok(unk, mivel te is segítesz). Elolvastam a rinyálásod. Tehát az van, hogy elkezdtél fogyózni de most megint hájzsák vagy. Gondolom nem volt diétát (diéta=rendezett étrend) és talán koplaltál, vagy valami ilyesmi.

Ha szeretnél erősödni,egészségesebb lenni és jobb közérzettel rendelkezni írj ez üzit.

2014. máj. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a segítséged.

Igen, koplaltam, de most triplán jöttek fel a kilók, és ráadásul rosszul is vagyok folyamatosan.

2014. máj. 24. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!