Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az utóbbi 4-5 napban nagyon...

Az utóbbi 4-5 napban nagyon sokat ettem. Mármint nem mekis kaját/sütiket ettem, de mégis sokat 1700-1900 kcalokat. Bővebben kifejtem, de szerintetek ettől lelassul a fogyim?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi miatt lehet hogy az utóbbi 4-5 napban éhesebb voltam és több kcalt is bevittem.

Márciusban pl. áprilisban tökre jól megvoltam tk kenyér nélkül, simán csirkemellet ettem, tojást, fehérjét, sok-sok zöldséggel, meg gyümölcsöt, stb. Tudom, a paleosok elítélik a yoghurtot, tejtermékeket, de ezeket is ettem: szénhidrátbevitelem csökkentettem le nagyon.


Az utóbbi 4-5 napban viszont kb. 1700-1900 kcalt ettem, kiszámoltam - pontosan! - hogy ma pl. 1900 kcalt...


Én két okot tudok felhozni többet nem.. vagyis nem tudom valamelyik az alábbiak közül befolyásolhatja hogy többet eszem:

tavasszal márciusban (ill télen) volt hogy csak 1-2szer jutottam el a héten kondiba, de általában heti 1-szer csak. Ekkor nem is kívántam annyira a kaját, meg a csirkemell + zöldség kombó is jól eltelített.


Mostanában viszont heti 3-4X is járok edzeni, és nem 60 percre, hanem többre. Meg próbálok annyit sétálni, gyalogolni lépcsőzni amennyit tudok.


A másik ok lehet idegi alapon?

Vizsgaidőszak van, és kb. 5-6 órákat tanulok egy nap - már agyf****t kapok, tegnap volt egy baromi nehéz vizsgám. Az utóbbiakat tapasztalom az elmúlt 2-3 napban (ma is megtörtént):

olyan, mintha kicsit szédülnék, meg nagyon fáradt, álmos vagyok. Buszon csak ülni tudok, állni nem, és tegnap is ma is majdnem elaludtam, és úgy éreztem ha nem ülök le, rosszul leszek.

Illetve kicsit olyan, mintha a vércukorszintem ingadozna (de nem értem mitől, hiszen főleg fehérjéket eszem, aminek kiegyensúlyozott vércukorszintet kéne adnia..) és mintha hirtelen leesne, és ha lecsukom a szemem a buszon érzem hogy szédülök...


Az utóbbi 4-5 napban ezeket ettem:

igyekeztem főleg fehérjét bevinni, csirkemell, pulykamell, hal, tojás (tudom a paleósok elítélik, de yoghurtot, tejterméket is ettem) illetve teljes kiőrlésű termékeket (sajnos nem egy db-ot, így jött össze az 1900 kcal, hanem volt hogy 3 db tk zsemlét is megettem egy nap :( persze nem egyszerre)

Úgy éreztem már nem bírok koncentrálni az anyagra, csak olvasom olvasom de semmi nem ragad meg a fejemben.


Csokit nem akarok enni, hogy jobban menjen a tanulás, sem szőlőcukrot (ezeket vizsga előtt sem eszem!!) hanem vagy almát/narancsot (elvégre ezekben is gyorsan felszívódó cukor van) vagy tanulás mellé tk zsemlét eszem.


1700-1800-1900 kcalokat vittem be az utóbbi 4-5 napban... szerintetek leáll a fogyim?

Igyekszem eljutni a kondiba, továbbra is terv a heti 3-4 edzés! A héten már kétszer voltam, de még megyek. Remélem ledolgozom ezt a sok dolgot :(


2014. máj. 30. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, eddig mennyit ettél, milyen tempóban fogytál s egyáltalán, mennyi súlyú vagy mennyi centihez... De sok edzés mellett ezt nem látok magas kalóriabevitelnek. Nagyon helyes, hogy ha éhes vagy, akkor egyél... (Én mozgás nélkül többet szoktam enni, csak mostanság jöttem rá, hogy hogyan lakom jól napi 2000 kalória alatt :))
2014. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A fehérje nem fogja szinten tartani a vércukrodat, azt a ch bevitellel tudod szabályozni. Pont hogy bármennyit lehet belőle enni max ch mellett.
2014. jún. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!