Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 6 hét alatt szeretnék 10...

6 hét alatt szeretnék 10 kg-tól megszabadulni, lehetséges?

Figyelt kérdés
Szeretnék 10 kg-ot leadni de fogalmam sincs hogyan kezdjek bele, jó jó azt mondják ne zabáljak de ezt így könnyű mondani. Itthon csak szobabiciklim van. Jelenleg 160 cm magas vagyok és 72 kg. Mennyi lenne az ideális, nem akarok én modell alkat lenni. 39 éves vagyok, szültem már de a fenekemre és a combomra megy minden. Sajnos már összeér a combom és a melegben kellemetlen. Tudom, hogy nem kellett volna idáig várni stb... Rosszindulatú kommentek ezreit kapom de még nem volt aki segítene tanácsot adni. Az oldalak tele vannak vékony lányokkal akik 20 év körüli szép bőrűek és ők adnak tippeket, ez számomra röhej. Ez nem a valóság . Olyan tanácsát szeretném kérni aki hasonló helyzetben volt, szeretett enni és most is szeret és könnyen le tudott fogyni. Futni sajnos nincs lehetőségem az állandó munka mellett. Élelmiszerben dolgozom .
2014. jún. 4. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Az ideális 50-55 kiló lenne, izmosan. Befolyásoló tényező a csontozat meg a genetikai dolgok pl mellméret.

Az, hogy mennyi lesz a fogyás azt majd eldönti, hogy mekkora zsír-izom arányról van szó jelenleg. Ha nagyon hallani akarsz valamit kijelenthető, hogy az 1kg 1hét a normális.

A zabálásról. Szerintem neked is az áll a háttérben, hogy egyszerű szénhidrátokkal tömöd magad naphosszat (fehér liszt, cukor), és a vércukrod pályáját a világ legparáztatósabb hullámvasútja is megirigyelné.

Attól, hogy számodra röhej, lehet, hogy a 20 éves lányoknak több fitness tapasztalatuk van, mint neked.


A fogyásról. Azért azzal rengeteg időt megspórolunk ha belátod, hogy a kalóriaszámlálás hülyeség, az atkins a dukan meg a paleó csak arra jó, hogy jól megszedjék magukat egyesek. Az Update módszer egyébként nem épít hülyeségekre, mint a többi, de azért én jobban szeretek úgy dolgozni, hogy nincs a norbisüti az arcomba tolva kétpercenként hogy vegyélmáhallod.

Fogyni úgy kell, hogy összeállítasz magadnak egy étrendet, ahol a zsírmentes izomtömeged 2,5-3osát viszed be állati eredetű komplex fehérjéből, a szénhidrát is kb 3*-osa legyen a zsírmentes izomtömegednek. A zsír nem kér enni.

Aztán vannak az ételek amikből "akármennyit lehet enni". Na azok például nem a magas fruktóz tartalmú gyümölcsök.


Ha komolyan veszed a fogyást akkor veszel egy fehérjét (pl 100% whey), egy jó multit (mondjuk nem valami gyógyszertári szart, hanem mondjuk mega daily one-t), és kondibérletet ahol súlyzós edzést végzel. Általában vannak kardió gépek is.

A heted úgy nézzen ki, hogy hétfő-szerda-péntek súlyzós edzés, kedd csütörtök szombat kardió és vasárnap valami aktív pihenést kéne beiktatni.

2014. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként nem 20 hét lesz magad formába rántani ezt most megsúgom, hanem inkább ha most elkezded jövő nyárra már irigykedni fognak rád.
2014. jún. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Kezdetnek hagyd el a kenyeret, mindent, ami fehér lisztes, és a cukrot. Ez így önmagában -10 kiló.
2014. jún. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60-62 már elfogadható (ruhában, bikiniben nyilván látszik hogy még van rajtad).
2014. jún. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Én most heti egy kg-ot fogyok úgy, hogy napi 1150 kcal-t eszek, és 80 percet mozgok. (torna, gyaloglás) Eddig megy a dolog. Kb. hasonló alkat és korú vagyok, mint te.
2014. jún. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ugyanolyan magas vagyok, mint te, voltam már 82 kg is. Jelenleg 69 vagyok, még 58-ra szeretnék fogyni.

Az eddigit úgy fogytam le, hogy kiiktattam teljesen a lisztes dolgokat, cukrot, krumplit, rizset, hüvelyeseket is csak nagyritkán eszem, akkor is keveset. Hús, zöldségek, gyümölcs az alapja az étkezésemnek, mellette én is szobabiciklizek és tornázom. 6 hét alatt biztos nem fogsz lefogyni, ne is kösd időhöz, csak csináld, már közben egyre jobban fogod érezni magad, pár kiló után is. Nem lesz könnyű, főleg, nekünk, egy bizonyos kor után, csak egyre nehezebben mennek le a kilók. Fiatalabb koromban nekem is elég volt, ha picit kevesebbet ettem, de mostmár nem így van. Próbáltam kalóriaszámlását is, de sokkal kevésbbé jött be, mint ez, mindig éhes voltam. Most megeszek egy egész csirkecombot, jó sok salátával, teljesen jóllakom tőle, mégis fogyok. A lényeg, hogy ne add fel, akkorse ha neadjisten csak havi 1 kilót fogynál, az is számít.

2014. jún. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!