Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen lisztet használjak...

Milyen lisztet használjak sütéshez, hogy ne hízlaljon?

Figyelt kérdés
2008. júl. 31. 07:34
 1/4 anonim válasza:
valami 100°os búzalisztet szerintem
2008. júl. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
bocsi % akart lenni
2008. júl. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia! Tudom hogy elcsépelt, de a lényeg itt is a mértékletességen van! Hiába csinálod teljes őrlésű liszttel , ha alaposan belakmározol belőle az ugyanúgy hízlalni fog!


Azért ajánlják a dietetikusok a teljes őrlésű lisztek használatát, mert a finomliszttel ellentétben sok rostot és értékes vitaminokat tartalmaznak. Ezen kívül rosttartalmuknál fogva hamarabb jóllakatnak mint a sima lisztek és később is éhezel meg újra...


Azt ajánlanám ( én amúgy dietetikusnak tanulok), hogy eleinte vegyítsd a sima lisztet teljes őrlésűvel hogy megszokd az ízét, mert egy kicsit másabbb...


Ha pedig nemigen jön be : én azt szoktam csinálni hogy ledarálom a zabpelyhet és vagy csak azt használom liszt gyanánt ( isteni gofri készíthető vele:) ), vagy pedig a liszt egy részét helyettesítem vele...


Szóval összefoglalva : sima liszt helyett ki lehet próbálni a teljes őrlésű liszteket ( főleg a tönkölybúzát ajánlanám mert több benn az értékes növényi fehérje), valamint a liszt egy részét kiváltandó használható: darált v darálatlan zabpehely, búzakorpa, zabkorpa...



Remélem sikerült valami hasznosat mondanom!


Üdv és jó kísérletezgetést!!!

2008. júl. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is zabkorpát használok liszt helyett...sőt prézli helyett is. persze mindenhol nem helyettesíthető, de pl rántásnál jól beválik, panírozásnál, általában sűrítésnél. De süteményeknél nem lehet teljesen kiváltani. gofrinál is működik, de azért egy piskótánál nem lesz jó. Állítólag van valami norbiféle nem hízlaló liszt, de azt aranyáron mérik.
2008. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!