Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 3 napja megiszok napi 2 liter...

3 napja megiszok napi 2 liter vizet mégis "súlyosabbnak" érzem magam, elősegíti e a fogyást?

Figyelt kérdés

Eddig én borzalmasan kevés vizet ittam, volt, hogy egész héten elvoltam fél liter vízzel ( tudom tudom nem egészséges ) ezért is döntöttem úgy, hogy ideje tenni valamit a szervezetemért, ráadásul fejfájós is vagyok ( tudom, ezen se csodálkozzak ) így ráálltam, hogy hétfő óta ha kívánom, ha nem megiszom azt a napi 2 liter vizet, viszont azóta nagyobbnak érzem a hasam is. A víz hozzájárul egyébként valamilyen módon a súlyvesztéshez? Igazából szeretnék megszabadulni 10 kg-tól és eddig első 2 lépésem, ez a napi 2 liter víz bevitel plusz 5 után nem eszek, a következő lépés a mozgás lenne. A narancsbőr mérséklésében segít e? Nem vagyok annyira vészes az, de azért a narancsbőr csak narancsbőr..


Köszönöm a válaszokat!


25 L


2014. jún. 25. 22:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%
Igen, hozzájárul, de ne várj azonnali hatást. Amúgy az sem mindegy, hogy milyen vizet iszol. A legjobb a desztillált víz.
2014. jún. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

"5 után nem eszek" hülyeség, egyedüli kivétel, ha már hétkor húzod a lóbőrt.


A víz nem fogyaszt, a szervezet normális működéséhez van szükség rá.

2014. jún. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A megfelelő emésztéshez víz kell. Ha nem ittál eleget, akkor fel fogja gyorsítani az emésztésedet, de nem egyik napról a másikra.
2014. jún. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Természetesen én sem várom el egyik napról a másikra :) Hosszabb távban terveztem a dolgot. Mentes ásványvizet- csapvizet iszok, bár a csapvíz nehezen csúszik.. Mióta nem eszek 5 után azóta sokkal jobban alszok, de a napi 5 étkezés megvan.
2014. jún. 25. 22:18
 5/17 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Desztillált vízzel ha megiszol belőle 1 litert egyszerre, abba szerintem bele is lehet halni.


Muszáj megbotránkoznom a vízfogysztási szokásaidon. Én 2 órát bírok ki fél liter vizet, te meg egy egész hetet? Tök jó.

2014. jún. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Első, na ajánlj felelőtlenül hülyeségeket! A vízben elengedhetetken ásványi anyagok is vannak, pl. kalcium, ami a csontok és fogak fejlődéséhez, erősítéséhez szükséges.
2014. jún. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen , sajnos hozzàszokott évek alatt a szervezetem , hogy nagyon keveset iszok. Màsok is meglepődtek rajta , hogy hogy bírom ki , de sajnos nekem sokszor fel sem tűnik , hogy nem iszok akàr egésznap. De ennek mostmàr vége :)
2014. jún. 26. 16:19
 8/17 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Gondolom wc-n 3 naponta egyszer voltál pisi miatt. A nagy dolog meg szülés közeli élmény lehetett.
2014. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy a csapvíz tele van vegyszerekkel. A forrásvizekben lévő ásványi anyagokat pedig nem tudja a szervezet beépíteni. Ezért fontos minél több magas víztartalmú gyümölcsöt, zöldséget enni, hogy folyadékhoz jusson a szervezet.
2014. jún. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

9. Eléggé el vagy tájolva, azt meg kell hagyni.:)


Szóval a csapvizet legtöbbször tényleg túlklórozzák, illetve vannak helyek, ahol túl sok benne az arzén vagy más.


Az ásványvizek ásványianyag-tartalmából valóban nem sokat vesz fel a szervezet, de ez egyáltalán nem befolyásolja a vízfelvételt, ami miatt issza az ember. Arányaiban a vízből több víz hasznosul, mint a növényekből (nem teljes egészében hozzáférhető, emésztés során és a rostok miatt is csökken a felvett mennyiség).


Desztillált vizet nem iszunk, nincs is íze, az az oldott ásványi anyagoktól van; de a legfőbb probléma az vele, hogy nincs benne oldott anyag, így az ozmotikus-egyensúly fenntartása végett a sejtekből kiáramlanak az ionok, a víz pedig a sejtekbe kerül, amitől könnyen ki is pukkadhatnak.

Végeredmény: ájulás, sejtpusztulás, szöveti károsodás, maradandó károsodás, de akár még halál is lehet.

2014. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!