Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segít! Enétek, jól csinálom-e...

Segít! Enétek, jól csinálom-e az életmódváltást, vékonyodni akarok, aki ért hozzá írjon?

Figyelt kérdés

160-161 cm vagyok és ~55 kg, 20 éves lány.

Utóbbi 2-3 évben nem álltam mérlegre, csak azt tudom, hogy kb 16-17 évesen 50-51kg körül voltam.

És zavar hogy most 55 vagyok, a combomat, fenekemet vastagnak tartom, meg úgy összességben az egész testem szeretném ha vékonyabb lenne, hízni meg végképp nem akarok.


Újabban kezdtem más életmódot, ezt leírom, kérem aki ért hozzá, volt már ilyen tapasztalata, az írjon hogy jól csinálom-e! Nincs szükségem hála Istennek most ilyen drasztikus 30kg-s fogyásra, csak egy picit leadni akarok, főleg zsír helyett izmos, és vékonyabb akarok lenni.


Szóval fehér lisztből szinte semmit, vagy csak minimálisat eszem pl annyit hogy ettem 2 szelet rántott halat, a panírba ami volt.

Reggelente eszem 1 evőkanál melaszt, azért mert a menzesz görcsökön sokaknak segített s most ki akarom próbálni mert nekem nagyon kellemetlen minden hónapban. Ezen kívül semmi cukros édességet nem eszem, csokit, sütit, pudingot, semmit.

Gyümölcsöket időnként, napközben igen, főleg uzsonnára, de azt se mindig és sosem nagy mennyiséget.


Kenyérről sajnos nem tudok teljesen lemondani mert ha nem eszem egy-egy szelet barna kenyeret akkor egész nap nincs erőm és korog a gyomron. De abból mindig barnát, vagy teljes kiörlésű magvas Pur-pur kenyeret.


Lecsóhoz köretnek barna rizst eszem.


Igyekszem az étkezéseimbe több fehérjét vinni, pl csirkemell,pulykamell sonka, néha rántott hal, meg rio mare, grillcsirke és ilyesmik, néha sertés karaj.


Sok zöldséget eszem, minden étkezéshez eszem valami zöldséget.

Tojást szoktam időnként, pl csőben sült zöldséghez, vagy 1-2 főttojást kis piritóssal és zöldséggel, illetve rántottát.

Cukkini, kapor, zöldpaprika,répa, padlizsános szendvicskrém (bio a dm-ből), kígyóuborka, avokádó, karfiol, brokkoli, néha mexikói zöldség, ilyesmiket szoktam enni.


Naponta próbálok 5ször enni, de néha ez csak 3-4.

Próbálok mindig mértékletesen enni, csak mindig gondba vagyok, na most vajon ez sok-e , mert éhezni sem akarok, mert tudom hogy az se vezet célra szóval igyekszem eleget enni, de nem degeszre kajálni magam.


Nassolni egy-két szem aszalt gyümölcsöt és kis mandulát szoktam, vagy puffasztott rizs, buza szeleteket.

Emellett egyik nap ettem pattogatott kukoricát, sajnos nem tudok olaj nélkülit csinálni, de egy elég kevés kis olajjal, vaj nélkül, és ez volt a nasim, meg az étkezéseim része. De ezt nem fogom gyakran csak néha..


Emellett minden nap mozgok valamit.

Van a Sinkó ANdrea féle edzés, kik box aerobik, meg erősítés. Azt szoktam, a kik box aerobik (30 perc) részét főleg, de utána csinálok lábelemelések, comberősítő, ilyesmiket.

Ha jó az idő és van rá időm akkor kocogni, túrázni szoktam, elég dombos a környék ahol élek, szóval van hogy felmegyek gyors ütemben a hegyre, aztán ott kocogok, sétával váltakozva.


EZt az egészet júni 14-16 körül kezdtem el. Júni 16án 55,6 ot mutatott a mérleg, ma 55,00-t...

És most aggódom hogy mi van ha csak hízni fogok, vagy nem elég amit csinálok és valami durvább edzés meg diéta kéne... bár azt is olvastam, hogy eleinte mutathat többet a mérleg, meg az izmok is nehezebbek a zsírnál...

csak hát aggódom na :(

GOndoltam, mivel nem vagyok túlsúlyos, meg idáig se híztam rohamosan, csak idáig nem sokat mozogtam, meg volt hogy éjjel pl tanulás közben megéheztem és akkor tésztát ettem,meg elég sok csokit.


Mit gondoltok elég ez az életmód ahhoz hogy a felesleges zsírtól megszabaduljak és vékonyabb, jobb alakú legyek?

Vagy ha nem elég akkor javasolnátok mit csináljak?


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!



2014. jún. 27. 22:00
 1/2 A kérdező kommentje:
*még annyi hogy ebben a 2 hétben a napi mozgásból heti 1szer elmentem egy fintesz studióba alakformálásra.
2014. jún. 27. 22:03
 2/2 anonim ***** válasza:

tápanyag mennyiségeket nem írtál.

számolni meg annak nem kell,aki már számolt legalább 1 évet így szemre megmondja,hogy kbra mennyit evett.

a tojással nem kell spórolni az 1-2őt felkerekítheted 4re reggel.

az olajat el kell felejtened,helyette menjen vagy kókuszzsír,vagy állati zsír.

ha megy elég zsír az ad annyi energiát,hogy nem kell annyi ch-t enni.

a kenyerek között nincsen különbség,,hogy barna vagy fehér,a barnában van színezék ennyi a különbség.

minden étkezés tartalmazzon fehérjét és amennyire lehet változatos fehérjét.

szárnyasok,halak,marha,tojás.

a zöldségek okék,ha pároltak.

a táplálék kiegészítés is fontos lenne.

multivitamin,mellé c,d3 vitamin és omega 3.

menstruációs görcsökre edzés kell nem cukor,aviva torna a neve.

amit meg körülírtál az elején testkompozíció változtatásnak nevezik,vagy skinny fat-nek,ideális tartományba csökkentett testzsírnak.

a nassolásaid mind cukor,ch nem jó.

nassolásnak vegyél ch mentes protein turmixot,abból csinálhatsz pudingot.

2014. jún. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!