Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rettegek a fogyastol, valaki...

Rettegek a fogyastol, valaki rendbe tenne lelkileg?

Figyelt kérdés
Meg tavaly lefogytam 57kgra,de gyogyszert kellett szednem es valoszinuleg az etvagyam novelte. 69kg vagyok :(...az atlag sulyom sose volt tobb 63nal.. rettegek valtoztatni. Tudom sport,etrend. De nem merem elhinni ,hogy ez a jo ut. Talan konnyebb ez az osszevisszasag,mert ez a biztos. Merteket se tudok tartani,ugy erzem megfosztanak a szabadsagomtol..
2014. júl. 4. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:

És szerinted mégis ki képes rendberakni a lelki világodat magadon kívül? Hiába vársz, csak magadon tudsz segíteni.

Nem hiszed el, hogy a sport és a helyes táplálkozás a jó út? Akkor mégis mi lenne? A szabadság meg nem mértéktelen zabálást jelent. Kezdd el, és rá fogsz jönni, hogy mennyivel jobb. Siránkozással és önsajnálattal nem jutsz előrébb.

2014. júl. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyszerűen egy kis ördög van a fejemben,aki eltántorit :D motiváció kell,tudományos tények..mi lesz ha ezt folytatom.. mit talaljak az eves helyett mint pl cigi..mar probaltam,de kerulom mar felnott vagyok felig 100%ban az en hibam ha rasxokok...de valami egyszeru oromforras kell
2014. júl. 4. 22:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Örömforrás: kitűzöl x km-t amit lefutsz és ha végig csinálod büszke vagy magadra.

Belekezdesz egy tanfolyamba, nyelvvizsgába és sikeresen elvégzed.

Kitakarítasz otthon, nagytakarítást csinálsz, főzöl, mosol, vasalsz, kertet rendbe tartod.

Új ruhát veszel és látod, hogy jól áll.

Az utcán megnéznek a pasik, irigykednek rád a csajok.

A strandon magabiztosan mész végig.

Kell ennél több???

2014. júl. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na azt a kisördögöt kell lenyomni. Nem olyan nehéz, mint hiszed. Tedd fel magadnak a kérdést, szeretsz-e egészségtelen és túlsúlyos lenni? Gondolom nem. Meg akarsz változni? Igen. Meg tudsz? Igen. Tudod hogy kell? Igen, helyes étkezéssel és mozgással. Akkor mi a gond, mi szól ellene? Semmi.

Az evés fontos, enni kell, nem jó éhezni. De nem mindegy, hogy mit eszel. Főzz magadra egészséges kaját, ne egyél boltban kapható készételt. A húspult és a zöldséges legyen az, ahonnan válogatsz. Az egészségtelen pótlékokat, mint pl. a cigi, felejtsd el. A pótlék legyen mondjuk egy séta vagy bringázás. Vedd fel szépen a legkényelmesebb cipőt, és irány ki a szabadba, jó idő van.

Mi lesz ha nem teszed meg? Kövér leszel, nem lesz önbizalmad, nem fogod jól érezni magad. Az egészséged idővel valószínűleg megromlik, elősegíted a cukorbetegség, érrendszeri problémák kialakulását. És akkor majd muszáj lesz diétáznod, különben beledöglesz. Na, hogy hangzik motivációnak?

A választás a tiéd, élhetsz egészségesen és élhetsz egészségtelenül. Ne felejtsd, ép testben ép lélek, és fordítva. A megromlott egészség egy életet tehet tönkre. Apám élete harmadát szenvedte végig, mert az egészsége megromlását nem tudta elviselni lelkileg. Alkoholista, majd végül öngyilkos lett miatta. Az ő döntése volt, másképp is történhetett volna.

2014. júl. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen a pillanatnyi oromforras,hogy vegre a jelenben legyek Boldog. Ezek kellemes dolgok,amit irtal kellene ami eltereli a figyelmem és elvezem is
2014. júl. 4. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!