Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem baj, ha figyelmen kívül...

Nem baj, ha figyelmen kívül hagyom a kalkulátort, ha hülyeséget ír, és úgy csinálom, ahogy jól esik?

Figyelt kérdés

Kb. május közepe óta nagyon egészségesen és nem is keveset eszem, 111 kilóról indultam és most vagyok 103 (171 centi magas nő).

Kalóriakalkulátor szerint a testsúlyom csőökkentéséhez (!) 2550 kcalra lenne szükségem minden nap rendszeres mozgás mellett.

Én ezt nagyon soknak tartom, szerintem kb. ennyit ennyit ehettem folyamatosan (főleg édeségekből), amikor zsírdisznóra híztam.


Nem szeretnék túl gyorsan se fogyni, de szerintem egyelőre jó a tempó. Ha teljesen jól érzem magam (sőt, sokkal jobb a közérzetem mint azelőtt, több energiám van, kipihenten ébredek, kitisztult a bőröm stb.), akkor nyugodtan folytathatom így tovább, ahogy jólesik és nem kell megemelni a kalóriabevitelt csak mert egy kalkulátor azt mondja?


2014. júl. 6. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Keress asik kalkulátort is, de valószínüleg az is ugyanazt fogja mutatni.

Ugyanis ekkora test életbentartása igen sok kalóriát igényel, ha túl keveset fogyasztasz, akkor csak az izmaid épülnek le, ezen kivül idö kérdése, mikor kezd a szervezet teljes erövel tartalékolni.


100 kg feletti súly esetén az 1500 kcal körüli étrend masszív koplalás. A te magánügyed, hogy eröszakosan akarsz-e koplalni, de a végén neked lesz belöle bajod. Sokkal okosabb lenne, ha lassabban, de tartósan fogynál.

2014. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
OK, én ezt értem, de ennyi kalóriával meg csak hízok. Akkor mi lenne a helyes megoldás?
2014. júl. 6. 14:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok masszívan koplalni, bár gondoltam, hogy jön ilyen komment, de leírtam, hogy nem eszem keveset, saccra olyan 1800 kalória, bár nem számolom.
2014. júl. 6. 14:26
 4/7 anonim ***** válasza:
A BMR-ed van kb. 1800 körül, az alá nem érdemes menni. Normál, nem túl aktív életmóddal a napi kalóriaigényed 2200 kcal körül van, átlagos aktivitással 2500. Ha nagyon keményen sportolsz minden nap, akkor felmehet 2800-3000 felé. Ez utóbbi esetben valóban jó lehet a 2500, de egyébként valóban sok. A helyedben valahol 1800-2000 köré venném a napi fogyasztásom és továbbra is mozognék mellé, amennyit lehet.
2014. júl. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

JVaslom, hogy jelentkezz be a kalóriabázis.hu-ra, ott rendesen tudod vezetni, hogy mennyit eszel, meg mennyit használsz fel belöle, és a fórumon segítenek egyebekben is.


Azt ugyanis kizártnak tartom, hogy 2500 kcal mellett híztál meg ennyire, valószínüleg pár "apróságot" elfelejtettél beleszámolni: pl üdítö, tea cukorral, kávé cukorral/tejjel, egy-egy falat édesség, stb.

2014. júl. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kizárólag édességek miatt híztam meg ennyire, mert nem vagyok nagyevő egyébként. Sosem számoltam a kalóriákat és azért is nem szeretném, mert eléggé rákkattanok dolgokra és akkor erről szólna az életem, mint sok más embernek, hogy grammra méregetem, hogy miből mennyit, ez így nekem nem menne.

Mondjuk az is lehet, hogy alábecsülöm a kalóriamennyiséget amit megeszek és nem is 1800, hanem több.

2014. júl. 6. 16:06
 7/7 anonim válasza:

Nyugi, minden oké Veled!

Ha ilyen módszerrel is fogysz, folytasd, és sz*rd le a kalkulátort. Nem vagy egy gép, hogy megmondják hogy működj!

A saját testedet Te ismered, és ha úgy érzed, jobb a közérzeted azáltal amit csinálsz, akkor folytasd! Ha egészséges kajákat eszel, nem is kell számolni a kalóriákat, de az sem probléma, ha néha(!!) becsúszik egy kis édesség!

És attól sem kell félned, hogy mivel nem eszel keveset, nem fogsz fogyni! Nem keveset kell enni, hanem rendes/egészséges kaját!

Minden oké Veled, úgy csináld, ahogy jónak látod, sok sikert!

(én személy szerint biztos nem foglalkoznék semmiféle kalkulátorral)

2014. júl. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!