Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valamilyen díétás étrend,...

Valamilyen díétás étrend, írjatok?

Figyelt kérdés

2014. júl. 9. 23:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyumolcsokben fruktoz van, amit a test azonnal elraktaroz, ellenben a glukozzal, amit azonnal fel tud hasznalni. Az Egyesult Allamokban mindenbe HFCS van (High Fructose Corn Syrup - magar fruktoztartalmu kukoricaszirup), mert olcsobb, mint a normal kristalycukor (ami fele fruktoz, masik fele glukoz). Es tobb kutatas is kimondja, hogy a HFCS felelos a magas foku elhizasert az allamokban.


A fruktozt csak a maj tudja feldolgozni, ugyanugy, mint az alkoholt, es meglepoen hasonlo modon.


Ha beszelsz (ertesz) angolul, akkor itt egy nagyon szep tudomanyos levezetes a Kaliforniai Egyetemtol, mi tortenik az elfogyasztott fruktozzal: https://www.youtube.com/watch?v=dBnniua6-oM (kb. 57 .perctol a lenyeg, figyelem, nagyon tudomanyos megkozelites). Roviden: az elfogyasztott fruktoz legnagyobb reszet a maj elraktarozza zsirban, illetve az inzulinrezisztencia kialakulasaban is nagy szerepe van, mert az inzulin nem tudja jol szabalyozni az elfogyasztott cukroknak ezt a reszet.


A gyumolcsok olyan szempontbol jobbak, mint a HFCS, hogy tartalmaznak valamennyi rostot, ami segit a helyes emesztesben. Ettol fuggetlenul sok fruktoz van a gyumolcsokben, tulzott fogyasztasuk gatolja a fogyast. Igen, az egeszseges etkezesnek reszei kell, hogy legyenek a gyumolcsok, de a fogyashoz inkabb a visszaszoritasuk a hasznos.

2014. júl. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A gyümölcsből nem lehet olyan sokat enni? Nos, a gyümölcsevők, akik mondjuk napi 3000 kalóriát visznek be belőle, szerintem nem így gondolják :) Oké, málnából nehéz lenne, de a banán és az aszalt gyümölcsök odatesznek :D Ráadásul sokunk rengeteget tud enni a cukros gyümölcsökből, mert finomak és nem laktatnak valami nagyon. Tegnapelőtt sikerült minden igyekezet nélkül fél kiló aszalt datolyát ennem... Most átmegyek ketogénbe, hogy legyen némi egyensúly :D


Nos, azt sosem tudtam letesztelni, hogy erőteljes gyümölcsevéssel tudok-e fogyni, mert a sok gyümölcsöt nem bírom (kivéve az aszaltakat, a dinnyét és a banánt, a savasabbakból nem kívánok sokat), de a szénhidrátdús táplálkozás nálam és sok más embernél nem jó irány a fogyáshoz.

Részemről a szénhidrátcsökkentést ajánlom, hogy mennyire drasztikusat, azt mindenki válassza ki maga. A nagyon durvát, ahol keményen vissza kell fognom a zöldségfogyasztásomat, nem szeretem, de egy lazított ketogénféle nekem teljesen jó, ha nem is hosszú időn át. De a szénhidrátbombák kerülése (sok gyümölcs, gabona, cukrok) alap, ha az ember ilyen irányban gondolkodik.

Aki képes kevés kalóriát enni, az sokkal több szénhidráttal is fogyhat, én sok szénhidrát esetén különösen sok kalóriát igénylek, mert nem laktatnak úgy, mint a zsír, s ez az inzulinválasz miatt logikus is és rengeteg emberre igaz. Ki kell tapasztalni, kinek mi válik be.

2014. júl. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Jézusom mennyi sok tudatlan ember.. istenem..


Kedves kérdező, ha szeretnél egészségesen étkezni, írj bátran! De olyan hogy dukan, meg ilyen olyan divat diéta nem működik! vagyis de, talán fogyhatsz tőlük, de hogy az egészségednek ártasz vele az tuti!

Első körben hagyd el a cukrot minden formában, mert az a legfőbb ellenségünk, helyette használj természetes édesítőz, pl eritritet. Sokak nézete szerint a szénhidrát az ellenségünk, ami nem igaz! Csak nagyon meg kell válogatnunk hogy a napi szénhidrátbevitel minőségi ch-ból legyen meg, pl: Teljes kiőrlésű kenyér reggelire, ebédre ugyanígy Tk dolgok, mellé bármilyen húsi. Lényegében az a fontos hogy minden gabona jellegű dolog amit megeszel az Teljes kiőrlésű legyen! És a mennyiségre is figyelni kell, nagyon jó példa erre a cukorbetegek étrendje, pl: 160 grammos szénhidrátbevitel pontosan elosztva, ami azért fontos hogy az inzulin ne ingadozzon túl sokat. Én azt gondolom azoknak sem jó ha az inzulin szintjük összevissza ugrál akik még nem cukorbetegek, így követendő lenne számunkra is ez a fajta étkezés. Én 4 hét alatt 5 kilót fogytam ezzel a módszerrel.

2014. júl. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!