Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy érdemes felosztani a...

Hogy érdemes felosztani a heti 5 edzést, hogy látványos legyen a változás?

Figyelt kérdés

Figyelek az étkezésekre, egészségesebben eszek, mint eddig. Nyilván nem hiperszuper egészségesen, de amennyire a lehetőségeim engedik, igyekszem egészségesen étkezni.


Heti 2 pihenőnapom van, és 5 nap edzek. Intervallumos edzést, illetve erősítő, feszesítő tornát csinálok.

161 centi és 60 kg vagyok. Olyan 5-6 kg-t szeretnék fogyni, és kicsit formásodni, izmosodni.


Utánaolvastam, hogy az intervallumos edzés jól beindítja a zsírégetést. A tornákat pedig imádom, amik komplett átmozgató gyakorlatok, ezért ezt nem szeretném kihagyni. Lehet, hogy nem ez a leggyorsabb megoldás a feszes alak felé, de ezt élvezem is legalább.

Azt viszont még mindig nem tudom, milyen arányba osszam fel az edzéseket.


Hogy lenne jobb? 2 intervallumos edzés, és 3 erősítő torna, vagy fordítva? És miért? Egyéb jótanácsok?


2014. júl. 29. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy intervallum edzésből heti 2 ajánlott. De azt tényleg jól kell csinálni. Nem akarsz a 3 tornából legalább 1-et, de inkább 2-őt súlyzós edzésre váltani?:) Nem tudom milyen az a torna pontosan, de amilyeneket szoktak általában csinálni a lányok azok tényleg csak átmozgatásra jók, ami elég heti 1x is ha szereted, de izom attól nem lesz és a formásodáshoz, feszességhez az is kell, ill. a zsírégetéshez is jól jön.

Amúgy lehet inkább a sport/testépítés kategóriában kellene érdeklődnöd, azt nézegetik olyan fiúk akik értenek is hozzá.

2014. júl. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A tornázás nálam gyűjtőfogalom. Kézi súlyzóm van, azt már most is használom, illetve saját súllyal próbálok még edzeni, amennyire itthon ki tudom vitelezni. Szóval a torna olyanokat jelent nálam felváltva, mint pl. Béres Alexandrának edzése, vagy Péntek Enikőnek. Enikőnek pl. súlyzós edzéseit is szoktam csinálni.

Még lábsúlyt, és gumiszalagot akarok majd venni, ha lesz pénzem, mert az nincs még.


Csak ezeket azért akarom felváltva csinálni, mert nagyon hamar megunok egyfajta edzést, és ha váltogatom Péntek Enikőnek, meg Béres Alexandrának a videóit, akkor változatosabb lesz és nem adom fel. :)

Köszönöm a válaszodat! :)

2014. júl. 29. 20:53
 3/3 Osynho ***** válasza:
Vagy fogyás, vagy izmosodás. Ellentétes folyamat. Ezt kellene eldönteni és egy étrendet összeállítani (ez határozza meg ugyanis).
2014. júl. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!