Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futással kapcsolatban kérhetné...

Futással kapcsolatban kérhetnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés

155 cm magas vagyok, 54 kg. Heti 6x eljárok futni reggel és este is .

Ez kb. 16-20 km-t jelent /nap. (tehát 8-10 km reggel és este is)Guggolásokat is végzek. Emellé gondoltam még más kardió edzést is. Szerintetek mi lenne jó? És futás előtt vagy után végezem? Másik kérdésem pedig az lenne,hogy futásnál ez a táv már sok ? (amúgy 50-50 percet vesz igénybe) Azért kérdezem,mert oké,h van utána izomlázam (comb környéke),de egyáltalán nem vészes,térdeim sem fájnak.


Emellett persze diétázom is (este 6 után nem eszek,csökkentettem az adagokat, kevesebb Ch,több fehérje,több folyadék,sok gyümölcs és zöldség.)


Cél:fogyás, állóképesség növelése és izmosodás (persze nem brutális módon. xd ) Hozzátennem,fogyás alatt nem azt szeretném elérni,h vékony legyek,csupán laposabb hasat,feneket,vékonyabb combot szeretnék. Kb.6 kg fogyásra gondoltam.



2014. júl. 30. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak az a baj, hogy a fogyás és az izmosodás egymással ellentétes folyamatok, a kettőt egyszerre nem lehet kivitelezni, ugyanis fogyáshoz kevesebb kalóriát kell bevinned, mint az alapanyagcseréd, izomépítéshez pedig többre van szükséged.

A két folyamathoz más és más edzésformák az ideálisak, tehát fogyáshoz aerob edzés kell, ami 125-130-as pulzus mellett, tehát viszonylag alacsony intenzitáson, de megállás nélkül történik, legalább 30 percig. Izmosodáshoz értelemszerűen súlyzós edzés kell, ezt a periódust érdemesebb előbb beiktatni, mert minél izmosabb vagy, annál több kalóriát használsz fel a nap során, így a diéta is jobban fog mennyi egy magasabb izomtömeg mellett, és persze formásabb, feszesebb, tónusosabb is leszel - gondolom ez a cél. :)

Állóképesség növeléséhez pedig kardió edzés az ideális, tehát magas intenzitáson (max pulzus 80%-a), ez sem a fogyást sem az izomépítést nem zárja ki, viszont elengedhetetlen mellette a megfelelő fehérjefogyasztás, ugyanis az nagy energiaszükséglet miatt ilyenkor a szervezet az izmokat kezdi bontani mint viszonylag könnyen hozzáférhető tápanyagforrás, tehát nem csak ez miatt, hanem mert sportolsz, érdemes beszerezni fehérjeport a megfelelő diéta mellett (tejsavófehérje koncentrátum lenne a legjobb, ezt edzés után és este is fogyaszthatod, mert lassan és gyorsan felszívódó fehérjét is tartalmaz).

2014. júl. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ühüm,értem:) köszönöm a választ
2014. júl. 30. 18:57
 3/8 fGhw39-84th ***** válasza:
Mióta futsz napi 2o km-t?
2014. júl. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kb. 1 hónapja kezdtem,persze nem rögtön 20-szal ,hanem folyamatosan csináltam.16-20 km-t kb. egy hete megyek,de mint írtam,nem egyszerre. (sajnos így fér bele az időmbe)
2014. júl. 30. 22:03
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Egy hónap alatt heti 120 km? Este 10 km futás kaja nélkül? Hm.
2014. júl. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló! Esti futás után általában csinálok magamnak egy turmixot.

Amúgy az esti futás az néha délután fél 5-5 körül valósul meg...(nem mindig tudom úgy intézni a dolgaim,hogy az esti az tényleg este legyen:/ ) értelemszerűen így ilyenkor "rendesen" vacsorázok is

2014. júl. 31. 16:16
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Ezt beszéljük meg egy hónap múlva. Ilyen kajával ilyen távokat tutira nem fogsz futni. Amúgy értelme sem sok van. Ultramaratonra készülsz?
2014. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 fGhw39-84th ***** válasza:

"Amúgy értelme sem sok van. Ultramaratonra készülsz?"

Ja. Egyszer haverral futottunk két fős váltóban az Ultrabalatonon, ami fejenként kb. 11o km. Arra készültem heti 5o-8o km-rel. :D

2014. aug. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!