Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges 30 kiló fogyás?...

Lehetséges 30 kiló fogyás? Kis segítséget kaphatnék?

Figyelt kérdés

Barátnőm fejébe vette, hogy 30 kilót le akar fogyni. 8-9 hónap alatt.

Tanácsomra elkezdte a minden napi reggel futást ami egyenlőre 1 kör a parkban ami olyan 500 métert jelent. Neki már ez is kihívás, hiszen túlsúlyos,és asztmás. De becsülettel csinálja, ezzel nincs gond.

Tanácsomra, már jó ideje mindenhová gyalog jár. Ha esik ha 30 fok meleg van akkor is gyalog megy a munkahelyére és gyalog jön haza ami oda-vissza 90 percet vesz igénybe ami 6 km napi gyaloglást jelent.

Viszont amiben nem tudok tanácsot adni az az étkezés.

Édességet, cukrot nem eszik.

Kérte, hogy segítsek neki, hogy hogyan egyen, mert ugye főznie kell a családra, és ő is azt eszi amit a családnak főz. Tanácsoltam, hogy egyen sok zöldséget, gyümölcsöt. Eszik is de anyagilag nem engedheti meg, hogy 2 féle kaját vegyen. Vagy zöldséges csirke vagy spagetti. A család viszont ki van akadva a sok zöldségtől.

A másik gondja, hogy állandóan éhes. Volt rá példa, hogy reggel amikor találkoztunk, mondta, hogy reggelire evett paradicsom salátát. De délben a munkahelyünkön rosszul lett az éhségtől. Ebédre evett 1 szelet csirkemellet zöldséggel, de 1 óra múlva simán lehetett hallani, hogy korog a gyomra.

Ebben kérném a segítségeteket. Mit egyen, hogy ne legyen éhes, és a terve, hogy 8 hónap alatt lead 30 kilót teljesüljön? Mert látom, hogy az asztmája ellenére becsületesen csinálja a mozgást.


2014. júl. 31. 09:37
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:

30 kg súlyfelesleggel és asztmával nem gondolom, hogy a futás jó ötlet.


"reggelire evett paradicsom salátát. De délben a munkahelyünkön rosszul lett az éhségtől"


Nem csoda, éhezik. Így lefogyni sem fog. A család támogatása sajnos elengedhetetlen, anélkül nagyon nehéz lesz. Tojás, ami esetleg segíthet, relatíve olcsó, tápláló. Ilyenkor nyáron nekem pl. a lecsó jó minőségű kolbásszal, tojással teljes értékű ebéd vagy reggeli, vagy vacsora, igény szerint.

2014. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A túlzott tápanyagmegvonás sem jó, sőt káros. Azért lett rosszul, és azért korgott a hasa, mert túl keveset evett. A paradicsomsalátában szinte semmi tápanyag nincs, amellé legalább enni kéne egy kis húst, de egy kis barnarizs sem árthat.

Olvassátok el a Sárga kapszula című ebookot (ingyen letölthető), abban jól le vannak az étkezés alapjai, mire kell odafigyelni. Nem kell mindent szó szerint betartani belőle, de az alapokat elsajátítani jó. Van egy másik jó ingyenes könyv is, szintén az egyik magyar testépítő oldalról tölthető le. A címe: Amit a zsírégetésről tudnod kell. Ezután már össze tudjátok rakni, hogy kb. milyen tápanyagból mennyi kell, és ezt milyen ételekkel lehet bevinni.

A család problémára az lehet talán megoldás, ha a család eszi a hagyományos köretet, ő pedig abból csak keveset, mellé sok zöldséggel.

2014. júl. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A reggeli futás ami az ő esetében inkább kocogás, azt megkérdeztük a munkahelyi orvostól, hogy káros-e az ő esetében. Nem gond, kocoghat.

Az éhezést sem úgy kell érteni, hogy eszik semmit.

Mi 10-re járunk dolgozni. Kérdeztem mikor szokott reggelizni. Elmondta, hogy általában így eszik

reggelire ami 8 óra felé van eszik salátát tojással vagy virslivel, mikor mi van otthon neki

Délben már éhes. Ilyenkor eszik egy szendvicset. 5 óra felé eszik olyan kaját amit főzött. Majd vacsorázik este lefekvés előtt 3 órával.

De ahogy mondja mindig éhes.

Szerintem nem eszik kevesebbet vagy többet mint én.

Lecsó amúgy meg kiesik, mert sehol nem lehet kapni Tv paprikát, és a lecsó alapja a paprika. (nem Magyarországon élünk)

2014. júl. 31. 10:47
 4/9 anonim ***** válasza:

30kgval + asztmával fut?????

vizsgáltassa ki magát elsősorban

2014. júl. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem tudom, hol éltek, de gratulálok a munkahelyi orvosnak. Előbb fognak az izületei szarrá menni, mint ahogy az első 10 kiló lemegy róla. Olvassátok el a 2. válaszoló adta forrásokat, ott kaptok támpontokat az étkezéshez. De este 5-ig salátát és 1 szendvicset enni az igenis éhezés.
2014. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, éhezik és 30kg túlsúllyal nem futkározunk.


Kaja: Lakjon jól és ne éhezzen! Tésztát cserélje durumra, sima rizst jázminra vagy basmatira, rántott hús helyett natúrszelet, sok alacsony és közepes GI-es étel. Ha cukrozza a teáját, akkor keressen inkább olyat, amit nem kell.

2014. júl. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na megkérdeztem tőle az asztmát.

Én értettem félre annak idején. Asztmatikus allergiája van. Minden évben jár kivizsgálásra, és mivel itt kint nem jön elő az allergiája (parlagfű) így nem fullad be.

Ezért engedte az orvos, hogy kocogjon.

Az étkezését is kérdeztem. Naponta legalább 4x eszik. Reggelizik olyan 8 óra felé. Majd eszik szendvicset délben vagy 1 kor amikor ebédszünet van. Majd este 5 óra felé amikor hazaér a melóból, és vacsorázik.

Én is nagyjából így eszem, szóval ne éhezteti magát.

Kérdeztem mit eszik, hogy mindig éhes. Mondta, hogy mindent eszik, kivéve édességet, cukrot (ezt régen sem ette) többnyire barna rizst és barna tésztát. Kenyeret ritkán eszik. Elmondása szerint azért éhes állandóan mert régen sokat nassolt, (chips, mogyoró, pisztácia, kekszek), és ezeket nem eszi már. Olyan 1 hónapja nem nassol semmit, nem vesz magénak ilyen dolgokat. De a szervezete kívánja, és ezért éhes. Én azt tanácsoltam neki, hogy ha nassolni szeretne, akkor vágjon fel magának paradicsomot, uborkát, és nassolja azt. Vagy egyen joghurtot.

Segíteni szeretnék neki, mert látom tényleg komolyan gondolja a fogyást, és nem hanyagolja a mozgást sem.

2014. júl. 31. 17:32
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja, és hogy miért csak 5 órakor eszik az ember, ennek az az oka, hogy munkahelyen nincs lehetőség egy ideje megmelegíteni a kajánkat, mert mindhárom mikró bedöglött, és a főnök csak ígérgeti, hogy vesz újakat. Addig marad a szendvics.
2014. júl. 31. 17:35
 9/9 anonim ***** válasza:
lehet vinni hideg ebédet, én is azt eszem, mert nincs melegítési lehetőség, jobb min a szendvics
2014. júl. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!