Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Te hogyan, milyen módszerrel...

Te hogyan, milyen módszerrel fogyókúrázol, illetve hogy sikerült lefogyni?

Figyelt kérdés

Pl. egyik napról a másikra eldöntötted, hogy holnaptól nem eszel annyit, ill. nem eszel olyan élelmiszert, ami hízlal? Általában mit eszel? Van olyan élelmiszer, amit teljesen kiiktattál az étrendedből?

Beiktattál valami mozgásformát a mindennapjaidba, hogy segítsd a fogyást? Ha igen, mit?



2014. aug. 23. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:

pont így

[link]

2014. aug. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na kezdjük:


Én a személyre szabott nevezetű étrendet követem, nem fogyókúrázom, ez egy életmód.


Nincs olyan étel ami hizlalna, azt eszek amit akarok.

Semmit nem iktattam ki, mivel az étrendem kiegyensúlyozott.


Naponta nem szabad edzeni.

2014. aug. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. szakasz:

a.) próbáltam mozogni valamicskét a szokásos sétáimon túl, több-kevesebb sikerrel

b.) elhagytam pár ételcsoportot a meglevők mellé, így nagyjából vega paleo lett az étrendem (nem teljesen, de majdnem)

c.) olyan keveset ettem, amennyit csak bírtam éhség és különösebb önmegtartóztatás nélkül (2000 kcal körül)


Na ekkor nem történt semmi. Ehhez kellett még valami:


d.) szénhidrátszegénynek nevezhető étrend, 80g-os napi limittel.

Na így lefogytam a feleslegem (kb. 25kg) felét, lassan, de élvezettel és kilengésekkel.


Itt jött egy hosszú stagnáló időszak (1 év), ahogy az lenni szokott, pár kiló visszajött, de több nem. Szinte teljesen úgy ettem, mint eddig (néha picit lazábban), de a kalóriabevitelem ugyanannyi volt, mint a fogyásom kezdetén, különben éhes lettem volna. Jó lett volna mozogni, de nem tudtam rávenni magam s a párás nyár nem segítette elő a szokásos hosszú túráimat.


Most bedurvítottam, ketogén, már ha az én szintemen létrejön a ketózis. Mivel 40g a limitem, teljesen felesleges megpróbálnom lejjebb mennem (tartósan), úgyse sikerül (igen szoros, szeretetteli kapcsolatban vagyok a zöldségekkel s ez jól is van így). A kalóriaigényem leesett, s most már mozogni is fogok :) Ma már edzettem, hajajj, nem jó az erőnlétem, de ezt már akkor láttam, amikor párszor felmászkáltam a közeli meredek hegyre...

A mozgás nagyon hasznos számomra, a fogyásom első időszakában sokszor kibillentett a holtpontról :) Főleg sétálni, túrázni szeretek (9 óra a Bakonyban fagyban volt a legjobb napom eddig, akkor tuti fogytam :D főleg, hogy sikerült kevés ételt vinnem), de a power walking és a súlyzózás se rossz s csinálok én intenzívebb tornától pilatesig sokmindent. Plusz itthon is csak mászkál, pakol, lépcsőz az ember. Igenis napi 25-szor le-föl menni a lépcsőn, lábsúlyokkal, ha már egész nap a gép előtt ülök, az a semminél több.


Ha nem lenne világos, hogy mit zártam ki (vagy fogyasztok minimálisan, úgyhogy elhanyagolható a szerepe a táplálkozásomban).

Az első szakaszban a húshoz jöttek a tejtermékek (addig se ettem sokat), kivéve a kemény sajtok, azok még előfordulnak néha kisebb mennyiségben (főleg tojáshiánykor, mert túl alacsonyra esne a fehérjebevitelem), a száraz hüvelyesek (a zöldborsó maradt) s más keményítődús zöldségek, a gabonák és álgabonák (kivéve néha pici mennyiségű rizs). No meg a bolti nem egykomponensű cuccokból szinte mind (nem ízfokozós fűszerkeveréket azért vettem :D) s ugye a normál cukrok (a méz nem, de nagyon ritkán alkalmaztam).


Most, a 2. szakaszban minimalizálódott a gyümölcs s minden más szénhidrátdús étel, de ez attól függ, mennyire vagyok képes keveset enni belőle, pl. banán simán beleférne, ha akarnám, mert abból 1 deka az adagom, fagyasztva. Sült karfiolt már nem ehetek, azzal túlszaladnék a limitemen.


Amit eszem (a fűszereken, kakaón, édesítőn kívül): tojás, kókuszzsír, olajos magvak, maglisztek, zöldség és némi gyümölcs, tojás hiányában sajtra is van esély. Persze az adagonként szénhidrátosabbak kiesnek.

Ez még mindig elég változatos és élvezetes, igaz, még csak 3 napja tart :D

A legjobb, hogy ezen a szinten nincs gondom az édességvággyal, az hirtelen eltűnt. Attól még eszem édességet, de az ember már csak ilyen :P Persze szénhidrátszegényet, hiszen máshogy nem lehet. Ma pl. egy csomó kakaós-répás brownie-t (az eritrit akkora cheat... igyekszem nem túlzásba vinni) és más apróbbakat.


Jelenleg roppantul foglalkoztat ez, így nem tudtam visszafogni magam, még hozzám képest is hosszú lett az irományom. De hátha szélesíti egyesek horizontját, találkoztam már olyanokkal, akik szerint még a sima vega paleo is nagy kihívás...

2014. aug. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, nagyjából így, de másképp nem is megy :) Nem iszom cukros dolgokat, nem eszem fehér kenyeret/kiflit/stb., tésztát nagyon ritkán, sütit nagyon ritkán, csokit és egyéb édességet szinte soha. Ezen kívül azt hiszem mindent eszem, de nyilván figyelek rá hogy több egészséges és/vagy kalóriában nem gazdag ételt egyek. Elsősorban azonban arra figyelek, hogy kevesebb legyen, nálam ez a megoldás kulcsa. Nem vonok meg magamtól semmit, amit kívánok, csak ritkábban és kevesebbet eszem belőle, így ki lehet bírni hosszútávon is. 12 kilót fogytam már így, szóval nekem bevált. Mozgáséként szobabiciklizem, de nem naponta.
2014. aug. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyik este gondolkodtam hogy már közeledek szépen lassan a 80 kg-hoz aznap már néztem a különbőző fogyókúrákat meg is találtam az ideálist,kalóriaszámolás! Másnap már néztem is melyikbe mennyi kcal,fehérje,szénhidrát és zsír van. Utána olvastam mit szabad és mit nem,hányszor és mikor,milyen mennyiségbe lehet enni. A fehérkenyeret teljesen elhagytam,tésztát nagyon ritkán azt is max. leveshez egy kanálnyit egy héten 1x,cukrot nem mondanám hogy teljesen elhagytam mert üdítőtt nem iszok csak vizet! Visszont néha eszek egy két falat sütit de inkább étcsokit ezt mind mértékel! 6 után nem eszek,heti 4x kocogok 2 hónap alatt fogytam 7 kg-ot. Csak annyit eszek amennyi belefér a napi kcal bevitelembe. Napi 5x eszek keveset így nem is vagyok éhes se.
2014. aug. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyik nap elhatároztam, hogy na elég, lefogyok.

Másnap így is lett, kerülöm a zsíros, panírozott húsokat-zöldségeket, helyette párolt vagy grillezett hús és zöldség, néha köles vagy rizs, eszek zöldség leveseket is.

Reggelire zabkása vagy főtt tojás egy kis szelet magos ch csökkentett kenyérrel és zöldségekkel. Tízóraira almát vagy szilvát eszem. Uzsonnára pár szem olajos mag vagy natúr joghurt. Vacsorára fahéjas citromos túrót vagy ebéd maradékot vagy rántottát vagy tonhalkonzervet.

Minden nap 1 órát biciklizek, súlyzózom itthon.

3 hónap alatt nagyon sok mindenen, változáson mentem keresztül, nem volt könnyű, de megcsináltam és még folytatom is, míg el nem érem célom.

Amit teljesen kiiktattam-fehér kenyér, pékárúk, cukor, chips, ropi, tej, cukros joghurt-túró rudi, cukros müzlik, müzli szeletek, sült krumpli, alkohol-idáig sem ittam, kakaós tej, vaníliás tej, cappuccinó, csoki, cukorka, ketchup, majonéz, margarin, vaj, lekvár, befőtt, kész ételek, májkrém, húskonzervek, szalámik, kolbász, szalonna, zsíros húsok, zsíros sajt, sajtkrém, üdítő-szörp, cukros aszalványok, kekszek


Amit eszem-rozs kenyér, teljes kiőrlésű kenyér, zab, olajos magvak, zöldségek, gyümölcsök-frissen, kókuszreszelék, olíva olaj, rizs-köles, wasa kenyér, túró, kefír-joghurt-cottage cheese, sovány sajt, csirke-pulyka-hal-máj-karaj hús, tojás, hüvelyesek, néha krumpli, télen ha fáj a torkom egy-két kanál mézet eszem

víz, tea cukor nélkül, kávé cukor nélkül

2014. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!