Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen diétát ajánlanátok...

Milyen diétát ajánlanátok nekem? Részletesen minden lent

Figyelt kérdés

182 cm és 107 kg vagyok. Belevetném magamat a fogyásba, csak ha nincs összeírva, hogy miket lehet és miket nem, illetve miből mennyit és mikor lehetne, nem bírom megállni :/

Ilyen kövérem sincs gondom például a futással, napi szinten futok 6-8 km-t is (vagyis kocogok), csak azt is megunom és 1 hétig nyomom napi szinten, aztán a következő héten megint semmi.

Súlyzóim is vannak itthon, nagyjából letudom edzeni az izmaimat (amatőr szinten, de értek hozzá mire mit érdemes).


lécci segítsetek :/


2014. aug. 27. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Személyre szabott étkezés és edzésterv.

Étkezés: olvasd el a Sárga Kapszula c. könyvet

Sport: otthon vagy konditerembe akarsz edzeni?


Ekkora felesleggel ne fuss!

2014. aug. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el, mi kell egy szálkásító étrendben. A sárga kapszulában is le van írva. Onnantól magadnak össze tudod állítani, mert az ételek tápanyagtartalmát a neten megtalálod.
2014. aug. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Otthon edzenék. tudom, hogy közel sem olyan jó, mint ha terembe járnék, csak idő hiányában nem tudnék eljárni (sajna nem városi vagyok).
2014. aug. 27. 22:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden edzés jobb, mint a semmi. Saját testsúllyal is szép eredményeket tudnak elérni. Mostanában nagy divatja van az street workoutnak és a fegyencedzésnek. Ezekre rákeresve szerintem találsz jó gyakorlatokat.
2014. aug. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

enyhén "lihegős" séta, addig, amíg nem vagy képes futni ugyanilyen mértékű, de semmiképp sem erősebb lihegéssel. Egyenlőre nem kell más, ne fuss, nem vagy edzésben és ilyen súllyal veszélyes is. Tartsd a táv helyett az időt mértékegységnek, 50 percet minimum végezd. Kisebb testsúllyal vannak más megoldások is, de először jussunk el arra a szintre, ahonnan megy a laza kocogás egy órán át, kínlódás nélkül.


Kevés szénhidrát, mint a kenyér, burgonya, kukorica, liszttel és cukorral készült ételek. Kerüljük a cukrot az üdítőkben is, és ha lehet, a szénsavat se erőltessük. Bár utóbbi nem hátráltatja a legtöbb embert.

Sovány húsok, növényi zsírok(telítetlen, tehát olajok, nem vaj vagy margarin), sok-sok zöldség, főleg a párolhatók. A babbal, lencsével és rizzsel óvatosan! Burgonya és kukorica továbbra sem játszik.

Sovány tejtermékek (a tej csak ha muszáj, én nem tartom jó ötletnek), mint a sovány sajt, sovány túró, natúr joghurt, kefir.

Ha nem megy kenyér és tésztafélék nélkül, teljes kiőrlésűt válassz és mértékkel edd (ne minden nap), mint a hüvelyeseket vagy a gyümölcsöt. Ne ezek alapozzák az étrended, csak kiegészítésképp szolgáljanak. Tojást is nyugodtan ehetsz, mint sovány húsokat...


Ami a legfontosabb, a mennyiség. Sok fehérje (hús, tejtermék, tojás a leírtakból) és kevés szénhidrát (gabonafélék, péksütemények, stb) egy jó diéta alapja, de nem működik, ameddig több energiát (kalóriát) viszel be, mint amennyi szükséges. Sokan ezt grammban mérik, én azt mondom, átlagembernek csak bonyolultabbá teszi az életét. Egy átlagos jó alakhoz elég átértékelni és érezni, mennyi az elég. Kisebb súllyal azt mondják, az ökölnyi ételmennyiség a jó érkezésenként, abból is napi 5-7 adag,a te magasságod/súlyod esetében szerintem ez kevés lenne. Tartsd szem előtt, hogy nem az ízéért eszed elsősorban, hanem az éhség tompítására. Az íz csak hab a tortán, amit kiélvezhetsz kis adaggal is, ha lassan eszed, miközben figyeled, mikortól elég. Röviden: ne azt nézd, hogy jól laktál-e teljesen, hanem hogy éhes vagy-e. Ha nem, de tudnál még enni, az a tökéletes. 2-3 óra múlva majd ismét megéhezel, akkor megint eszel ugyanannyit.


Alábecsüljük a víz "erejét", de nagyon fontos: a te súlyoddal fogyassz el minimum 4-5 liter vizet(vagy cukrozatlan/édesített teát). Kávét is ihatsz, mértékkel és édesítőszerrel cukor helyett. Annyi tej nem árt, amennyi abban van- ha úgy szereted.


A sárga kapszula tényleg alapmű, bár Bunny modora nem mindenkit varázsol el, a tartalma aranyat ér. Azt mondom, ha csak a felét betartod az ott leírtaknak, nyert ügyed van.


Nem szerettem volna kötött étrendet írni neked, tekintve, hogy nem tudom, miket ettél eddig, mit ehetsz és mit szeretsz/mit nem. Jobb, ha kötetlenül az alapokat ismerve magad tanulod meg kiválogatni az ételek közül azt, ami neked szükséges, és annyit, amennyi elég az ideális alak megtartásához.


Ha lenne még valami, vagy pontosabb dolgokat szeretnél, nyugodtan írj, igyekszem segíteni, ahogy tudok! :)

2014. aug. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)


Nekem az 1 órás kocogással sincsen semmi problémám, ilyen testsúly mellett is simán meg. Insanityt csináltam 6 hétig, na ott éreztem, hogy a térdemnek nem tetszik, azt hanyagolom is, azért fogok áttérni az otthoni súlyzós edzésre.

2014. aug. 28. 12:42
 7/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg én is otthon edzek, súlyokkal is, meg rossz idő esetén ha nem akarok futni menni én is Insanityizek :)
2014. szept. 12. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!