Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek az m. kaloriabazis...

Szerintetek az m. kaloriabazis.hu megbizható-e?

Figyelt kérdés

2014. aug. 29. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem világos, hogy mit értesz megbízhatóság alatt.


A megadott kcal-értékek jók, rendesen számol, és amennyiben jól adod meg a kiindulási adatokat, akkor segít is. Ha te rosszul vany irreálisan adsz meg valamit, akkor értelemszerüen téves eredmények jönnek ki.

2014. aug. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Te használod-e? Jól írja-e minden dolognak a kcal-t?

És te fogytál-e tőle??

2014. aug. 29. 18:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Használom, főleg a makrotápanyagok miatt. Nem fogytam vele (akkor kezdtem használni, amikor már fogytam egy csomót s elkezdtem a stagnálást...), de be se akarom tartani a limitet, ha éhes vagyok.

A megadott értékek olykor rosszak, pl. csupa 0 makrotápanyagnál, az alma és a körte össze van cserélve, a lenmagnak a bruttó szénhidráttartalma van megadva, míg ahogy néztem, a legtöbb ételnél ez a nettó, az élelmi rost nélkül...

Mások ételeinek a használata extra pontatlanságot okoz (nyilván sosem lehet pontosan számolni, hogy 2 különböző körte egységenkénti kalóriatartalma sem ugyanaz, még ugyanarról a fáról sem, ha az egyik érettebb, szerencsére nem fontos az extrém pontosság) és sosem használom az egy darab répa, paradicsom dolgokat, azzal többszáz százalék eltérés is lehet. Én inkább mérek vagy szemre mondom meg a súlyt.


A kalórialimit az ember által megadott értékekből készül szimpla számolással, nagyon könnyű extrém picit kihozni, ha az ember nagy fogyást állít be.


Nem szabad teljesen megbízni benne, de attól még hasznos lehet. Nekem az. Főleg, hogy a makrotápanyagoknál saját számokat használok, bár amíg nem ezt tettem, addig sem érdekelt, hogy hogyan értékeli.

2014. aug. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem köszi
2014. aug. 29. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!