Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez szerintetek helyes dolog?

Ez szerintetek helyes dolog?

Figyelt kérdés
Szóval 14 éves vagyok,van rajtam felesleg.Nem éheztetem magam,csupán napi egyszer eszek egy ebédnyi adagot(nem túl sok,de nem is kevés)Emellett napi 2 liter víz,mindig meg van.Aztán edzek,bokasúllyal és guggolással,heti egyszer 25-50 percet futok.DE NEM FOGYOK.Vagy nagyon nagyon lassan és nem is látványos,talán egy kicsit.Hogy lehetne ezen segíteni?

2014. szept. 1. 18:38
 1/6 anonim válasza:
Szerintem ne fogyókúrázz, mert ilyen kórban nem egészséges. Ha sportolsz az jó abból bajod nem lehet. Rendesen egyél, de a zsírosabb kajákat kíméld. Ha éhes vagy egyél, de már ha érzed, hogy tele vagy ne egyél már többet. Remélem tudtam egy kicsit segíteni. Nagyon nem értek ehhez a témához, de próbáltam segíteni. :)
2014. szept. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Napi 3szor de legjobb,ha 5ször eszel. Ha éhezteted magad, a szervezeted elkezd raktározni. Nem kell természetesen 5ször bezabálni, de a napi 2000kalória kb. legyen meg,főleg edzés mellett.
2014. szept. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nem napi egyszer eszed azt az egy ebédnyi adagot, hanem eszel reggelit, tízórait, ebédet, uzsonnát és vacsorát. Egy ebédnyi kaja nem túl sok, annál azért vihetnél be több energiát is ahhoz, hogy fogyjál. Hidd el, ha kiéhezteted a szervezetedet, amint táplálékhoz jut, raktározásra kapcsol. Ha viszont mindig fokozatosan adagolod az ételt, nem leszel kiéhezve, és beindulhat a fogyás.


Reggelire egyél egy kis zabpelyhet, az lassan felszívódó szénhidrát, ha eszel mellé egy kis gyümölcsöt, akkor édesíteni sem kell. Így ez hosszan ki fog tartani, és nem ingadozik tőle vészesen a vércukorszinted.

Tízóraira egyél valamilyen gyümölcsöt, amit szeretsz.

Ebédelj rendesen, csak egyél kisebb adagot, mint amit szoktál. Akár hiszed, akár nem, még 14 évesen is növésben, fejlődésben vagy, és szükséged van a tápanyagokra, vitaminokra, ásványi anyagokra. Ha anyukád főz, akkor beszéld meg vele, hogy a tészta inkább durumtészta legyen, a köret krumpli és rizs helyett inkább bulgur- ezek szintén lassan felszívódó szénhidrátok. Ehetsz zöldségköretet is természetesen.

Uzsonnára szintén egyél valamilyen gyümölcsöt.

Vacsorázni pedig ne vacsorázz túl későn, 6-7 óra körül jó lesz (feltéve, hogy lefekszel 10-11 körül aludni). Egyél teljes kiőrlésű kenyeret, halat, sok zöldséget, azokban kalória sincsen sok.


Én ezt tanácsolom neked. Lehet, hogy nem szoktál ezelőtt reggelizni, vagy ilyesmi, de ha a szervezeted rendszeresen jut táplálékhoz, hidd el, hogy sokkal gyorsabban fogsz eredményt elérni, és persze tartósabban. Nekem ez a módszer bevált a fogyáshoz.

2014. szept. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én inkább azt tanácsolnám, hogy ne szénhidrátot egyen szénhidráttal... A fehérje és a zsír a szénhidráttal ellentétben eszenciális tápanyag, azt mindenképpen be kéne vinni, no meg egy csomó más tápanyagot is, de most nem írok itt kisregényt. A fogyókúrás témakörben folyamatosan le vannak írva a tanácsok (aminek egy része jó, más része sokaknak tuti nem, sokféle módszer van a sokféle embernek, s nyilván téveszmék is előfordulnak).

Ne koplalj semmiképp, egy ebédnyi étel kevés, edzés mellett főleg.

2014. szept. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha naponta csak egyszer eszel, akkor igenis éhezteted magad!
2014. szept. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szóval ha rendszeresen ennék akkor tudnék fogyni?
2014. szept. 2. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!