Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha 165 cm és 78 kg vagyok,...

Ha 165 cm és 78 kg vagyok, csináltathatok gyomorszűkítő műtétet? Vagy ez a testsúly még nem indokolja a műtétet?

Figyelt kérdés

A TB csak abban az esetben támogatja, ha extrém módon el van hízva valaki és emiatt esetleg más, az életet veszélyeztető betegségek is fellépnek (pl. magas vérnyomásbetegség, súlyos cukorbetegség, stb, igaz? Szóval a műtét árát magamnak kéne fizetnem, ezzel tisztában vagyok.


Ha máskülönben egészséges vagyok, és csak fogyni szeretnék, de összegyűjtöm a műtét árát, akkor azért még megcsinálják?



2014. szept. 12. 07:56
1 2
 1/11 anonim válasza:

Ha van pénzed, akár nemet is változtathatsz.


Hova jutott ez a világ...

2014. szept. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Szerintem csak akkor lehet ilyen műtétet csináltatni ha 100-150 kilón felül van a súlyod és az életedet veszélyezteti. Inkább diétázz és sportolj, annyira nem durva a helyzet hogy ilyen drasztikus lépéseket fontolgass.
2014. szept. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Én átestem ilyen műtéten. 35-ös BMI alatt akkor csinálják, ha vannak társbetegség. A TB pedig semmilyen esetben nem támogatja - sajnos. Volt bent a kórházban 170 kilós ember is, neki is ki kellett fizetnie a teljes árat.
2014. szept. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul rémlett, 35-ös BMI és társbetegség kell, 40 fölött csinálják társbetegség nélkül.
2014. szept. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Én is voltam 165 centihez 75 kg... Hülye lennél emiatt felvágatni magad, ha csak egy kis diétával meg sporttal is le tudnál fogyni, már bocsánat.
2014. szept. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Atyaég -.-
2014. szept. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Bevállalod a komplikációkat és a trutyis étkezést csak azért, mert nem akarsz a nem túl nagy túlsúlyodtól normálisan megszabadulni? A 60-70%-uk vissza is hízik, nincsenek jó számaik hosszútávon.


Sokkal könnyebben és egészségesebben menne egy enyhébb diétával és sporttal!

2014. szept. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Elegem van már, hogy túlsúlyos vagyok és mindig, mindenhol, mindenki ezt dörgöli az ember orra alá! A csapból is az folyik, hogy nem érvényesülhetsz, ha nem vagy vékony és fitt és nagyon utálom, hogy folyton kinéznek meg b.a.sz.t.a.t.n.a.k a súlyom miatt. A fiúkkal sincs szerencsém, minden srácnak csak a karcsú lányok kellenek, akin egy kis súlyfelesleg van, azzal már szóba sem áll senki. Besokalltam, akkor már inkább összegyűjtöm a pénzt és megcsináltatom a műtétet, csak legyen már vége ennek az állandó megaláztatásnak, hogy lenéznek vagy ami még rosszabb, semmibe vesznek, és folyton félembernek érzem magam!


Ami meg a sportot és a diétát illeti, szinte mindent kipróbáltam már, rendszeresen úszok és mellette lovagolok, esténként pedig eljárok kocogni. Biciklivel vagy gyalog megyek mindenhová, hogy addig is mozogjak. Nem azzal van a baj, hogy lusta vagyok, de mégse bírok lefogyni. Ha mégis sikerül, akkor szinte azonnal vissza is jön rám a felesleg, tartós eredményt még semmivel se tudtam elérni. Nálam állandó a jojó effektus. Szóval nem látok más megoldást, mint a műtétet. A társadalom így csak kiközösít, sose fognak elfogadni az emberek és sose lesz normális párkapcsolatom, hacsak nem teszek valamilyen drasztikus lépést, hogy végre én is vékony legyek, normálisan nézzek ki és ne legyen rajtam felesleg!

2014. szept. 12. 21:55
 9/11 blazeeee ***** válasza:

Azt mond meg hogy miért akarsz több tízezreket költeni baromságokra, mi a jó istenér nem tudod felemelni magad, és tenni is érte valamit? Járj el edzeni, használj normális étrendet. Olvasd el a sárga kapszula c. könyvet, abból mindent megtudsz ami fontos.


Ha segítségre van szükséged, engem megkereshetsz. Nem vagyok személyi edző ( bár ez inkább jót jelent ), de vannak referenciáim. Hobbiból csinálom, szívesen segítek! De kérlek, ne ilyen hülyeségeken ( műtét ) törd a fejed, és ne erre gyűjtögess.

2014. szept. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 blazeeee ***** válasza:

" A fiúkkal sincs szerencsém, minden srácnak csak a karcsú lányok kellenek, akin egy kis súlyfelesleg van, azzal már szóba sem áll senki"


Ez meg egy baromság. Nem ezen múlik. Nekem sok túlsúlyos, 16-20 év közötti lány ismerősöm van, és egy kis részére ez nem jellemző. Miért? Mert ők nem voltak zárkózottak és nyitottak az emberek felé.

Akármennyire is buzul a média a pálcikaemberek mutogatásával, VALÓJÁBAN lehet hogy bekategorizálnak az elején ez alapján, de ha meg mered mutatni magad kicsit beljebbről, ha megmutatod ki vagy, sokkal nagyobb az esély rá, hogy elfogadnak. Sőt!

2014. szept. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!