Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha ilyen mértékben változtatok...

Ha ilyen mértékben változtatok, szerintetek mennyi idő lenne lefogyni 15kg-ot?

Figyelt kérdés

Nemrég szültem, a hormonok tomboltak, plusz depressziós voltam, és ész nélkül ettem.

Kb egy napom: Fél kg fehér kenyér, mellé 2-3db kakaóscsiga, joghurt, chips vagy 2 zacskó, minimum 2-szer egy nap kétfogásos kaja, amiben szinte szénhidráton és zsíron kívül más nem volt. Kb. délelőtt 10-től este 10-ig nonstop ettem.

170cm vagyok, 86kg. 70 körülire akarok fogyni.

Ha nem eszem csak 2-szer egy nap, pl egészséges főtt ételt, abból is csak keveset, és 100gr graham kenyeret margarinnal, sonkával, zöldséggel, és egy kis pohár natúr joghurtot, és mondjuk minden nap sétálok kb. 3-4 km-t, lépcsőzöm, és elkezdek tornázni, mennyi idő lenne? Vagy így nem lesz eredménye?

Segítsetek, fel akarom nevelni a gyerekeimet, de így nem fog menni.


2014. szept. 15. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Valami eredménye biztos lesz, de nem sok.

Reggelizni szerintem fontos, mondjuk 2 tojásos zöldséges rántottát egy kis rozs kenyérrel.Igyál meg fél liter natúr zöld teát minden nélkül, ez eltelít.

Tízóraira pl alma.

Ebédre amit főzöl, de ne zsíros-cukros-lisztes-keményítős étel legyen.

Uzsonnára vagy vacsorára jó a joghurt vagy túró.

Margarint hagyd, egy összetevőt hozzáadunk és kész a műanyag szatyor.

2014. szept. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Minden tőlem telhetőt meg kell tennem.!
2014. szept. 15. 21:30
 3/12 anonim ***** válasza:

Budapesti vagy?

1. voltam.

2014. szept. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

napi 5-6x egyél.

amiket ezek az étkezések tartalmazzanak az fehérje-hús,tojás-,zsír és zöldség.

és ennyi.

gyors ch-t kenyeret vagy rizst csak edzés után egyél ha akarsz.

a tejszármazékokat sem kellene erőltetni,hogy normalizálódni tudjon a vércukor szinted,vagyis se tej,se joghurt és túró sem.

olajat se használj,helyette vagy kókuszzsírban süss ha már sütsz,vagy állati zsírban.

kiegészítésnek omega 3,multivitamin,mellé még pluszba d vitamin és napi 1000mg c vitamin.

kalóriát egyenlőre ne számolj.

szokd meg az új étrendet,ezekből ehetsz bőven.

aztán ha megszoktad,akkor kiszámolod kalóriára is.

2014. szept. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem, Vácon élek. Miért kérdezed?

2014. szept. 15. 22:09
 6/12 A kérdező kommentje:
A tejet a kávéban mivel helyettesítsem? Kávé nélkül nem tudok nappal ébren maradni, mert a fiam szinte egész éjjel fent van.
2014. szept. 15. 22:11
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, mert mozoghattunk volna együtt, ha lett volna kedved.
2014. szept. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendes tőled!
2014. szept. 15. 22:38
 9/12 anonim ***** válasza:

a kávéba mehet egy kv tejszín.

ennyi engedményt még én is megengedek magamnak:)

egy időben használtam kókusztejport,de rettenet íze van.

kókuszízű kv.

viszont a kókuszzsír az ízetlen teljesen,úgyhogy a húsokhoz,tojáshoz az mehet olaj helyett.

2014. szept. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A napi 2x kajálás az veszélyes egy fogyókúrázónak, sokan beleesnek ebbe a hibába. Te inkább ha lehet más utat válassz. Mert ennek a diétának jojó-effektus lehet a vége és összességében hízás. Az a baj hogy a koplalás megborítja az anyagcserét.


A szervezet életben akar maradni, túl akar élni és az alapanyagcsere küszöböt lejjebb viszi, ilyenkor történik az hogy az ember a fogyókúra után kevés kajától is hízik. Amikor hízik akkor meg főleg zsírba ha nincs sport. Majd ekkor jön a löttyedt test meg a narancsbőr. A test átáll raktározó üzemmódba és ilyenkor szokták azt mondani hogy még a levegőtől is hízom :)


Ezer féle képpen lehet fogyni. Ezen belül két módon, jól és rosszul. A jó az amikor zsírból fogysz és az izom marad. A rossz amikor főleg izomból fogysz és keveset zsírból, ilyenkor van a narancsbőr és a löttyedt test. 70%-ban az étrendtől függ hogy melyik fog veled történni a maradék harmincat az edzés és pihenés páros fogja eldönteni :)


Fogyókúra alatt a legfontosabb a magas fehérjebevitel hogy az izom megmaradjon, alacsony szénhidrát bevitel (CH) és szintén alacsony zsírbevitel. Plusz napi 5x kajálás koplalni tilos. Edzés után pedig azonnal fehérje bevitel, tojás, hús, fehérje turmix. Lefekvés előtt jó például a túró lassan szívódik fel és nem hagyja leépülni az izmot.


Napi 130g fehérjét 150g CH-t és 80g zsírt nyugodtan bevihetsz, ettől és a mozgástól biztos hogy fogyni fogsz. De hogy pontosan mennyit azt megjósolni nehéz lenne. 5-6 hónap alatt lemegy biztonságosan szerintem. Plusz keress rá ha gondolod az intervallum edzésre is. Ez felpörgeti az anyagcserét és heti 3x elég de ha még nagyon edzetlen vagy akkor csak óvatosan vagy egyáltalán ne az elején.


Fehérje: csirke, pulyka, marha, tojás, túró, halak,

Szénhidrát: Zabpehely, teljes k. kenyér, durum tészta, barna rizs stb

zsírok 50% telített és 50% telítetlen, lenmagolaj a legjobb salátára tojásra, vagy olíva, tökmag, sütésre kókuszzsír,

zöldségek, brokkoli, répa, káposzta, stb stb

Tiszta víz, tiszta só, adalékmentes kaják

Kiegészítésnek ha van rá keret mehet edzés előtt L-karnitin, és napi 1-2 csésze zöld tea. Reggel felkelés után légzőgyakorlat és egy kis pozitív megerősítés sem árt pl ilyen: Tökéletes alakom van :)


A gyorsan felszívódó CH-ra is figyelj mert megemelik az inzulinszintet és ahogy ez megemelkedik a szervezet nem tud zsírt égetni. Megáll a zsírégetés. Magas inzulinszint és zsírégetés nincs egyszerre. Ha esetleg mégis eszel ilyent akkor azt soha ne este tedd mert megy zsírba, cukor, méz, csoki, édes gyümölcs, rostos cukros italok stb.


Az izom adja a testnek a formát és ettől függ hogy a felette lévő zsírréteg hogyan oszlik el a testen. Ha nincs izom a zsír alatt a test löttyedt lesz. Ha viszont van akkor szép feszes és kisebb eséllyel lesz narancsbőr is, ha egyáltalán lesz.


röviden ennyi :D

2014. szept. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!