Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyózni szeretnék, de imádok...

Fogyózni szeretnék, de imádok enni. Mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
12 éves létemre 175 cm magas és 74 kg vagyok. Nem vagyok elégedett magammal. Elkeztem fogyókúrázni. Nem eszek sokat, figyelek, hogy étkezéskor mit eszek. Ezzel nincs semmi probléma. De van egy bökkenő. Imádok nasizni, és ettől nem fogyok. Nem tudtok valami tippet adni, mit tegyek vagy olyan ételeket/nasikat mondani amit nyugodtan ehetek?
2014. szept. 30. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Olyan nasit egyél, ami az étrendedbe és a kalóriakeretedbe passzol...

Én szénhidrátszegényen tudok csak fogyni, az én nasijaim szénhidrátszegények és kész. Amúgyis nagyon hasonló összetételűek, mint a többi, rendes ételem.

Ha csak rágcsálni akarok valamit, akkor még egy kis uborka is megteszi, az édességigényemhez persze több kell. Mivel az édességeim elég tömények, adódik, hogy komoly szerepük van az adott étkezésben, csak úgy, bónuszként nem férnének bele a napba.

2014. szept. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És szerinted mennyit szabad nasiznom egy nap?
2014. szept. 30. 16:45
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

A bal oldali csaj nem eszik nasit és edz, ő főleg izomból 60 kiló.

A jobb oldali csaj eszik nasit nem edz, ő főleg zsírból 60 kiló.

[link]


Itt egy másik csaj, a bal oldalon nasit evett és nem sportolt. Aztán rájött hogy nem kéne nasit ennie és elkezdett sportolni. A végeredmény a jobb oldali kép.

[link]


Szerinted mi a megoldás.? :D

2014. szept. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pedig le kéne szokni a nasiról, ha valakinek nem kell fogynia és normálisan eszik, annak sem fér bele a sok nasi.

Én azon gondolkodnék el, hogy mit pótolok a nasival? Miért az okoz ekkora örömet?

Keress valami elfoglaltságot, pl. sport! Az ugyanolyan boldogság hormonokat szabadít fel, mint a nasizás.

Természetesen időnként lehet enni édességet, sütit. Pl. hétvégéken vagy családi összejöveteleken, de akkor is mértékkel.

2014. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát nyár végén eltörtem a kezem, minkét csont a bal kezemen. Műtöttek és ma szedték ki belőle a vasat. Még nagyon gyenge a bal kezem. Nem tudtok valami sportot javasolni? Lovaglásra gondoltam, úgyis imádom a lovakat. Szerintetek?
2014. szept. 30. 18:01
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Rágógumi, esetleg valami cukormentes szörpöt fagyassz le jégkockatartóban
2014. szept. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Jobbulást kívánok.

Szerintem mehetne egy 3 napos (hétfő, szerda, péntek) laza edzésprogram. Ha nincs súly, akár jó egy 1 vagy 2 literes pille palack amit tele raksz vízzel. Ezzel mindent átlehet mozgatni. Meg úgy is van még tesi órád is, a lovaglás is jó, gyalogolj, kocogj vagy ami az eszedbe jut. De vannak jó videók a neten arra is mozoghatsz. Ami neked tetszik a lényeg hogy mozogj rendszeresen. És nincs nasi :DDD


Mell: fekvőtámasz falnál állva 3 x 10

[link]


Váll: oldalemelés 3 x 10

[link]


Bicepsz: egykezes 3 x 10

[link]


Tricepsz állva 3 x 10

[link]


Lábra: Guggolás 3 x 10

[link]


Kitörés 3 x 10

[link]


Vádli 3 x 20

Has: hasprés 3 x 20


3 x 10 megcsinálsz 10-et pihensz fél percet és így tovább.

2014. szept. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Sokat segítettél
2014. szept. 30. 19:51
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nasira vágysz pucolj meg egy répát és rágcsáld el
2014. szept. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra is azt gondolom, hogy lehet napi nasizással fogyni, elvégre én is azt tettem. Majdnem pont olyan a nasim, mint a normál ételem, csak kevesebb benne a szénhidrát. Vannak fehérje alapú nasik is, bár az nem az én világom. Mindazonáltal szerintem is egészségesebb dolog (lelkileg), ha az ember nem igényli a napi (akár többszöri) nasit (és a kávét, ami nekem szintén nasi). Ilyen magas szintre még nem jutottam :D

Hogy kinek mi a nasi, az változó. Répát sosem ennék, az rágós. Akkor már uborkát, retket, kápia paprikát... De az édesség azért egészen más. No meg pl. a dió is, ami szintén jó nasi, még cukor sincs benne. Ha valakinek fontos és kreatívan összehozza, miért ne? Remek, ha valaki ritkán igényli az ilyesmit, de ha nem tudja megoldani, inkább nassolással fogyjon, mint hogy feladja az egészet.

2014. szept. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!