Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Súlytartás? Változtathatok az...

Súlytartás? Változtathatok az étrendemen, vagy maradjak ugyanannál?

Figyelt kérdés

60kg-ról sikerült lefogynom 54-re 2 hónap alatt (167cm,15/L) Viszont most már meg vagyok naggyából elégedve a súlyommal, már csak súlyt tartanék. Paleo+kalória számlálással sikerült lefogynom ezt a 6 kilót. Napi 1000-1300Kcalközött mozgott a kalóriabevitelem. Nem sportolok nagyon intenzíven.. Minden nap sétálok egy keveset (suliba+ haza (kb. 20 perc odavissza), sulin belül) Plusz heti 3x van ugye 45 perc tesiórám (bár az se túl intenzív, de azért van hogy megizzadok kicsit) Szóval ha most már csak súlyt szeretnék tartani, akkor mennyivel növelhetem max. a kalóriabevitelem, hogy ne hízzak?? Valamint most már belefér néha-néha mondjuk egy kicsit több mazsola (imádom:$) meg több maglisztből készült dolog? (ettig kb. csak húson,halon,tojáson,zöldségeken,gyümölcsökön éltem)

Most ha elkezdek majd többet enni kicsit mint eddig, akkor ugye nem fogok visszahízni?? Gondoltam rá, hogy heti 2x elfogok járni futni egy fél órát..


2014. szept. 30. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Gratulálok, szép teljesítmény.! :) Változtatnod kell hogy ne menj lejjebb, mert most kalória mínuszban vagy és a paleóra is érvényes. Lassan fokozatosan emeld a kalória bevitelt. Viszont nincs mazsola már este, nem kell fruktóz éjszakára de ez érvényes az összes gyümölcsre is, ezeket csak 16 óráig nyomasd :D


A mozgás az rendben van ha még futsz is akkor még jobban rendben lesz minden. Jó elgondolás. Ami nagyon fontos hogy kontrollálnod kell magad. tükör és mérleg. Holnap elseje, reggel ha felkelsz állj rá a mérlegre írd le mennyi a súlyod. Majd 1 hetente ismételd meg mindig felkelés után ugyanabban az időpontban.


Ha még mindig fogysz, emelj egy kicsit a kalórián, ha híztál akkor meg csökkents. Ha stagnál akkor kb belőtted a helyes értéket. Ebbe az a jó hogy mindig nálad van az irányítás és gyorsan tudsz korrigálni. Nem lesz meglepetés :) Csak mindig jó alak és elégedettség. Ami nem hátrány :)

Sok sikert.! :)

2014. szept. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Finoman emeld s időnként ellenőrizd a súlyod (s korrigálj, ha kell), ahogy az első hozzászóló is írta. Így előre nem tudhatjuk, mennyivel fogsz súlyt tartani, főleg, hogy többet is akarsz mozogni (nagyon helyes).

A mazsolát én is szeretem, ráadásul ketogénezek... Persze, kicsit több belefér, a maglisztes dolgokkal pedig eleve nem tudom, mi lenne a gond, amíg nem eszel belőlük annyit, hogy a kalóriabeviteledet túlságosan megemelje.

2014. okt. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!