Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pre-diabétesz alacsony BMI-vel...

Pre-diabétesz alacsony BMI-vel, mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

A barátomat nemrég 2-es típusú pre-diabétesszel diagnosztizálták.

Az interneten mindenhol csak azt olvasom, hogy "Fogyjon le", "fogyjon le", de a barátom már így is nagyon vékony (172cm, 55kg). A családjában végigfut a cukorbetegség, úgyhogy öröklhette a hajlamot.


Tudnátok segíteni, hogy mit csináljon, mit ne?


Jelenleg megpróbálja limitálni az "-oz"-okat. Magyarán laktóz, fruktóz, glukóz stb. Illetve jár kondizni, 3-5 alkalommal hetente. Ötletek? :) Egyébként 21 éves, úgy hogy még a kora sem mondható tipikusan "cukorbeteg kornak".


2014. okt. 11. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:

a diabéteszre való hajlamot szerencsére nem egy gén határozza meg, mint mondjuk a Huntington kórt, tehát bőven lehet a környezettel változtatni az esélyeken


egyébként gondolom az lesz a gond, hogy túl sok finomított cukrot és gabonát fogyaszt, ráadásul azt is rendszertelenül


ha már jár kondizni (és egyébként heti 3 bőven elég főleg ha átmozgatás van, ugye amikor biciklizni tanultunk sem tekertünk mint egy állat elsőre...)


amit ajánlok : jázminrizs vagy barnarizs, csirkehús, halak, zab de ha kondizik gondolom van étrende nem?


amúgy a laktóz és fruktóz emésztése inzulin független úgy tudom

2014. okt. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Alacsony GI-es ételeket fogyasszon, mivel a kettes kialakulásának kedvez az ugráló inzulin-szint.
2014. okt. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A laktóz, fruktóz stb úgy tudom ugyanúgy rossz a 2-es típusnak, legalábbis apukámnak az van és a doki mondta neki, hogy limitálja ezeket. De az is lehet, hogy neki azért mondták, mert kb 20 évvel később vette észre, hogy cukorbeteg, mint kellett volna és ezért az hazavágta a máját, veséjét stb... Úgy hogy, abból indulok ki, de nem vagyok biztos benne :D


Eddig is kondizott, csak abbahagyta egy időre. Sajnos nincs étrendje, próbáltam már korábban is rávenni, de hotelben dolgozik, szval sokszor azt kell ennie, ami van és vége... Most megpróbálja szelektálni a dolgokat, és a chef meg is engedte neki, hogy a konyhán csináljon valamit. :) (Egyébként szakács).


Átadom neki, amit mondtatok, köszönöm a segítséget!

Ha van még valami ötletetek, szívesen venném. Bármit is az :)

2014. okt. 12. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!