Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha eddig nem voltam nagyon...

Ha eddig nem voltam nagyon hajlamos a hízásra, akkor fogyókúra után se leszek?

Figyelt kérdés
Szóval 167 cm-emhez 60 kg voltam. Nem voltam dagadt, csak éreztem, hogy van rajtam egy kis felesleg (bár mások azt mondták csak szép nőies alakom van). Szóval 5 hónapja életmódot váltottam (kiiktattam mindenféle gabonát, kenyereket, tésztákat, krumplit, rizst, tejtermékeket, édességeket) Szóval tojáson, húson, halon, zöldségeken, gyümölcsökön, magvakon (magliszteken néha) éltem. Napi max. 1400 kcalt ettem, de ez inkább ritkán volt..általába 1000-1200 között ettem. Persze volt 5-6 falós napom ez alatt az 5 hónap alatt (kb. 2000kcal) Lefogytam 10 kg-ot, ez alatt az 5 hónap alatt. (persze mellette heti 3x sportoltam) És most az lenne a kérdésem, hogy ha visszaállnék a régi étkezési szokásaimra, akkor visszahíznék? Életmódváltás előtt mondjuk elég sokat ettem..kb. 2000 kcal körül egy nap, de nem híztam nagyon, csak azért látszott, hogy van egy kis husi a hasamon, meg fenekemen,combomon. A tejtermékeket továbbra is hagynám kiiktatva (más okok miatt) de mondjuk néha úgy megennék egy szendvicset..eléggé hiányzik a kenyér. Vagy például a rántotthús, és mellé a krumpli vagy egy pogácsát. Meg néha úgy megennék egy kis csokit, vagy gumicukrot. Szerintetek, ha most már csak súlytartás a cél, és kicsit lazítok néha..mondjuk heti 2x 3x eszek a "régi életemből" kajákat, akkor vissza fogok hízni? Valaki aztmondja, hogy az 1000-1200kcal-os étrend már koplalásnak számít, és ha utána az ember megnöveli kicsit a kalóriabevitelét a dupláját hízza vissza. Ettől tartok.. Pedig szerintem én nem koplaltam. Tény hogy sokkal kevesebbet ettem mint azelőtt, és kb. semmi szénhidrátot zöldségeken és gyümölcsökön kívül (azelőtt sok kenyeret,édességet,mekis kaját) de nem éheztem.. (jó voltak olyan napok amikor direkt kevesebbet ettem, mert mondjuk előtte való nap kicsit többet ettem, de összességében nem éheztem) Szóval lehet, hogy most már hízékony lettem nagyon emiatt? És ha mértékkel (heti 2-3 alkalom) visszaállnék a régi dolgokra visszahíznám a kilókat? (sportot folytatom) 15/L
2014. okt. 12. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ott rontottad el, hogy kiiktattál olyan dolgokat, amiket vissza akarsz hozni, illetve utólag akartál kevesebb kajával korrigálni.
2014. okt. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Optimálisan szépen lassan fogytál, egészséges kajákat eszel sportolsz. Téged nem fenyeget a gyors vissza hízás veszélye ahogy engem se. Okosan csináltad ezt az egészet, ez nem tett hízásra hajlamossá. Most mindenképp kell emelj a bevitt kalórián hogy ne fogyj tovább, fokozatosan emeld. Ez jót is tesz mert kicsit felpörgeted az anyagcseréd mert a fogyókúra azért belassítja.


Mehet egy két csalónap is nyugodtan. Napi 5x kajálj hogy pörögjön az anyagcsere plusz erre még az edzés is rátesz egy jó nagy lapáttal. Az edzés legyen íntenzív. Sokan ott szúrják el hogy vagy akkor esznek amikor éhesek vagy naponta csak 2x kajálnak ezzel meg a mozgás hiánnyal belassítják az anyagcseréjüket és azt a 2x-i kajálást is rossz minőségű kajából viszik be. Ők azok akik azt mondják hogy még a levegőtől is hízom. A koplalással és a rendszertelen kajálással simán lelehet vinni az alapanyagcsere küszöböt és utána kevés kajától is hízik az ember. De ez téged nem fenyeget :)


Kontrolláld magad, tükör mérleg. Hetente állj rá pl minden hétfőn felkelés után és ha a tükörbe is látsz változást meg a mérleg is többet mutat 2 kilóval akkor vegyél vissza egy kicsit a kajából. Azon belül is a CH-ból a fehérjét meg a zöldséget azt mindig tartsd magasan.


Csak magamat tudom felhozni mint személyes tapasztalatot. Napi 6x szoktam enni 2-3 óránként és 5-6x szoktam edzeni 1 héten, időben nem sokat de azt keményen. Ez megszokássá vált már nálam és hiányzik mint egy alkoholistának a reggeli feles :) Ha úgy adódik én is bevágok egy fél tepsi almás pitét, de nem hagyok ki egy jó spagettit sem. Nem azért élünk hogy megrögzötten számoljuk a kalóriát meg stb ha megkívánsz valamit edd meg nyugodtan csak ne vidd túlzásba. Ennyi a titok.


További sok sikert.! :)

2014. okt. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ki kell tapasztalni. Ha sport mellett 1000kcalt ettél az elég kevés. A másik meg hogy még növésben vagy, 18 éves korodig fel kell szedned még kb 4-5 kilót a normális fejlődéshez (egy felnőttnek 50 kiló ilyen magassághoz ugye kevés lenne) - nem feltétlenül zsírt!
2014. okt. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azzal majd ráérek akkor foglalkozni. :) Most megvagyok elégedve az 50 kg-ommal, csak attól félek, hogy visszaszedek kilókat :S
2014. okt. 12. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!