Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miket kell ennem hogy le...

Miket kell ennem hogy le fogyjak és mennyit mozogjak?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. 160centiméter magas,es 72kiló.elhatároztam,hogy le akarok fogyni,ebben kéne segítség hánykor egyek egy nap,mi az amit kerüljek..mi az amit szabad enni, 20kilótol szeretnék megszabadulni..
2014. okt. 20. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
20 kilohoz kb. min. 3-4 honap kitarto fogyokura kell.5szor egyel egy nap keveset,hogy ne ehezz,foleg feherjet zoldseget es gyumokcsot,szenhidratot ha lehet ne.Mozogj 3szor egy heten,menj kocogni,kezdo futastertvet talasz a neten.
2014. okt. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Heti 5x másfél óra edzés!És sok víz!
2014. okt. 21. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Naponta 5-ször egyél, de kis adagokat. Ez egészségesebb, mintha mondjuk kétszer ennél, de sokat. Figyelj oda a reggelire, mert az szükséges a napi anyagcseréd beindításához. Sok gyümölcs, zöldség, folyadék, na meg persze sok testmozgás.(!) Itt van pár dolog, amit mindenképpen mellőznöd kell az étrendedből (vagy legalábbis csökkenteni a mennyiségüket), ha fogyni akarsz:


- olajban sült ételek

- pékáruk (beleértve a kenyeret is)

- gyorsételek

- tésztafélék

- pizza

- zsíros húsok, kolbász, szalonna stb...

- édességek, sütemények, sós rágcsálnivalók (ropi, chips stb.)

- olajos magvak (szotyi, tökmag)

- egyéb túl sós, vagy cukros ételek

- tejtermékek: itt fontos megemlíteni, hogy a szervezetnek igen is szüksége van a tejre, de ott van a sajt, vagy a teljöl, melyek igen magas zsírtartalmú tejterméknek számítanak. Ezek fogyasztásával vigyázz!


Persze nem kell teljesen száműznöd őket, ha heti egyszer becsusszan egy hambi vagy sült krumpli, az még teljesen elfogadható, a lényeg, hogy mindennapi fogyasztásukat kerüld. A hangsúly inkább a mennyiségen van. Ha igyekszel mindenből kevesebbet enni, akkor hamarosan be fog következni a várva várt súlycsökkenés.


Arra figyelj oda, hogy ne koplalj, mert lehet, hogy bírnád egy darabig, de visszaállva a rendes étkezésre több megy majd rád, mint amennyi voltál eredetileg. Tehát olyan diétát válassz, amit elképzelhetőnek tartasz hosszú távon is!

2014. okt. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően ugye kalóriadeficit kell a fogyáshoz, az egészséghez a szükséges tápanyagok bevitele s némi mozgás (ez utóbbi a fogyásnak is jót tesz, de a közérzetnek is).

Sokféleképpen csinálhatod. Rengeteg zsírral is, az elég jó módszer, főleg, ha igen kevés a szénhidrát (simán kevéssel is bejöhet, kérdés, mennyinél tudsz kalóriadeficitet kihozni), mert akkor a zsírbontáshoz alkalmas szintet ér el a vércukor, inzulin, glukagon... A szénhidrát laktat legkevésbé, a fehérje a legjobban, de a zsír is jó ebben s nem ehetsz csupa fehérjét. De ha már szénhidrát, inkább legyen lassú felszívódású (edzés után nyugodtan tehetsz kivételt, akkor a glikogénraktárak töltődnek) s szerintem a zöldség a legjobb.

Persze ez csak egyetlen irány, de erről szoktak elfeledkezni, pedig bizonyára más fogyni vágyók is vannak, akik a falat kaparnák sok zsír nélkül... (Az én szintem 100-200g, ez tökéletes számomra. Bár a 200 már kicsit sok az én méreteimhez és mozgásmennyiségemhez, node nem minden nap van annyi.)

2014. okt. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!