Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elvesztem ebben a sok fogyókúr...

Elvesztem ebben a sok fogyókúrás/életmódváltó/Update/sárga kapszulás diétában. Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés
Nem akar lemenni az a fránya pár kiló! Mit számoljak? Kalóriát? CH-ot? Zsírt? Nem tudom már... kalóriában kb 1600-1800 megy naponta, ch 130 g körül, zsír 60g. Ezek jó ch-ok, zsírok. Semmi finomított lisztet, cukrot nem eszek, olivaolajjal készítek mindent. Szinte csak zabpelyhen, túrón, joghurton , húson élek. Nincs nasi. Mit tegyek? Vegyem vissza jobban a kalóriát? A ch-ot már próbáltam, nagyon rosszul lettem tőle. 65,5 kg /165 cm lány
2014. okt. 20. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Az a kevés brutál edzéssel fog lemenni, ha mindent úgy csinálsz, ahogy írod.
2014. okt. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szobabicikloizek napi 1 órát, és Péntek Enikő zónáira edzem, leginkább a súlyzós és az intervall edzéseket csinálom.
2014. okt. 20. 21:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Passz... Illetve a ch csökkentésekor hogyan ettél? Nem eszenciális tápanyag, elvben bírnia kell az embernek legalább azt, ha nem extrém módon viszi le. Bár lehet, hogy fokozatosan kellene csinálnod, nem tudom. Merthogy nekem az jött be (30-40g ch-t eszem, szuper, főleg a mai nap, fél kilónál több nyers zöldséggel :P ez nekem elég szénhidrát, energiának pedig ott a sok zsír és elegendő fehérje) s jobb ötletem nincs, illetve nyilván kalóriacsökkentés kellene, ha máshogy nem megy, de nem eszel olyan sokat, mozgással fogynod kéne most is...
2014. okt. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
fehérje mennyi?
2014. okt. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ilyet arányok mellett elég soknak tűnik az össz kalória,a ch bevitel meg mindenképp.

65 kilós komoly megterhelő edzést végző nők sem mennek 1600 főlé.

a ch-ból meg a napi max az 65g neked és ezt lehet még faragni ciklizálni.

és igen a lényeget a fehérjebevitelt nem írtad.

lődd be mondjuk így 130g fehérje,60-100g zsír,0-30-60g ch.

az oliva meg hőkezelés után ugyanolyan méreg,mint a sima napraforgó olaj,hidegen jó csak,ezért kókusz zsír ha sütsz.

2014. okt. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5: Már aki, én ha majd edzek, tuti fölémegyek majd, még 56 kilósan, nem túl sok izommal is (épp azért, hogy felszedjek valamicskét)...

163 centisen, közel a negyvenhez és kevés mozgással 2000 kalóriával fogytam le 67 kilósra... Utána már sok volt ez a mennyiség, de rendes mennyiségű mozgással azért még folytatódhatott volna a fogyás...

Természetesen van, akinek ezekkel a paraméterekkel kevesebb kalória kell, de én nem csodálkozom, ha más sem bír sokkal kevesebbet enni 2000 kalóriánál (én kegyetlenül éhes voltam alatta, eszembe se jutott csökkenteni, illetve ahhoz más módszert, életmódot kellett találnom. megjegyzem, a 2000 kalória sem ment volna, ha nem váltok szénhidrátszegényebb életmódra).

Nem mindenkinek olyan egyszerű ez.

2014. okt. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

sajnálom,de ropiként totálisan nem releváns ide a válaszod utolsó és még a tömegnövelést is idekevered.

de ha érdekel a téma beírod a gugliba fitnesz modell étrend vagy diéta és ott látni fogod,hogy vagy minimális ch-n,vagy ciklizált ch-n nyomják,ez utóbbiban a ch töltő napon esznek 100g ch-t.

2014. okt. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Furcsa...120-160 g fehérjét eszek.

Amikor ch szegény diétán voltam (napi 60-80 g)folyamatosan szédültem, ideges voltam. 4 hétig csináltam, akkor a kalória is kevesebb volt. A vége felé alig bírtam már tornázni is. Úgy érzem ennyi evés kell, annyira nem vészes a súlyom, csak azért idegesít egy kicsit, hogy stagnál.

2014. okt. 21. 20:47
 9/10 anonim ***** válasza:

#7: Nem értelek. A tömegnövelést azért írtam, mert Te kezdted, hogy kemény edzést végzők, innen már nem volt messze. A szénhidráttal pedig nem mondasz nekem ellent, én nem írtam sok szénhidrátról sehol... Mindenkinek inkább a szénhidrátcsökkentést ajánlom. A testépítő diétákról már eleget olvastam. A fitness nem érdekel, de az is ugyanaz, tömegnövelés és szálkásítás.

(Ropi nem vagyok, de nem is leszek, amúgy mindig túlsúlyos voltam.... Ezt sem értem, ezt rám írtad? 56 kilós talán egyszer majd leszek, de akkor sem leszek vékony.)

2014. okt. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor könnyen lehet, hogy a kevesebb kalória miatt nem ment a mérsékelt ch. Kipróbálhatod több zsírral, mert energia azért kell. 80g ch nem kevés, de ki tudja, lehet, hogy van, akinek az. De abból extrapolálva, hogy rengetegen megvannak 20 alatt... S még nekem sem okozott gondot a 80, szénhidrátdús étrendről átállva (bár nálam mindig sok volt a zsír, sosem éltem szinte csak szénhidráton és némi fehérjén). Viszont amikor extrém keveset próbáltam, akkor még zombi lettem, azt ismerem. Ma már 20-nál sincs semmi bajom (néha előfordul ilyen nap), de a megfelelő kalóriabevitel azért kell.
2014. okt. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!