Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak akaraterő kérdése? Ki...

Csak akaraterő kérdése? Ki hogyan szedte össze minden akaraterejét és lendült bele az edzésbe/fogyásba?

Figyelt kérdés

Még áprilisban eldöntöttem, hogy elkezdek itthon tornázni. Akkor hagytam abba a szoptatást. Gondoltam minden nap tornázok majd, míg a kicsi alszik. Ami jó is lenne,mert délután alszik 3 órát. Most október vége van, és április óta ezt fújom: Na majd holnap.

173 cm vagyok és 58 kg. A célom 52 kg lenne, lapos has és 0 úszógumi. Mindig, ha látok egy tökéletes testű nőt, még inkább erősödik bennem a fogyni vágyás, és mégsem .... Étvágyam semmi, alig eszem kaját, bezzeg az édesség meg a kóla nagyon megy és nem bírok leállni. Annyira nem kívánom az ételt, ellennék hetekig is kaja nélkül, de a rohadt édesség :( Ha arról le tudtam volna/tudnék mondani könnyebb lenne fogyni is ilyen étvágy mellett. De nem vagyok ilyen erős.



2014. okt. 21. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lehető legrosszabb hozzáállás, ha az akaraterejét várja az ember. Nem hiszek benne. Nincs olyan, hogy van akaraterőm.


Abban hiszek, hogy vannak céljaim, aminek elérése érdekében elhatározom, és elkötelezem magam. Nem másoknak, hanem önmagamnak.

Tehát ha elhatározod, hogy holnap nem eszel édességet, akkor nem eszel, mert ha igen, akkor az olyan érzés, mintha elárulnád önmagad.

Az elhatározás, a döntés egy önmagunknak tett ígéret, míg az akaraterő egy megfoghatatlan dolog, ami mögé el lehet bújni, és takarózni lehet vele.


Ha le akarsz fogyni, akkor hozz egy döntést, és kötelezd el magad mellette. Semmi mást nem kell tenned.


Több mint negyven kiló fogyás van mögöttem, bár a nagy fogyásomnak már több mint 13 éve.


Amúgy azt még vedd alapul, hogy az édesség éppen olyan függőség, mint a cigi például. Minél több édeset eszel, annál több gomba lesz a szervezetedbe, amik követelik az újabb cukoradagot, mert éhesek.


Ha nem eszel cukrot, kiéhezteted őket, elpusztulnak, és nem fogod kívánni.

Én ha egy kicsit elszalad velem a ló és magamra szedek pár kilót, nem eszek édeset. Hidd el. Pár nap, és már nem is gondolsz rá. Nem a szervezetednek, hanem a gombáidnak van rá szükségük.

2014. okt. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Anorexiás szeretnél lenni vagy elírtad valamelyik adatodat? Nem vagy túlsúlyos. Azért kívánsz édeset, mert energiát kér a szervezeted és normális kajával nem viszed be. Ebből vitamin- és ásványi anyag-hiányod lesz, valamint az izomzatod is leépül. Kezdj el normális ételt enni, ne állj a mérlegre és eddz minél többet, hogy megerősödj.
2014. okt. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

:) a problémád lazán orvosolható. Tényleg. Apró fokozatos változtatásokra van szükség. A magasságod is jó nem is vagy elhízva, időd is van. Csak annyit kell csinálj hogy holnap elindulsz és máris nem toporogsz egy helyben.


Első lépés: határozd meg a célt. Mi a cél.? zéró úszógumi lapos has.

Indulás: 2014 10. 21. hájas has, úszógumi

Érkezés: 2015 03. 21. lapos has, zéró úszógumi, feszes test


Eszközök: Táplálkozás, edzés, pihenés


Táplálkozás: Napi 5 étkezés. Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora. 3 óránként étkezés.

100g fehérje: kb.300g csirkemell és 4 tojás

180g szénhidrát: kb. 250g barna rizs vagy durum tészta (főzetlen súly) vagy teljes kiőrlésű kenyér vagy zabpehely

40g zsír: kb 3 evőkanál lenmagolaj vagy olíva

züldség minden étkezéshez, paprika, brokkoli, karfiol, stb párolva is jó


Ezt a mennyiséget elosztod 5 részre.

Multivitamin reggel és napi 2-3 liter víz


Edzés: Mehet akár egy cross training.

[link]

Holnap kezdheted :)


Nem kell mindjárt fejest ugrani az egészbe. Először melegíts be 5 percet. Holnap csinálj meg 1 kört, pénteken kettőt. Következő hétfőn hármat majd szerdán megint hármat és pénteken is hármat. Hangolódj rá lazán. Egy héten 3 erősítő edzés van H-Sz-P. Egyre erősebb fogsz lenni, emeld a tétet ne sajnáld magad. Lépj ki a komfort zónádból. Találd meg mi a jó neked


Ha nem megy a fekvőtámasz csináld térden majd menni fog. 1 db edzést se hagyj ki. Ha könnyen megy a kitörés vegyél fel egy hátizsákot és tegyél bele 4 liter vizet. Mindjárt nem fog könnyen menni. Adj terhelést magadnak. Itt az edzésen nem fogsz zsírt égetni hanem az edzés utáni időszakban. A cél hogy mikro sérüléseket okoz az izomban. Ezzel és a 3 óránkénti kajálással begyorsítod az anyagcseréd, amibe természetesen a zsírbontás folyamata is beletartozik.


Szabadnapokon (heti 2x) mehet egy laza 30 perces aerob kezdésnek. Pl 30 perc laza helyben futás olyan tempóban hogy még az orrodon tudd venni a levegőt.


Ha ezeket megteszed és öt hónap múlva sem tetszik az amit a tükörben látsz. Akkor reklamációt elfogadok :) Sok sikert.

2014. okt. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nehéz belelendülni. Szerintem vegyél néhány torna dvd-t és 2 naponta vedd rá magad valahogy, nekem ez úgy szokott sikerülni, hogy nagyon jó testű csajokat nézek a neten, ez motivál. Később, ha be tudod tartani, a 2 napi edzést, egy idő után már akarni fogod a mozgást, szóval rá lehet kattanni, mert kellemesebben fogod érezni magad tőle. Mivel teljesen normális a súlyod, felesleges fogyókúráznod, persze ne egyél egyfolytában édességet, de nem kell túlzásokba esni a másik irányba sem.
2014. okt. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Motiváció kell. Nekem az volt, hogy szeretek öltözködni, mert ha tetszik valami, és fel is tudom venni, akkor jobb a közérzetem. Nagy hassal, sok kilóval nem tudsz vásárolni egy jól kinéző farmert, mert 27-30 méretben van a legnagyobb választék. Imádom a vagány, utcai melegítő nadrágot, de ezt egy viszonylag szűkebb pólóval nem lehet hordani, ha ott a nagy bendő... Szóval azért (is) tudtam változtatni, mert nem bírtam a korlátokat, hogy csak bő lepelt viselhetek, és semmi mást, ami tetszik. Aztán ott van még a nehézkes mozgás, a fürdés közbeni kínszenvedés, mikor nem látod a hasadtól a "lentebbi" testrészedet, hogy hol kell borotválni. Ott van a gyűlöletes extra izzadás is, és még sok olyan egészségügyi dolog, ami hosszú távon jelentkezik egy masszív súlytöbbletnél. Ki akar már beteg lenni? Magas vérnyomásos, ne adj Isten infarktusos, hogy aztán lebénuljon, és gyomorszondán keresztül táplálják? Szóval mérlegelni kell, hogy az ember bántani akarja-e a szervezetét, amely oly hűségesen szolgálta sok éven keresztül, vagy segíteni neki, hogy még sok-sok évig működhessen. Nálam lustább, és egészségtelenebb evőt nem ismertem, de mindent megváltoztattam, és jó volt. És a jót, könnyű megszokni. Isten őrizz a koplalástól, az idióta 6 után nem evéstől. Tudni kell, hogy mennyit kell(!) enned, mit, mikor. Meg kell ismerni új ételeket, ill. új recepteket, de hát miért ne, mikor az ember folyamatosan változik, a szokásai is változnak. Megszeretünk új dolgokat, elhagyunk régieket. A gondolkodásnak, fejlődésnek, érésnek köszönhetően pedig mérlegelünk, szelektálunk, hogy mi a rossz, szükségtelen, az mehet. Mi a jó, az pedig jöhet. Mostmár rendszeresen mozgok én is. Találni kell olyan mozgásformát, ami a "tiéd".
2014. okt. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Csak most látom, hogy csokoládé problémád is van. Nálam évekig, heti 1 kg csoki fogyott el. MINIMUM! Szerinted? Ha egy nap nem jutottam hozzá, sírtam. Már nem eszem, esetleg csak fényévente. Kerestem, találtam alternatívákat, mert egyszerűen lennie kellett valaminek helyette. Elkészítem magamnak a diétás desszerteket, és ez így elég. Tudom mi van benne, és tudom, hogy megehetem.
2014. okt. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3-as! Ettől biztosan le fog fogyni a kérdező, de szerintem nem valamelyik testépítő bajnokságon akar indulni, hogy ilyen mértékben kínozza magát, szimplán csak laposabb hasat szeretne, ahhoz pedig nem kell ez a szörnyű étrend és brutál edzés!
2014. okt. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) Tegnap 1 tábla csoki elfogyott 5 perc alatt, szinte észre sem vettem :( De legközelebb nem is veszek csokit, hogy ne is lássam. Igyekszem erőt venni magamon :)
2014. okt. 22. 10:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Otthoni torna nekem se ment, most nincs kedvem, most fáj a fejem...

A megoldás kondibérlet lett, szó nélkül megyek minden nap:D

2014. okt. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
:) Igen, nálam is ezek a kifogások :)
2014. okt. 22. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!