Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elsősorban egyetemisták vagy...

Elsősorban egyetemisták vagy kollégiumban lakók! Hogyan lehet elkerülni a hízást?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az egyetemet, és 2 hónap alatt közel 5 kilót felszedtem, pedig ugyanúgy eszem, mint régen, sőt még kevesebbet is. Kora reggeltől egész délutánig az egyetemen vagyok, és mire visszaérek a kollégiumba, már olyan fáradt leszek, hogy enni nem bírok és inkább alszom pár órát. Naponta egy margarinos zsemlét és egy almát, vagy csak almát ettem, de többször előfordult, hogy két napig semmit. Alkoholt, kávét, üdítőt egyáltalán nem ittam, csak teát és néha egy kis tejet. A mozgásom annyi volt, hogy heti 3-szor elmentem másfél órára sétálni, meg a kollégiumban naponta többször fel- és lesétáltam lépcsőn a tizedikre. Azt hittem, hogy ha ide kerülök, még fogyni is fogok, de csak híztam. Átlagos alakom van így is, de érettségi előtt még anorexiával kezeltek, alig 30 kiló voltam. Míg otthon voltam, minden nap legalább 3 órát sportoltam. De most, hogy jön a tél, még a sétáláshoz se lesz kedvem, a kollégiumban nincs lehetőségem edzeni, konditerem meg nincs a közelben és időm se lenne rá.

Van olyan, aki hasonló cipőben jár, és tudna tanácsot adni, hogyan egyek és mozogjak a kevés szabadidőmben, hogy ne hízzak?

(A térdem évekkel ezelőtt úgy lesérült, hogy azóta állandóan fáj, így a futás és guggolás kizárva, mert 2 perc után nem tudnék lábra állni.)



2014. okt. 26. 01:35
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

" Naponta egy margarinos zsemlét és egy almát, vagy csak almát ettem, de többször előfordult, hogy két napig semmit. "

-na ezt anyukád talán elhiszi,hogy néha napi egy szenya ,és mégis híztál 5 kilót,

2014. okt. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Most vagy a levegőtől is hízol vagy nem csak egy margarinos kenyér és/ vagy almát eszel meg.

Én is koleszban lakom és tartom a súlyomat (58kg).Sokszor én is bent vagyok az egyetemen úgy, hogy alig van pár percem, de így is igyekszem megtartani a napi ötszöri étkezést kis adagokban.A mozgást tekintve én hétfőn kedden szoktam elmenni futni és ha van társaság akkor szerdán megyünk egy kicsit kondizni is..lépcsőzni én is szoktam sokszor választom a lépcsőt a lift helyett illetve mikor hazamegyek 1-2 napra mindig bepótolom a saját edzésem.Szóval kicsit abszurdnak tűnik nekem az, hogy nem eszel semmit és mégis felszaladt rád öt kiló.

20/L

2014. okt. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nemrég 30 kiló is alig voltál, tehát majdnem meghaltál, akkor miért baj, hogy +5 kg, még ha nincs is rá magyarázat?

Legalább életben maradsz!

Hány kiló vagy?

Hogyan kezeltek?

2014. okt. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Furcsa... én a kolis létben mindig fogyni szoktam :DDD

Valszeg neked jól megy a sorod :PPP

2014. okt. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg tényleg többet ehetsz, mint amennyit leírtál, de:

- A napi folyadékról nem írtál, pedig az is fontos.

- Ha az ember szinte koplal akkor az hízáshoz vezet, mivel a szervezted raktározni kezd.

2014. okt. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szervezeted örül minden kicsi tápanyagnak azok után amivel sokkoltad, így érthető, hogy minden dekát raktároz.

Hogyan fogyj? Ne egy vajas szenyát, meg egy almát dobjál be mindennap, mert attól nem hogy fogyni nem fogsz, de teljesen tönkre mész. A csontjaid, az ízületeid, mindened... Ha nem eszel, az azt jelenti, hogy semminemű tápanyagot nem viszel be a szervezetedbe, ez pedig nem normális! Ne koplalásba kezdj ismét, hanem a helyzet összetettsége miatt inkább keress fel egy táplálkozási tanácsadót, avagy életmód tanácsadót, aki nem csak vakvilágból összeszedett tippekkel tud ellátni, hanem tényleg olyan tanácsokkal, ami a te pszichés felfogásodnak megfelel.

Én sem híztam a koli alatt, de jó régóta tervezem, hogy 5-7 kilót le kellene adnom. A párom is tervezi, így jövőhéttől együtt kezdünk bele. A szobatársam is mozogna, így hol a párommal, hol a szobatársammal fogunk mozogni. Cardio terem, kondi és kiegyensúlyozottabb táplálkozás. Ennyit tervezünk.

Egyébként ez az 5. évem egyetemistaként (mielőtt bárki is megszólna némi fejszámolás után, már mesterképzéses vagyok) és bátran ki merem jelenteni, hogy olyan nincs, hogy nincs időd! Amire szánni akarsz, arra szánni tudsz időt! 2 naponta egy óra kondi mindenkinek belefér. Ha éppen egy nap nem és kimarad, akkor elmész másnap, nagy ügy.

2014. okt. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor az én szervezetem érdekes. Mikor másfél éve voltam 50 kiló voltam és 3-4 kilót akartam csak fogyni, ahogy ezt elértem, hirtelen mentek le a kilók, pedig többet kezdtem el enni, mégis 2 hónap alatt 45-ről 32-re fogytam. Utána csak orvosi segítséggel tudtam 45-re visszahízni, azt egy ideig tartottam, de most valamitől mégis hízni kezdtem. Pedig tényleg nem ettem ezen kívül mást, ha hazamentem hétvégén, akkor is csak néha ettem egy kis főtt karfiolt vagy borsófőzeléket, de mást nem. A folyadékot nem iszom túl sokat, ritka, ha napi fél liternél több megy le, de az csak víz. Nyáron még édességet is ettem, főleg az érettségi idején, mégis tartottam a súlyom, mióta elköltöztem otthonról, azóta viszont semennyit. Alapból mindig is az a hízós típus voltam, de nem értem, hogy mégis mitől van most ez. Maximum arra tudok gondolni, hogy alvajáró vagyok, és éjszaka befalom a szobatársaim hűtőjét. Most elkezdek többet mozogni, így a szünetben meg főleg bepótolom, de ha továbbra is hízni fogok, elmegyek orvoshoz, hátha pajzsmirigy problémám van.
2014. okt. 27. 03:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!