Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha elmarad a havim a fogyózás...

Ha elmarad a havim a fogyózás miatt annak lehet káros következménye?

Figyelt kérdés
14 éves , több mint 3 hónapig fogyíztam, fogytam 15 kg-ot. És ennek már kb egy éve, és tartom is a súlyom. De a havim megszűnt, és nemtudom, hogy ez káros vagy nem ?
2014. okt. 28. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Már jelentkezett a fogyókúra hatása! Majd megjön, de állandóan tarts magadnál betétet vagy tampont, hogy ne érjen meglepetés. Amúgy 13 évesen még fejlődik a szervezeted, kár volt ennyire beleavatkozni a fogyókúrával. Meg vagy elégedve magaddal? Mennyiről mennyire fogytál?
2014. okt. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

74kg ról fogytam 57-re. még nemvagyok, mert látszik a hasam, és az zavar...

deháát már egy éve nemvolt... pedig egészségesen étkezek.. megkellene , hogy jőjjön..

2014. okt. 28. 14:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, mondjuk meddőség.
2014. okt. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában ez az utolsó figyelmeztetés a halál előtt, nőknél.

Azért állt le a ciklusod, mert a szervezeted úgy érzi, hogy belehalnál egy terhességbe. Nincs már hozzá elég tartalékod.


Csak szólok... a helyedben orvoshoz mennék.

14 évesen amúgy is tilos a fogyókúra, egy életre megnyomoríthat.

2014. okt. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Azért maradt el a menzeszed, mert kell egy bizonyos % zsír a szervezetedben, ahhoz, hogy működjön. Ezt sajnos lefogyókúráztad magadról...

Miért fogyókúráztál, és miért nem edzettél? A zsír átalakult volna izommá, de nem mind, és semmi bajod nem lenne, az alakod pedig jobb lenne, mint most!


Teendő: el kell menni orvoshoz, aki megmondja, hogy nagy-e a baj, mennyit kell visszahíznod. Hormonvizsgálat sem ártana a fogyókúra miatt.

2014. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Edzettem is, de jobban inkább az étkezésre fektettem a hangsúlyt. És ne hidjétek, hogy valami nagyon soványka letem :) most is van rajtam zsír, és pont ezért nemértem, hogy miért marad el. De már rendesen eszek már egy jópár hónapja... szóval, tényleg nemértem !
2014. okt. 28. 17:39
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha rendesen eszel, akkor is kell egy kis idő, mire a ciklusod helyreáll. Mindenképpen az orvost javasolnám: azért, mert ilyen életkorban ha valamit elrontasz, az aztán egész életedben elkísér majd.
2014. okt. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

3-4 hónap alatt 15kg NAGYON sok ilyen fiatalon. A fogyókúrád (ami valójában sanyargatás) felesleges volt. Vissza fog jönni, amit újra enni kezdesz. Életmódot kell váltani. Lassabban látszódik a fogyás, de tartósabb.

Én is voltam duci, tudom, hogy milyen szar érzés, amikor rajtad nevetnek az öltözőben és kicsúfolnak, de (!!) nem szabad önsanyargatásba kezdeni! Először sportolj, egyél több zöldséget és gyümölcsöt és kerüld a péksütiket, gyorséttermi kajákat, minimalizáld a fehérkenyeret. Nem kell lemondanod semmiről, még gyerek fagy.


Sajnos megtörténhet, hogy nem tudják visszahozni a termékenységedet. De erről ne beszéljünk.

Lehet, hogy visszaáll, lehet, hogy gyógyszert vagy injekciót kell szedned...


Kicsilány, ne tedd tönkre magad az idealizált XS mérett miatt! Szépen és egészségesen is lehet csinos alakot szerezni magadnak.

Sportolj, figyelj kicsit az étkezésre, és meglátod, a szervezeted hálás lesz.

2014. okt. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez rengeteg főleg 3 hónap alatt, egy fejlődő szervezetet sokkoltál.

Most el kell kezdened enned normálisan és mozogni is.


Csak egy megjegyzés az egyik hozzászólónak.

A zsír nem tud átalakulni izommá, zsírt veszteni lehet és mellé tornázni, hogy ne csak izom menjen le, és ne legyen plöttyed, rossz alakod. De olyan nincs hogy ha tornázol akkor ami van rajtad zsír abból izom lesz.


Egy kenyérből(szénhidrátból) sem lesz csak fehérje, ha tojást teszünk rá.

2014. okt. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért álljon már meg a menet! 57 kiló nem kórosan kevés egy 14 évesnek, hacsak nem 180 centi, és a 3 hónap alatt leadott 15 kiló sem olyan rettenetesen sok, írja is hogy egy éve tartja a súlyát, ha túl sokat adott volna le, visszahízta volna.


Kérdező: itt senki nem fogja tudni megmondani hogy mi bajod, menj el orvoshoz, majd ő mond valami értelmeset.

2014. okt. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!