Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan öltözzek fel futáshoz?

Hogyan öltözzek fel futáshoz?

Figyelt kérdés
Most nagyon rászántam magam a fogyásra. 18 éves vagyok, 173 cm és 105 kg. 108/94/127 méretekben. Főleg a csípőmből szeretnék lefaragni. Úgy gondoltam elmegyek futni, mivel nem engedhetem meg magamnak a sok gyümölcsöt, és zöldséget így diéta nálam annyi lehet, hogy nem eszek sokat. Ami már meg van, de rászántam magam a futásra. De elég hideg lett. Így arra gondoltam 3 vékony nadrág, 2póló, 2 pulcsi. Ez így rendben lesz a hideg napokra? Eléggé könnyen megfázok, szóval ezért.

2014. okt. 30. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ez túlzás, vegyél fel egy vékony nadrágot meg rá egy melegítőt vagy csak egy vastag melegítőt, egy pólót és ha nagyon fázol akkor is csak egy vékony meg egy vastag pulcsit

de szerintem elég egy vastagabb nadrág meg egy vékonyabb és egy vastagabb felső, futásnál úgyis gyorsan átmelegszel

utána meg ha hazamész, rögtön zuhanyozz le és öltözz át

2014. okt. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ne a hidegben kezd a futást. Kezdőként az ember sokat zihál, kész is a betegség. Pluszban rádfagy az izzadság.

Hidegben alapból legalsó rétegnek olyannak kell lenni, ami nem szívja magába az izzadságot. Ennyi ruha meg felesleges, csak beleizzadsz és nem tudsz mozogni normálisan.

2014. okt. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
105 kilósan ne fussál....
2014. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

szerintem is benti sport jobb lenne, nem tudsz csatlakozni kosár/foci/röpi/stb.. csapathoz?


vagy ússz, azt lehet egyedül is, meg ha uszodába úszol ott fűtenek :D


ha mentálisan meginogsz ajánlom a lifetilt blogot, nekem sokat segít a rosszabb napokon

2014. okt. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Túl nagy a felesleged a futáshoz, s mint már korábban is írták, a zihálástól le is betegednél.


Diéta nem olyan drága, mint sokan hiszik. Vannak olcsó laktató ételek is, illetve sok dologból van jobb ugyanolyan áron. Fehér rizs helyett basmati például, a zabpehely sem drága stb.

2014. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Értem. Nos mivel a szüleim tartanak el, és én tanulok így nincs saját bevételem. És mivel olyanok vagyunk hogy szüleim tudjanak elvinni dolgozni. Meg apa a tanyasi ételeket szereti, és nem fog anya többfélét kotyfolni munka után.

A ruházati tanácsokat megfogadom. Annyira nem félek hogy fulladnék. 1-1,5 km-t lefutok megállás nélkül. Pedig asztmám is van, ugyan már kis mértékű. Sikerült az évek során gyógyszer nélkül apróra csökkenteni.

2014. okt. 30. 22:00
 7/15 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Nemcsak azért írtam, hogy 105 kilósan nem kéne futnod, mert zihálnál, hanem mert tönkremennek az ízületeid. Inkább gyalogoljál sokat és gyorsan (mondjuk 1 órát), többre mész vele, mint 1 km futással. Vagy biciklizz, ússzál. De tényleg ne fussál, ha jót akarsz magadnak.

2014. okt. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
105kg-mal tényleg csak akkor kéne futnod, ha izomból lenne, mivel az segít az ízületek tehermentesítésében, zsírnál viszont nagyon megterheli őket, maradandó problémát is okozhat.
2014. okt. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem. Hát mondjuk az orvosom is javasolta mindig a futást. Biciklizni nagyon szeretek, nyáron sokat voltam. 25 km-t bicajoztam egy alkalommal. De nem csinált semmit. :\ Már csináltam végig a 90 naposat, 5 kiló ment le. De hát anyám mondta hogy ilyen humbukok nem próbálunk ki többet. De ésszerűnek hangzik amit mondtok, nos akkor gyors gyalogolok. Viszont az uszodát kilőném, mert nincs a városban. Meg szerintem biztosan nem vetkőznék le mások előtt.
2014. okt. 31. 09:15
 10/15 anonim ***** válasza:

Ismet 3-as.


Egy alkalom biciklizestol ne varj csodat.

Olvass utana a pulzusmeresnek, meg van hatarozva, hogy mekkora tartomanyban kell mozognod (kb 120-as pulzusszamnal), hogy zsirt egess. Es ezt tartosan, legalabb 40-50 percig. Edzetlen embernek a gyors gyaloglastol ennyi kb a pulzusa. Semmi ertelme futnod 170-180as pulzussal 1-1,5 km-t, mert semmit nem hasznal, csak art, de azt nagyon.

Biciklizesre is ugyanez vonatkozik. legalabb 1 orat kell tekerni, es hetente tobbszor.

A 90 napos dietat meg az ilyen hulyesegeket felejtsd el, lehet hogy fogysz veluk valamennyit, de hosszu tavon tarthatatlan, es visszajonnek a kilok. Ne egyel feher kenyeret, keruld a cukrot, egyel sok zoldseget, gyumolcsot, es csokkentsd az adagokat a felere. Es naponta legalabb 5x egyel. Ez nem penz kerdese.

2014. okt. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!