Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Táplálkozási piramisnál azt...

Táplálkozási piramisnál azt írják, hogy kenyér, tésztafélék 6-10 adag/ nap. Ez azt jelenti, hogy ennyiszer kellene lisztes ételt enni egy nap? Nem sok ez?

Figyelt kérdés
[link]
2014. nov. 19. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:

De, szerintem egyáltalán nem kell kenyeret enni.

Sokféle biztosan jó táplálkozási piramist el tudok képzelni, szénhidrát alapút éppúgy, mint zsír alapút, de a kenyér egyikben sem szerepel. Ha opcionális is, nyilván nem szükséges az embernek, az arra feltűnően érzékenyeknek pedig mindenki számára egyértelműen károsak. De nem is tudok olyan tápanyagcsoportot, ami nélkül nem lehet élni (bár én zöldség nélkül nem akarnék, de extrém esetben megoldható).

2014. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez egy jo regi piramis meg abbol az idobol, mikor azt hittek, hogy a zsir hizlal. Ma mar tudjuk, hogy a finomitott szenhidratok hizlalnak. Ha kihagyod azt a 6-10 adagot, fogyni fogsz.
2014. nov. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a zsírt tartották akkor az egyedüli hizlalónak, hanem ennek a piramisnak az elkészítését is nagyban a gabonatermelők, -forgalmazók támogatták.
2014. nov. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3: Igen? Sosem tudtam, miért ilyen, számomra nem volt logikus...


Láttátok a South Park fordított piramisát? Az jó rész, jópár héttel ezelőttről.

Úgyhogy a partyn pálcikára tűzött vajat szolgáltak fel :D A gluténtől pedig lerobbant a delikvensek pénisze. Mit is várhatunk mást a South Parktól :D

2014. nov. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De sok.


Ez kérem a "kőbe vésett" 30 éve érvényben lévő táplálkozási ajánlás, és az eredménye meg is látszik...

2014. nov. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!