Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen módszerrel/módszerekkel...

Milyen módszerrel/módszerekkel tudok megszabadulni 30 kiló súlyfeleslegtől?! Szívesen meghallgatnám azt, akinek már sikerült!

Figyelt kérdés

174 cm magas vagyok, jelenleg 105 kg. Az elmúlt másfél évben több mint 30 kiló+ jött rám (régen 66-68 kilót nyomtam). Igen tudom, hogy az én hibám, mert elhanyagoltam magam, nem mozogtam semmit, akkor zabáltam amikor kedvem tartotta és amennyi jólesett és amit csak akartam stb stb.

De szeretnék ennek véget vetni. Azt mondjak jobb később mint soha.. Nagyon nem érzem így jól magam és a fennálló betegségektől is félek.

Szeretnék megszabadulni legalább. 30 kilótól.

Érdekelne, hogy kinek sikerült már és hogyan, milyen módszerrel érte el. Tudom, hogy ez egy hosszú folyamat, nem várok csodát egy 2 hetes Hollywood diétától. Konditerembe nem szívesen megyek és amúgy is egyetem + munka mellett nincs rá nagyon időm. Itthon milyen gyakorlatokat tudok végezni ami hasznos és segít?



2014. nov. 23. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Otthon is tornázhatsz, súlyzózhatsz, én személy szerint gyalogolni szeretek nagyon, séta, túra... Persze csak ez nem segít, de mozogni kell :) Olyat válassz, amit szeretsz.

Az étkezés sokkal fontosabb, ami pusztán a fogyást illeti. Lehet, hogy Te is látod, mit rontottál el nagyon. Az is jó lehet, ha első körben "apró" változtatásokat végzel, mondjuk ha eddig sokat édességeztél, mostantól kevesebbet és kevésbé cukrosan... A szénhidrátcsökkentés sokunk szerint jó módszer (de ha nagyon leviszed, emeld a zsírt, mert energia azért kell)... Ha nem vagy nagyon éhes, de egy nagyobb, élvezetes evésre vágysz, nyilván ne töményet egyél, én ilyenkor zöldséget eszem (igaz, többnyire máskor is, szeretem őket).


Jobb későn, mint soha, valóban. Sőt, jobb későn, mint még később, az ember kezdjen el mihamarabb cselekedni, ha már ráébredt, hogy ez így nem jó :)

2014. nov. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon hasonloak a parametereim..177 cm vagyok,103 kg voltam es lefogytam 70re 8 honap alatt. Irj privatot ha gondolod :)
2014. nov. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egészségügyi problémád nem volt/van? Leginkább hormonálisra és IR-ra gondolok. Vagy lelkileg történt valami, amitől zabálni kezdtél? Ha igen, először annak a megoldásával kell kezdeni.
2014. nov. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Igen, lelki eredetű okai voltak.. És sikerült helyreszednem magam, igy rá jöttem, hogy cselekednem kell. Tehát már csak a fogyás kell:)))

2014. nov. 29. 14:15
 5/5 Szeszi88 válasza:

Az első, és egyben legnehezebb lépést megtetted, amihez gratulálok. A helyzetünk reális felmérése, és elfogadása olykor az egyik legnagyobb akadály a továbblépésben. :)

Gyökerestül kell felforgatnod az életedet, de mindezt lehet kis lépésekben is. Sőt, talán úgy érdemes, ahogy előttem is írták.

A mozgás szerintem nagyon fontos. Mivel van rajtad felesleg, így én semmi agresszívnak nem állnék neki. Kezd a sétával. Lassan, nyugodtan. Idővel nehezítheted pl. gyorsabban szeded a lábaidat, esetleg túra körülmények között stb. A biciklizés a másik, ami szerintem nagyon jó, és kíméli az izületeidet. Nyilván télen ez nehezen oldható meg, esetleg szobabrinyóval, vagy spinninggel, de ha nem akarsz kondiba járni, akkor utóbbi kizárt. Sokan javasolják még az egyszerű ugrálást tandemen, vagy anélkül. Kezdetben minden hatásos, ezt hidd el. Érezni fogod a különbséget.

Az étkezés már egy sokkal árnyaltabb kérdés. Fel kell mérned, hogy mi az, amit túlzásba vittél. Pl. édességet, péksüteményt, kenyeret ettél sokat? Csak néhány alkalommal táplálkoztál, de akkor beleadtál anyait-apait? Esetleg kedveled a gyorséttermi kajákat, vagy a zsíros husokat? Csak néhány kérdés, amikre meg kell adnod a választ.

Én pár ökölszabályt alkotnék, amikhez tartanám magam. A finomított dolgok bevitelét meg kellene fékezned. Liszt helyett inkább a teljeskiőrlésű cuccok jöjjenek, cukor helyettesítőnek pedig válaszd pl. a stewiát. A köreteket is érdemes lecserélni salátára, a rizst barnára, a krumplit pedig....elzárni. :)

Az sem mindegy, hogy mikor eszel, és pontosan mit. Egy kevés krumpli is belefér, de nem este hatkor. A vércukor szintedet jó lent tartani, nem kell az egekbe repíteni, ehhez azonban oda kell figyelni a "mit"-re, és a "mikor"-ra. Például szén-hidrátban gazdagabb dolgokat időzítsd délelőttre. Délután inkább zöldségek, fehérje stb. A tejfölt próbáld meg lecserélni kefírre, joghurtra. A tejet más egészséges alternatívára, vagy alacsonyabb százalékúra. A káros zsírokat jó zsírokra pl. oliva, olajos magvak. A transz zsírokat (hidrogénezett növényi összetevők), ha lehet el kell felejteni. A fehérje bevitel is lényeges, de nem mindegy miből juttatod be. Állati alternatíva a szárnyasok, halak, de a növényi szekció sem rossz pl. hüvelyesek. Utóbbitól sokan tartanak, mert "hízlal", de valójában, ha okosan fogyasztod nagyon jó hatást gyakorol az anyagcserére. Pláne annak, aki nem puffad fel tőlük, lufira. :)

Praktikákat is bevethetsz, nekem is van pár, amikre esküszöm. Pl. reggel indító citromos langyos víz. (egy egész citrom leve bele langyos vízbe), vagy egy fél grapefruit ebéd előtt.

Rengeteget lehetne még erről írni, de a saját szabályaidat Neked kell megalkotni, mi csak igyekszünk segíteni. Amit Te magad találtál ki, és amit hajlandó vagy elfogadni könnyebb is lesz betartani, hidd el!

Csak így tovább! :)

2014. dec. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!