Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ilyen lehetőségek mellett...

Ilyen lehetőségek mellett hogy tudnék lefogyni?

Figyelt kérdés

Igazából a kérdést nem tudtam máshogy megfogalmazni, mert összetettebb. 20 éves vagyok, és sok kg, nagyon sok. Ezen szeretnék végre változtatni, mert nem érzem magam jól a bőrömben, viszont a napjaim kicsit más mint a többi emberé. Én este 7-től 11-12-ig vagyok ébren. Ugye este 6 után azt mondják nem szabadna enni, ez az én esetemben hogy működik? Ha nem szeretnék kalória számlálgatásokkal bíbelődni, úgy is lehet fogyni, vagy az feltétlenül szükséges hozzá? (Szétszórt vagyok, elfelejteném, túllépném, vagy nem lenne meg az adott kalória, nem igazán nekem való). Egyenlőre annyit változtattam az étrendemen, hogy teljesen kiiktattam mindenféle cukros dolgot (kávét édesítővel és fahéjjal iszom, cukormentes üditőket iszok), étrendembe sokkal több zöldséget iktattam mint ezelőtt, és az eddigi ételadagjaimat is megfeleztem. Szeretnék úgy lefogyni, hogy később is meg tudjam majd tartani, ezért is nem szeretném magam lelkileg sanyargatni( olyan dolgot enni amit nem szeretek, vagy amiktől rosszul vagyok ). Min tudnék még változtatni az adott körülményekkel?


Esetleg tippeket is adhatnátok, hogy mit tudnék magamnak főzni ami egészséges.

(hal, brokkoli, sóska, spenót, karalábé, fehér répa amit egyáltalán nem eszek meg, sőt a legtöbbtől rosszul is leszek)


2014. nov. 25. 04:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A mozgást kifelejtettem: heti 6 nap dolgozom, napi 10 óra fizikai munkát, így ritkán van lehetőségem tornázni, azt az 1 nap szabadnapot pedig szeretném pihenéssel tölteni.
2014. nov. 25. 04:31
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia

Elöszôr is gratulálok az elhatározáshoz ez az elsõ lèpès a változás felè.

Ès szeretnèlek megnyugtatni hogy NEM MUSZÁJ kalóriát számolgatni.

Amiket leirtál mint pl.hogy kiiktattad a cukrot az már jó

ha hozzá szoksz a kevesebb ètelhez utánna lehet is változtatni a minõsègükön .

Na a mozgásról csak annyit hogy a napi 10 óra fizikai munka

Felèr a sporttal (tapasztalat)

2014. nov. 25. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

-túlkomplikálod a lefogyást te is,pedig bőven elég hozzá annyi ,hogy keveset eszel,

-bármit ehetsz ,akármikor,akárhányszor , a lényeg ,hogy keveset egyél ,ne zabálj be ,

2014. nov. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Olvasd el meg 1x amit irtal.


Meg el sem kezdted a dolgot, de maris a kifogasokat keresed. Rossz hirem van: igy nem fg menni.


Meg lehet szabadulni nagy sulyfeleslegektol is, egy ev alatt egy teljesen mas embert tudnal magadbol faragni, de nem igy.


Teljes eletmodvaltasra van szukseg, csak igy lehetseges.


Cimszavakban:


- akkor fogsz fogyni, ha kevesebb kaloriat viszel be mint amennyit felhasznalsz.

- hat utan nem eves baromsag, nulla jelentosege van

- a kaloriaszamlalast nem tudod elhagyni, hosszu tavon az egyetlen mukodo dolog

- igyal vizet, felejtsd el az uditoket. Edesitoket is. Kavet meg lehet inni uresen is.

- ha a kajad melle beraktal meg plusz zoldseget, akkor attol nem fogyni fogsz hanem hizni.

- mozgas nelkul is le lehet fogyni csak nehezebb.


Mit tudsz tenni:


- nem csak a cukrot hagyod el, hanem a szenhidratokat is: nincs fott teszta, krumpli, rizs, suti, csokika, kenyer, zsemle, egyeb pekaru. (vagy csak minimalis)

- van helyette salata, zoldseg. A parolt brokkolira erdemes raszannod magad.


Egyebkent is csak gyerekes hiszti ez a "en nem tudom megenni, rosszul leszek tole" duma. Le akarsz fogyni vagy nem?

2014. nov. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Előttem elég sok hasznosat leírtak, de erre még nem kaptál választ: 6 után azért nem szabad enni, mert az emberek átlagban 10 körül mennek aludni és az alvás alatt nem, illetve csak nagyon kevés energiát használ fel a szervezet. Ha 12-kor fekszel, ( ha jól értem ez dél) akkor kb reggel nyolcig ehetsz.
2014. nov. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Szia! Az, hogy kiléptél a komfortzónádból és változtatsz bizonyos dolgokon, az már önmagában dícséretes és becsülendő dolog. Igenis fontos, hogy ne fogyókúrában gondolkodj, hanem életmódváltásban és jól érezd magad, ne frusztráljon semmijen kúra sem. 3 évvel ezelőtt 35kg-ot fogytam, tudom, hogy milyen helyzetben vagy. Ha gondolod írok privátban.
2014. nov. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A 6 óra után ne evéssel ne foglalkozz, főleg, ha későn fekszel. Nekem logikus, hogy lefekvés előtt jóval befejezem a táplálkozást, rendesen jóllakva nem éhezem meg hamar... De ez étrendtől is függ. Bár a párom is tud 2 után nem enni és 10-kor fekszik... De a lényeg, hogy ez a 6 után nem evés nem egy szükséges, megalapozott dolog, ne foglalkozz vele.


Egyesek nagyon szigorúak itt... Ti mindent megesztek, mindent szerettek? Én igazán nem vagyok válogatós, de van 1-2 zöldség, amit nem szeretek. És? Vesztek vele bármit? Nem. Plusz egy csomó tápanyagcsoportot is kizártam. De mivel simáén beviszem azt, amire a testemnek szüksége van... Igazán nem értem, miért kéne bárkinek párolt brokkolit enni (imádom a zöldségeket, de párolva meg nem enném őket s a bizonytalan nettó szénhidráttartalmú brokkolinál sokkal jobban szeretem a karfiolt, ami olcsóbb is)...


De eltértem.

Nos, kérdező, mozogni mozogsz eleget, ahogy elnézem, a változtatásaid szimpatikusak, van, akinek ennyi is elég, majd meglátod, mi történik :)

Az ételfelezés nagyon rossz ötlet, ha valaki valamiből eleve keveset vitt be... Akkor jó, ha rendesen ettél, csak túl sokat. Mivel nem tudom, mit eszel, nem tudhatom, hogy megfelelő-e a tápanyagbeviteled.

Tejesen igazad van, életmódváltás és jóleső táplálkozás kell, nem önsanyargatás, amit úgyse bírsz sokáig. Szerencsére sokféleképpen lehet fogyni, szerintem mindenkinek célszerű megtalálni a saját módszerét.

Szinte minden "ez KELL a fogyáshoz" szabályt figyelmen kívül lehet hagyni. A többségének még az egészséghez sincs köze.

Nem biztos, hogy ezzel a hozzászólással segítettem, no mindegy.

2014. nov. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ. Kedves 4. válaszadó, köszönöm a tanácsot, de szimplán nem tetszik az elved. Nem kifogásokat keresek, csak nem akarok olyan elvel lefogyni, amit bírok 2 hónapig utána meg megint visszahízom azt amit leadtam. Lehet ám úgy is lefogyni, hogy nem sanyargatom, meg lelki terrorba tartom magam 3 hónapig hanem szimplán változtatok az életmódomon. Sokkal jobb és hatásosabb eredményeket tudok szerintem elérni így. Azt sem értem, hogy az édesítőt miért kéne hanyagolnom. Nem véletlen használják a cukorbetegek is cukor helyett. Képzeld el vannak olyan emberek akik rosszul lesznek 1-1 ételtől. Én pl a halnak már csak a szagától is hányok. Nem lesz jobb az életem ha olyan kajákat erőltetek magamba amitől rosszul vagyok. Rengeteg más étel is van azokon kívül ami egészséges. Pl sárgarépát, kelkáposztát, karfiolt imádom. nagyjából a többi zöldséget is megeszem úgy hogy ne kapjon el tőle a hányinger meg a hányás.


A többieknek köszönöm a hasznos válaszokat, aki írt privátot annak válaszolok :-)

2014. nov. 25. 23:46
 9/16 A kérdező kommentje:

Még egy kis változtatás történt amire elszántam magam:

alapjáraton nem ettem olyan hű de sok péksütit, meg fehér kenyeret, de azt a kevés fehér kenyeret amit ettem lecseréltem teljes kiörlésű kenyérre, sok salátával paprikával, tojással, meg felvágottal.

2014. nov. 25. 23:50
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez is jó ötlet :) Ha már glutént eszel, legalább lassú felszívódású legyen :) A többi is jó. Most olvasom csak a 4. hozzászóló ama érdekes gondolatát, hogy ha zöldségeket iktatsz be, hízol... Nekem gyökeresen ellentétes hatást okoznak*, ráadásul nagyon kellemesek és frissítőek, legalábbis nyersen. Edd csak őket bátran, én azt mondom ;)


* Mivel segítenek jóllakni, így másból kevesebbet eszem. azt hiszem, ez sokunknál logikus eredmény, nem fix, előírt étkezésünk van, amire még pluszkalóriaként bejön a zöldség - gondolom, erre gondolt a 4.

A nem keményítődús zöldségek amúgyis elég kalóriaszegények, legalábbis normál mennyiségben. Mindig humorosnak találom kissé, amikor valaki miattuk aggódik.

2014. nov. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!