Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha sok vizet iszok, csökken...

Ha sok vizet iszok, csökken az étvágyam?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, reggel 7től este 5-6ig órám van, csak este van időm enni jóformán. Mit tehetek, hogy napközbe ne legyek éhes, és mit ajánlatos este ennem, hogy tudjak fogyni?

Flegma, paraszt válaszok nem érdekelnek, köszi


2014. nov. 25. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ivás telíti a gyomrot és kevesebb az éhségkontrakció. Inni azonban azért is ajánlatos, mert ilyen kis kiszáradások fokozzák a vesekő képződés esélyét. Este bármit lehet enni, de csak keveset, tehát a mértéken van a hangsúly.
2014. nov. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen be kellene iktatnod valami kajálást napközben is. Három-négy szendvicsre muszáj lenne időt szakítani, legalább 10-10 perceket.
2014. nov. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Milyen egyetem az, ahol ennyire nincs szünet? Nálunk fél órásak voltak, esetleg 15-20percesek, ha volt a két óra között is szünet.
2014. nov. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Mindenféleképpen hasznos, ha sok vizet fogyasztasz. Az étvágyad átmenetileg csökken, de sajnos azokat a tápanyagokat - amikre szükséged van napközben is - nem kapja meg belőle a szervezeted és hiányállapot lép fel, aminek előbb-utóbb következményei lesznek. Mindenféleképpen reggelizned kellene és napközben is enni valamit (du. 5-6-ig min. 2 alkalommal) Nem szabad estig halogatni a nagyétkezést, mert abból minden lesz, csak egészséges fogyás nem. Írok azért privátban is. Szép napot.
2014. nov. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A folyadékok segítenek valamit (nálam a kávé és a tea az, ami el tudja tolni az evésidőt, a teám ráadásul üres), de a jogos éhségérzetet azért nem szüntetik meg... Ha olyan egyszerű lenne, mint egyesek írnák, sima vízivással s kevés evéssel könnyen lehetne fogyni (ha nem is feltétlenül egészségesen).

A szénhidrát, főleg a gyors könnyebben éhessé tesz. Nálam a gyümölcs és a kevés evés tudja leginkább tűrhetetlen szintre emelni, azoknál a semmi is jobb, ha nem akarom kaparni a falat éhségemben. Ja igen, egyénfüggő, kinek mi hat...

De én sem értem, miért nem tudsz az egyetemen enni, nekem is voltak napjaim, amikor 12 órányi előadásom volt, de szünetben azért betoltam a szükséges tápanyagot, ami kellett is, mert 10 után értem haza, amikor már sokáig nyitva volt a gépterem :D Csak tudsz valami gyorsan, könnyen megehető kis, kompakt ételt vinni vagy venni valamit az egyetemi büfében...


Este olyat egyél, ami egyensúlyba hozza a napodat, megadja a hiányzó tápanyagokat, ajánlom a gyors szénhidrátok és köztudottan egészségtelenebb ételek kerülését... Zöldség, fehérje, jó zsírok... Nem tudom, mit szeretsz, mi a véleményed az egészséges és a fogyásra Neked alkalmas ételek köréről, konkrétumot nem tudok mondani.


Egy kissé extra, de a bulletproof kávé képes egy igencsak kiegyensúlyozatlan energiabevitelre, ami megszünteti az éhséget. Kávé, vaj, kókuszzsír, nagyon finom egyébként.

Igazából a ketogén diétába illik, de lehet fogyni sok zsírral és nem minimális szénhidráttal is.

De valószínűleg ennél számodra sokkal jobb megoldást is tudsz találni.


Úgyhogy még egyszer: egyél napközben, ahogy mi többiek is ettünk, amikor elfoglalt egyetemisták vagy bármik voltunk... Sokkal jobban ráér egy egyetemista, mint sok munkásember... A párom 9-kor tud enni, majd fél 3-ig nem, de dolgozott olyan helyen, hogy 11-kor volt meg a reggelije, s 5 előtt kelt... Egy egyetemistának nagyságrendekkel könnyebb. Még ha szünetem nem lett volna, akkor is be tudtam volna kapni valamit nagyobb előadótermek hátsó padsoraiban vagy egyik óráról a másikra áthaladva :) Wc-re is mentem valamikor, ittam is... Pár falatot bekapni miért ne lenne idő, nem értem.

2014. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!