Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nincs mese, muszáj lesz...

Nincs mese, muszáj lesz strandra menni, de hogyan?

Figyelt kérdés
Júniusban megszületett a kisfiam így jövőre már "strandérett" lesz, ami alól éveken keresztül rafkósan kibújtam. De neki nem mondhatom, hogy "azért nem megyünk a strandra kisfiam, mert anya szégyenli a testét"! Nem vagyok katasztrófális formában magamhoz képest, de a narancsbőr miatt egyszerűen nem merek levetkőzni mások előtt. Megmondom őszintén pár éve egy elektromos,fóliázós, több alkalmas kezelésre is befizettem, de semmi eredménye nem volt. A barátnőmnél pedig fantasztikus hatást ért el. Mások vagyunk. Az én szervezetem baromira megköti pl a vizet. Hiába ittam a kezelés alatt is napi 5 liter vizet meg azt hiszem gyermekláncfűgyökér teát, abszolút nem hajtott meg. Úgy gondolom még időben vagyok, hogy nyárig kezdjek magammal illetve a narancsbőrömmel valamit, magam miatt, a kisfiam miatt és a párom miatt is. Mit tanácsoltok?
2014. nov. 25. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Én csak biciklivel szoktam menni.
2014. nov. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
"Köszi"
2014. nov. 25. 10:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél fel kendőt a derekadra gondolom ott van narancsbőr.

Nem nézi amúgy senki kit érdekel? Főleg, hogy egy gyerekkel vagy.

2014. nov. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia. A narancsbőrt belülről kell kezelni. De a sok folyadék önmagában nem elég! Életmódváltás,semmi cukor,semmi lisztes. Annyi alternatíva van és nem kell óriási összegeket kiadni. Na és a mozgás. Minden nap,kardió+erősítés. Ezeket egészíti ki a bőr külső kezelése,hogy ne ereszkedjen meg és szép feszes maradjon. Én is kötöm a vizet,erre ne vízhajtót szedj,mert az csak kiviszi az ásványi anyagokat. Pl.a masszázs nagyon jó rá és megint csak a mozgás. Ja, és kevés só.
2014. nov. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Téged is megfertőzött a mai trend, hogy csak a "tökéletes" test az élhető. Ugyan, nézz már körül egy strandon. Szerinted mindenki csak modell alkattal rendelkezik?

Azzal nincs gond, ha megpróbálod a narancsbőrt eltüntetni. De a megléte miatt nem kell magadat megvetettnek érezned.

2014. nov. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem fog senki kinézni a strandról. Döntsd el, hogy miért mész oda. Hogy a fiad jól érezze magát, vagy hogy elájuljanak tőled a pasik? :))

Egyébként a férfiak vagy megnéznek egy nőt, vagy ügyet sem vetnek rá. De lenézni senki nem fog. :)

2014. nov. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

engem sohasem erdekelt hogy hogyan nez ki egy vadidegen no egy strandon. Szerintem mast se.


38F

2014. nov. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A párod előtt is ennyire zavar?

Csak mert valahogy összehoztatok egy gyereket is. Normál esetben az embernek a párja véleménye a legfontosabb, és egy halom vadidegené a strandon lényegesen közömbösebb. Szerintem próbáld magadban tisztázni, miért is zavar ez ennyire. A divat miatt, hogy mindennek mindenkin tökéletesnek kéne lenni? Azért, mert félsz, hogy a párod másokat fog nézni, nem téged? Vagy attól, hogy más pasik nem néznek meg?


Egyébként nem hiszem, hogy egy egyéves gyerek magától kitalálná, hogy strandra akar menni...


De hogy a megoldásokra térjek:

az első se írt rosszat, mióta bringával járok munkába pl. (és még csk nem is minden nap), sokkal feszesebbnek érzem magam. Tényleg csak belülről tudsz változtatni, akár otthon is napi fél-egy óra célzott torna már sokat segít.

2014. nov. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Először is: egy kisgyerekkel a kutyát sem érdekli, hogy narancsbőrös vagy vagy sem. Nem kell miatta szégyenkezned. Léteznek strandkendők, amelyek tökéletes kiegészítők és ott takarnak, ahol csak akarod.

Ha mindenképpen szeretnéd jobb formába hozni magad, akkor kezdj el futni, vagy kerékpározni. Úgy, hogy vegyél fel egy passzos, vékony nadrágot (vagy nem műszálas harisnyát) utána tekerd be a kényes területeket fóliával (comb, derék, fenék) erre mehet egy bő nadrág és irány a futás/kerékpár. A fóliázást sokan ellenzik. Tény, hogy nem is egészséges, ezért nem is szabad minden nap, viszont én is ezt csináltam a diétám kezdeti időszakában és bevált. Mellette bőrfeszesítő krémet használtam (nivea, q10 termékek). Elég gyorsan elkezdett látszani a változás. Akkor jó, ha a fólia alatti ruhadarab csurom víz edzés után, a bőröd pedig nem úgy ragad, sós, mint mikor leizzadsz, hanem érdekes tapintása van. Emellett amennyire tudod mellőzd a sót, egy kis időbe telik, mire az agyad rááll az ízre, de hagyományos fűszerekkel is jó ízt lehet adni az ételeknek, kerüld a túl sós ételeket. A só rengeteg vizet megköt. A fehér lisztet, fehér kenyeret sem árt elhanyagolni, sőt egy ideig abszolút ne is egyél semmilyen pékárut, ha teheted. Mert még a teljes kiőrlésű kenyerek, pékáruk is becsapósak tudnak lenni. Volt már olyan, hogy vettem magvas bucit, de éreztem, hogy agyon van sózva. Ha majd idővel lassan visszatérsz a teljes kiőrlésű pékárukra akkor csak fokozatosan, és ki kell tapasztalni, hogy melyik a jó.

Minden reggel indítsd a napod egy csésze zöld teával. Lehetőleg ízesítetlenül, maximum egy kis kanál mézzel.

A méregtelenítés során nem csak a vízhajtás a fontos, hanem az is, hogy az anyagcsere/emésztés rendben legyen. Ezért magas rosttartalmú ételeket, kellene enned. Zabpehely, gyümölcsök, zöldségek (minél szélesebb választékban). Itt az ősz/tél, a sült tök szezonja. Amellett, hogy jól elkészítve finom, vitamin dús, de rosttartalma is kiváló.

Szóval hajrá! Kis odafigyelés és menni fog.

2014. nov. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Leszögezném, hogy semmiképpen sem akarok kötözködni.


De. Pont idén nyáron állapítottuk meg a férjemmel a strandon, hogy menyi elhízott ember van, és közte mennyi fiatal. A strandon megjelenő emberek 80%-a masszívan túlsúlyos. (Változó, hogy hol mennyire, mert vannak strandok ahová több sportos fiatal jár, jellemzően ahol valamiféle más szabadidős tevékenységgel is össze lehet kötni a fürdést, nem csak a lángos evéssel.)


Szóval én néztem az embereket, és elszomorodtam, hogy mennyire nem törődnek az egészségükkel. Nem az valóban ne érdekeljen, hogy nem vagy tökéletes, mert senki sem az, én sem, sőt.


De azért egy határt kell húzni, hogy hol van az, ahol már én nem tudok változtatni és valóban el kell fogadnom magam, és hol van az ahol csak a hülyeségemet akarom önelfogadással igazolni.


Nagyon helyes, hogy változtatni akarsz, az előttem szólok jó tanácsokat adtak hozzá. Csak ne azért csináld, mert én meg a többi pár hülye néz majd téged, hanem mert tenni akarsz az egészségedért!

2014. nov. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!