Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi történik ilyenkor?

Mi történik ilyenkor?

Figyelt kérdés
Mi történik ha egy kis fölösleggel lévö ember és ugy akar lefogyni ha nem sportol csak egésznap ül és NEM ESZIK semmit szinte 1-2 almát hatásos?

2014. nov. 25. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ja arra hogy szépen leépítsd az izmaid és legyengítsd a szervezeted. Utána meg ha elkezdesz enni megint, a dupláját hízod vissza. Hatásos öngyilkosság..
2014. nov. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyilván izmot, zsírt és vizet fog veszíteni bizonytalan arányban... Oké, a vízre van egy bizonyos határ s összefügg a glikogénraktárak töltöttségével. Izomvesztésre is van egy minimumérték, hiszen a fehérjeszükségletét valahonnan merítenie kell, illetve az almával csökkentett glükózszükséglet is kénytelen az izmokból származni, a testnek kell valamennyi glükóz, nincs mese.


Az 1-2 alma egy hajszállal jobb, mint a semmi, picit kevesebb izom bomlik le glükózzá, picit kisebb lesz az amúgy bődületes kalóriadeficit, s azért egy pici tápanyag van benne, csak éppen szánalmasan kevés. Bár én éhes lennék tőle s az nem jó.


Az elégséges fehérjebevitelt biztosító koplalás SOKKAL jobb. Az izmoknak elvileg nem kéne bomlaniuk, de persze fognak, mert túl nagy a kalóriadeficit, mi a csudának felesleges, zabáló izmokat tartani fenn? (A mozgás se nagyon segítene koplaláskor. A mozgás mutatja, hogy kell az izom, de a test nem engedheti meg magának ezt a luxust, főleg, ha több bevitel nincs, csak extra mozgás, extra kalóriaigény.)


Elég buta ötlet. A koplalás is, a szénhidráttal fogyás is, a kettő kombója különösen. Emberek nagy tömegei bámulatosan nagy ívben tesznek testük szükségleteire.

Nem mondom, rövid időre még hanyagolni lehet némelyiket, bár biztonságosabbnak tartom, ha nem tesszük ezt. Van mit ennem és megfosztom magamat a szükséges anyagoktól? Mit mond ez az én szellemi képességeimről s testem iránti szeretem fokáról...?

2014. nov. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és ha kondiznék pluszba?
2014. nov. 25. 17:38
 4/7 A kérdező kommentje:
és mennyt kéne minimum enni?
2014. nov. 25. 17:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy a mozgás se mentene meg az izomvesztéstől... Almákkal főleg nem.


Nem tudom, Neked mennyi kell. Én 1500 kcal alá nem mennék, az tuti. Alatta nem működöm. Általánosan 1200 kcal-t szoktak mondani, de aki nem egy kis súlyú alacsony lány, aki egész nap ül, annak valószínűleg többet célszerű bevinni...

2014. nov. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Édesem, én túlsúlyos vagyok, nem sportolok semmit, sokat ülök, a napi kalóriamennyiségem talán az 500-at sem éri el, van, hogy egész nap semmit sem eszem, és egy nyamvadt deka sem ment még le rólam ettől az életmódtól. Úgyhogy a válasz: semmi. Csak nem lesz energiád ahhoz sem, hogy elsétálj a sarki zöldségesig. Plusz alvásproblémák, depresszió, stb. De fogyni, na azt nem fogsz tőle.
2014. nov. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 6. válaszoló fényevő... Ezzel nem akarok ám semmi rosszat írni, nagyon sajnálom azokat, akik láthatólag alig esznek és nem fogynak, s nem értem a működésüket. A pajzsmirigyeseket sem értem, hogy lesz energia a semmiből?


Én elég intenzíven fogytam, amikor nem volt pénzem ételre (nyilván nemcsak zsírból, de én nem tudtam megállapítani, mitől), pedig nem mozogtam. Igaz, elég rendesen kellett fűtenem magam belülről, mert fűtésre sem telt és fagy volt...

A párom pedig koplalással fogyott le, nagyon hamar. Na, az már speciális eset, olvasmányaim alapján.

Akik mondjuk ott rekednek valahol és ülnek és koplalnak, azok is lefogynak, muszáj a testnek magát bontani, ha fenn akar maradni...

2014. nov. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!