Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni az ellen,...

Mit lehet tenni az ellen, hogy a szervezet ne kösse meg a felesleges vizet?

Figyelt kérdés

Az étrendem ugyanaz mindennap, de van, hogy alig jön fel a karkötő a csuklómra, ami előző nap lötyögött rajta. Nátrium (só) bevitelre odafigyelek, a vízbevitel az változó, tudom, hogy 2-3 litert meg kéne inni, én kb. másfelet iszom naponta, épp emiatt...nem is tudom, mi lenne 2-3 litert innék...mit lehet ez ellen tenni?

28N



2014. nov. 29. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
rendesen kéne enni meg ilyenek
2014. nov. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azzal nincsen baj, mert mindennap ugyanazt eszem, ezért nem értem.
2014. nov. 29. 12:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha TÖBBET iszol, sokkal kevésbé köti meg a szervezet a vizet. Emellett a rendszeres sport is sokat segit a vízlerakódás ellen.


(Feltételezem, hogy orvosnál megnézetted, hoyg a veséddel nincs semmi gond...)

2014. nov. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ráhibáztál, mert 2 éve gond volt a vesémmel (renális ödéma), és attól tartok, hogy nehogy az jöjjön vissza. De kb. félévenként ellenőrzik, legutóbb júliusban, akkor minden oké volt.

Hát akkor megpróbálok jobban odafigyelni a vízbevitelre, sajnos nem nagyon csúszik, de nagyon sok zöldséget eszem.

2014. nov. 29. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Ciklusod is befolyásolja, illetve ha gondok vannak a keringéseddel, kiválasztásoddal, akkor is vizesedsz.
2014. nov. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben fokozottan oda kell figyelni a napi 3-4 liter folyadék bevitelére.


Nem tudom, mivel foglalkozol (tanulsz, dolgozol - ebben az esetben mit), de sokat segíthet, ha magad elé készíted a napi vízadagot üvegekben. Ha van egy asztal, ahol tanulsz/dolgozol, tegyél oda egy poharat tele vízzel, ha ránézel, idd ki és töltsd azonnal újra. ezen kivül alakíts ki szokásokat, amikor inni "kell, l. ha elmégy WC-re, a kézmosás után mindig igyál egy pohárral.

Minden helységben, ahol tartózkodsz, legyen egy üveg víz odakészítve, így nem kell sehová menni vizet keresni, mindig ott van kéznél.

2014. nov. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A sóval csak minimálisan tudod manipulálni a testvizet, nem éri meg. Ráadásul a testnek szüksége van a sóra, mint ásványi anyagra, szóval ne hagyd el teljesen! Ne egyél kész kajákat, ami tele van sóval, viszont a normális kajákat, ha ízlés szerint megsózod, semmi bajod nem lesz tőle.
2014. nov. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1-es!

Mit jelent az "ilyenek", mert gondolatolvasok nem vagyunk.

2014. nov. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!