Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi és milyen fajtájú...

Mennyi és milyen fajtájú mozgás ajánlott diéta mellett?

Figyelt kérdés
25-30 kilót szeretnék leadni. Súlyzós vagy aerob edzés, esteleg kombinálva?
2010. febr. 1. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is fejben kell eldöntened! Nagyon szívesen segítek Neked! De mivel elég nagy súlyfeleslegről van szó kitartónak kell lenned és meglesz az eredménye! A lényeg, hogy ne hagyd el egyik napról a másikra a szénhidrátot (se a fehérlisztből készült ételeket) A reggelid mindig vmi szénhidrát dús étel legyen!Én szoktam előtte kávét is fogyasztani mert étvágycsökkentő és nem támadom le a hűtőt egyből! Sok f*sz mondja hogy :"el kell hagyni a fehérlisztet"- HÜLYESÉG! Lehet, hogy nem egészséges de ugyanolyan mint az édesség, kívánni fogja a szervezeted, ha elmész egy pékség előtt.Én alapból utálom a rozs cuccokat meg az abonettet!Nem Vagyok nyúl, hogy ilyen szárított abonettet egyek! Xd Nah jó viccet félre téve! Tehát a reggelid meg is volt, akár egy pékcucc (kakaóscsiga, pizzáscsiha, túrósbukta, szendvics stb.) Ebédre ajánlatos valami meleg étel de keveset.Felezd meg az eddigi adagot aztán fokozatosan megint egy kis idő elteltével (1-2 hét sacc per kb.) Naponta igyál meg 1,5-2 l vizet vagy vmi cukormentes üdítőt! Aztán jöhet a torna lényegében mindegy mikor csinálod én úgy szoktam, hogy 17:30-kor elkezdem és híradóig csinálom vagyis 1 órát!Amint hallom a híradót leállok és bedobom magam a tv-elé!A híradó végén egy jóleső zuhany!Én magamtól szoktam tornázni, egyszerűen nem motiválnak a kazettás, dvd-s edzések, pedig régen nekem sok féle megvolt, Rubint Rékától Bíró Icáig. Ezért saját edzéstervet csináltam amiben fontos területekre öszpontosítottam mint pl: comb, fenék, has. Estére vmi egyszerű kaja pl: joghurt,grillcsirke,virsli, zöldségek,tojás. Fontos, hogy semmit se vigyél túlzásba...A lényeg a FOKOZATOSSÁGON van és persze , hogy egy napot se hagyj ki!Nem szabad kiesned a lendületből annál nehezebb lesz visszaállni! Higgy magadban! Én kifejezetten LUSTA voltam és hallani sem akartam tornáról de amikor 155 cm magasan elértem a 80 kg-ot akkor döntöttem és a második harmadik nap már öröm volt tornázni! Magam sem hittem volna, hogy ez lesz de olyan lettem mint akit kicseréltek.FAntasztikus érzés! Az is fontos, hogy mindent szabad enni, csokit is MINDENT! csak keveset! Sokan fogytak le így! Nem szabad semmit sem megvonni a szervezetedtől különben is miért vonnád meg kedvenc édességedet ha szereted! Néha egy egy szelet csoki nem árthat, de délelőtt fogyaszd ha lehet! Segítek nagyon szívesen én éveken át fogyóztam kisérletezgettem, zöldségleves diéta eredménye: kiájultam, szénhidrátmentes diéta eredménye: fogytam de amint megkívántam és ettem, visszajött! Szedtem "fogyasztó" kapszulát (Metabol) semmi sem történt....Ezért van az, hogy magad számára tedd élvezetessé a fogyás minden percét!Egy két hasznos információ vegyítve azzal amiket te szeretsz csinálni, sportolni, mozogni, enni! HA tudok segítek még szívesen! Sok sikert! Meg tudod tenni! :) Én annó 15 kg-ot fogytam 5 hónap alatt (mozgás nélkül)

2010. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
JA és ha már lement 10-15 kg akkor szerintem utánna érdemes áttérni a 2 naponta 1 óra edzésre! Az már nem olyan drasztikus! :)
2010. febr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítőkész és terjedelmes választ! :)

Nekem is valahogy az fogalmazódott meg a fejemben, hogy a nap első felében fogyasztom a nehezebb ételeket, a második felében meg szigorúan zöldség, kevés gyümölcs és sovány fehérhús. Sok folyadékon szeretnék inni, főleg szénsavmentes ásványvizet.

Látom kiemelt szerepet kap a testmozgás. Heti ötszöri tudnék beiktatni mozgást, remélem elég lesz! :)

2010. febr. 1. 19:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Szija!megint én vagyok! Nagyon szívesen! :) Persze tökéletes a heti ötszöri testmozgás, talán a 4X is jó ha intenzív és nem hagysz ki egy alkalmat se! :) Ne ,hogy azt hidd, hogy mindenben ilyen precíz Vagyok de sajnos magam is tapasztaltam, hogy a fogyáshoz nem csak idő kell hanem elhatározás is és persze a jó öreg akarat!Nekem az utóbbi jó sok ideig nem volt meg de aztán amikor kiszakadtak a belső combomnál a surlódástól a kedvenc (kényelmes) nadrágjaim , amikor kiderült, hogy lúdtalpam van és gerincferdülésem, a csúnya vörös striákról nem is beszélve! :( Akkor jött az elhatározás és az akarat!Ja és ami még fontos, hogy ha teheted este 18:00-után már ne nagyon étkezz!Ez az alvás miatt is fontos! Bízom benne, hogy sikerülni fog! Ha küldesz egy email esetleg msn-címet szívesen elküldöm a mostani alakomról és a régebbi 80 kg-os alakomról készült képemet! :) Sok sikert!
2010. febr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jókívánságot és gratulálok a sikeredhez! :)

Ha valami kérdés még eszembejut, megírom.

2010. febr. 1. 23:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Rendben várni fogom :) Neked is sok sikert kívánok és kitartást....:)
2010. febr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!