Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Üdv. Átszeretnék térni az...

Üdv. Átszeretnék térni az egészséges táplálkozásra, mivel szeretnék fogyni, de mindenki az életmódváltást és a sportot javasolja. A kérdéseim fontosak, válaszonátok?

Figyelt kérdés

Nos tehát, elsőnek is Üdv mindenkinek!

Elgondolkodtam, a minap hogy hogyan tudnék egyszerre egészséges kiegyensúlyozott (a jelenlegi nem az) életet élni.

Manapság egyre több élelmiszerről keringenek hitek/tévhitek?!/ ezekre lennék elsősorban

kíváncsi.

Jöjjön tehát néhány kérdés, utánna pedig

kitérek a többire.

1.A hüvelyesek (borsó, kukorica, bab, lencse)

helyett milyen zöldségféléket érdemes fogyasztani ebédre, uzsira, vacsira?

Én nem szeretem a paprikát, paradicsomot, és úgytudom a répának is magas a cukortartalma,

tehát, ezt állandóan nem ehetem, ezért gondoltam a karalábéra, brokkolira, karfiolra,

uborkára, viszont ez kevéske, ti milyen

zöldségféléket javasoltok még? ( Amik

előnyösek ha súlycsökkenésről beszélünk.)


2.A zabot tényleg kerülni kell?

Azt halottam, hogy azért kell kerülni, amiért többek közt a kukoricát is.

Mivel a disznót, lovat, tehenet zabbal hízlalják, ezért valószínű, az emberre is hasonlóan hat.

De ugye ezek az álatok nem napi 50-100 grammot esznek, mit mondjuk egy átlagos ember, reggelire tejjel.

Akkor most az egészséges táplálkozásban szerepelhet a zab mint (fő) szénhidrátforrás vagy kerülendő?


3.A tejet sem kellene fogyasztani egészséges és egyben fogyáshoz megfelelő étrendnél?

Mert a következő érvet halottam egy ismerőstől, ami logikusnak tűnik:

A tehén a borjának adja a tejet, s ezzel a borj növekedését, hízását segíti elő, ezért az embernek nem ajálnják a fogyasztását.

Akkor ebbe mi az igazság? Ne fogyasszak tehéntejet?


4.Kefír, túró natur joghurt jöhet?

Szabad őket fogyasztani?

Például vacsorára túró zöldséggekkel vagy tízóraira kefír gyümölccsel, így lehet őket fogyasztani?


5.Egy fejlődésben lévő tinédzser lánynak (én)reggelire milyen szénhidrátforrás a legjobb?

Szeretem a barnakenyeret de iskolában hamar korogni kezd a gyomrom, pedig reggelizek, tízóraizom is, és nem vagyok éhes csak korog a gyomrom.


6.A puffasztott rizs nem jó szénhidrátforrás?

Például ha reggelire megeszek 5db-ot sonkával zöldséggel az jobban el laktat mint 50gramm vagy 100gramm kenyér.

Lehet helyettesíteni pufi rizzsel a kenyeret, vagy nem ajánlott mivel fejlődésben vagyok, és nem valami sok tápanyagot tartalmazó szénhidrátforrás.Hogy is van ez?Akkor egyem vagy inkább ne?


7.Tojás főve jó fehérje forrás?

Nekünk rengeteg házi tyúktojásunk van, és ebédre nem mindíg tehetném meg hogy párolt húst egyek, gyakorta könnyebb lenne 2 tojást megfőzni ebédre 200gramm zöldséggel, ez jó?


8. A csirkemáj jó fehérjeforrás?

Olcsó, főve zöldségekkel heti 2-3 alkalommal jó lenne fehérjeforrásnak?


9.A nádcukrot riktán használhatom vagy jobb a stevia, xillit?


10.Szénsavas vagy mentes vizet igyak?

Melyiket ajánlanátok, halottam már olyat is, hog puffadást okoz a szénsavas, ebből mi az igaz?



Nagyon örülnék, ha durva kommentek helyett, kultúrált értelmes válaszokat kapnék, a válaszok alapján alakítanék ki egy étrendet amivel tudnék fogyni, meg ugyanúgy fejlődnék tovább.

Adataim: 14/L 167cm 60kg nem sportolok, itthon szeretnék heti 2-3 alkalommal tornázni, sajnos sportot jelenleg nem tudnának a szüleim finanszírozni.

Viszont karácsonyra lehet kérnék egy szobatrambulint.

Szerintetek érdemes? Napi 1 órát ugrálnék ha már úgyse sportolok, mozogjak is valamit.

Futás sajnos nem megy mert nem szeretek futni, szobabiciklink nincs.

Hány kalóriát kéne étkezzek az adataim fügvényében hogyha fogyni szeretnék?

Nagyon megköszönnéme ha válaszolnátok!

Bármilyen személyes tapasztalatot, tanácsot is meghallgatok!


2014. dec. 18. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


Nem fogok hosszasan indokolni, késő van. Utána nézhetsz, vagy holnap kifejthetem.


Hüvelyesek helyett alacsony ch tartalmú zöldségeket. Paradicsom - paprika (ha burgonyafélék nem zavarnak) vagy uborka, retek, karfiol, brokkoli, hagymák. Nézz rá a nagybani piac honlapjára, holnap még írhatok példákat ha gondolod.


Zabot kerülheted, mert értelmetlen. Ha nincs jobb reggeli ötleted, akkor nem emiatt leszel beteg/kövér, de fölösleges keményítő terhelés reggel. Persze 100g zab nem sok, nem ez okoz elhízásjárványt. De fölösleges növényi lektinek vannak benne, igazából az a keményítő mennyiség is értelmetlen, még ha a mérték miatt nem is káros. Friss zöldségek jobbak, de meggyőződésem, hogy nem a reggeli zab kérdésén múlik általában az egészség. Autoimmun betegségek fennállása esetén bonyolultabb a kérdés.


A tej tele van növekedési faktorokkal (nyilván) és nagy inzulinválaszt okoz, mint a szénhidrátok. Tényleg erre van szüksége egy csecsemőnek/borjúnak. Természetesen.

Felnőtt embereknél a háj növekedését, daganatok növekedését segíti, a kazain gyulladásfokozó, a magas gyulladásszint krónikus betegségek tucatjának alapja.


A fermentált tejtermékek semmilyen tulajdonságukban nem térnek el pozitív irányba a sima tejtől. Természetesen nem ezektől kell egészséges bélflórát vagy kalciumban gazdag, erős csontokat várni, tehát ezek nem érvek a fogyasztásuk mellett.


Reggeli szénhidráttól meg fogsz éhezni. Reggel rossz az inzulinérzékenységed, a ch miatti vércukorszint emelkedést KIEMELKEDŐEN több inzulin fogja ellensúlyozni, ez túlszabályozás, amikor túlzottan leesik a vércukorszinted, kóros éhség tör rád.

Jobb esetben: zsírdús étkezés megfelelő epehólyag ürülést okoz, sok rostos zöldség és némi fehérje (hús?) hosszú teltségérzetet, stabil vércukorszintet, egészséges inzulinszintet eredményes és maximális tápanyag bevitelt (kenyér, zab: tápanyagszegények a zöldségekhez képest)


A pufi rizs jobb mint a kenyér. Mert gluténmentes, fehér rizsből van tehát a rizs héjában található számunkra kellemetlen anyagok sincsenek benne. Formálisan olyan 50-100g felszívódó szénhidrát (tehát keményítő) elosztva a nap folyamán, felszívódását és inzulinválaszát zsírral lassítva nem káros. Nem okoz inzulinrezisztenciát, nem okoz gondot, egyszerűen nem a májunknak kell annyi cukrot szintetizálnia, hanem a rizsből felszívódik. Ha viszont nem esik jól, éhes vagy fáradékony leszel utána, akkor ki lehet próbálni az elhagyását.



A tojás főve és nyersen is jó. Bizonyos ajánlások szerint legjobb a fehérje hőkezelve, a sárgája nyersen vagy minimálisan hőkezelve, ezt nem fogom tudni pontosan megmagyarázni, elhinned sem kell, főtt tojás teljesen korrekt (gondolom nem vagy érzékeny rá).


Csirke máj jó. Elméletileg nyersen is, sütve és főve. Főve nem ettem még májat, az úgy finom?


Nem látom okát, amiért a vízben lévő szénsav a tömény gyomorsavunk mellett bármilyen jelentőséggel is bírna. Én tiszta víz párti vagyok, bár személy szerint fogyasztok csapvizet. Egyszer talán lesz egy jó vízszűrőm.


A nádcukornál (szukralóz, kristálycukor) jobb a stevia és a xilitol. De a steviának fura íze van, a xilitolról holnap.. Általánosságban jobb.


;)

2014. dec. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1. válaszoló! Nem tudom, ki adott erre 0%-ot:( Én várnám a folytatást:)
2015. jan. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Twilight 7-ben benne lesz a folytatás :)
2015. jan. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem mindebben értek egyet az első válaszolóval, bár semmi rosszat nem mondott, meg mások vagyunk,.nekem ezek a válaszaim:) :


1. Miért kéne lecserélni a hüvelyeseket? Az egyik legjobb amit ehetsz a hüvelyesek, engem puffaszt a legtöbb ezért nem fogyasztom, de ha nincs ilyen bajod nyugodtan , csak ne csomó olajjal zsírral készítsd el hanem minél natúrabban. A répában nincs sok cukor, kifejezetten diabetikus étel, főleg nyersen. A benne található rostok lassítják a cukor felszívódását, 100-van ha jól emlékszem 8 g cukor van, egyszerre 200g -mnál többet.nem.hiszem hogy eszel, az 2-3 nagyobb szál répa. Minden zöldségféle jó amúgy, menj ki a piacra és válogass kedvedre :) jó, ha mindenhez eszel mert a rostok lassítják a cukor felszívódását (pl ha krumplit eszel).


2. Nem kell kerülni a zabot. Ne kerüld a zabot. Nagyon jó választás a zab. A lehető legjobb. Én h a reggelire eszem, akkor 40-50 grammot szoktam forró vízzel felönteni,csomó fahéj rá, és úgy eszem, de van aki szerint úgy nem finom és kevés. Barátnőim többet esznek reggelire (85-100 g) tesznek hozzá pár kanál natúr joghurtot, kiskanál mézet, egy nagyobb szelet almát vagy.más gyümölcsöt, pár szem magvat (mandula pl), nagyon finom, de a reggeli inzulinérzékenység miatt én csak a natúr keveset eszem, nekem elég szokott lenni 4-5 orán keresztül, ha megéhezek délelőtt .ég eszek egy kisebb zöldalmát.


3.elvileg tényleg nem egészséges a tej, meg nem nekünk van kitalálva, én lakhoz érzékeny vagyok, ehhez képest imádom és iszom is napi fél litert laktozmentesböl de ha el tudod hagyni hagyd el inkább(egyszer sikerült 2 hónapra leállnom és dokkal jobban voltam minden téren, has bőr stb.)


4. Tejtermékek: natúr joghurt, kefir jó a bélflorának. Én tejmentes időszakban is ettem, és jót tett. Túró jó fehérjeforrás, sajtok jók hús helyett csak zsírosabb sokkal úgyhogy módjával.


5. Reggeli ötletek: zabkása v. Egy szelet teljes kiőrlésű /graaham/tönkölykenyér sovány hússal sajttal zöldségekkel v. Tojás! Nagyon jó reggeli! Bármelyik jó, de az inzulinérzékenység miatt érdemes lassu felszívódású és kevés ch t bevinni. Ha van lehetőséged tízóraizni akkor jöhet már inkább natúr joghurt gyümölcs gyümölcslé.


6.puffasztott rizs jó, lehet kapni olyat is ami teljes (barna) rizsből és ami fehérből készült, szerintem ha nem.mindig csak azt eszel akkor az -esetek felében kenyér helyett tökéletes.


7.. Tojás nagyon jó fehérjeforrás. Ha van házi az főleg. Edd nyugodtan. Szerintem sokat nem is tudsz belőle enni, legalább is én rosszul leszek ha 2-3,-mnál többet eszek egy nap.


8. Erről nem tudok nyilatkozni, bocsi.


9. Én az ereiteket ajánlom cukorpótlóval, nincs mellékíze, nem puffaszt, 1700ft egy kiló akciósan mindig van ahol lehet kapni biobolt és nekem kb fél évig elég a kiló. Mellé mézet nádukhoz használj nyugodtan ha nem vagy inzulinos vagy cukros de csak minimálisan.


10. Én mentes párti vagyok.


Továbbiak: a mozgás minden formája jó, a trambulin is , csak élvezettel csináld. Amúgy én sem szerettem futni, és kb 3 éve rávettem magam, és azóta imádom. Zene fülbe,.és ki a szabadba.

Amúgy jó a súlyod, ne akarj fogyni, én is így indultam és pár éve anorexia lett belőle. Kérlek, ne kattanj -tá nagyon a témára, az jó ha egészségesebben akarsz élni, de nekem.is így indult aztán nem.tudtam leállni, és gyógyszerrel hizlaltak fel végül..

2016. okt. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Itt van lehetőség ingyenes étrendtervezésre dietetikus által:

[link]

2016. okt. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!