Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem étrendet, hát...

Tudnátok nekem étrendet, hát nem összeállítani, hanem csak javasolni dolgokat, hogy miből mennyit, hányszor stb?

Figyelt kérdés
Fogyni szeretnék, elég sokat, (30-40 kg) főleg a combjaimból és fenékből, mert azok nagyon nagyok,hozzájuk képest a hasam aránytalanul picike. :S Szóval elég elcseszett alakom van. Eddig nem foglalkoztam vele, de 1 hónapja elkezdtem edzőterembe járni, fogytam is 5 kg-t, de e mellé kéne egy megfelelő étrend. Lehet fogadok személyi edzőt is, viszont nemtudom, hogy az ő feladatkörébe beletartozik-e az, hogy étrendet állítson nekem össze. (lány vagyok)
2014. dec. 19. 00:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy segítene a személyi edző. De nem biztos, hogy étrend terén egészen jól. Mindegy, több jó lehetőség is van (más kérdés, hogy van ami hosszú távon is jó, jobb, egyszerűbb)


Mi az étkezés alapja? Na ez a lényeg, amit a legtöbb ember a gyakorlatban nem alkalmaz. Hát nem a műkaják és az állandó lisztevés, hanem a sok friss zöldség fogyasztása és a hús, zsírfogyasztás.

Ezek tartalmazzák a legtöbb hasznos tápanyagot (nem jelenti azt, hogy sajnos ne lenne szükséges vitamin kiegészítés) és emellett ezek terhelik meg legkevésbé a szervezetünket.


Húsból nem szükséges sok, ez a vegák szerencséje. Természetesen a hús, hal, tojás, belsőségek lényegében véve egyenértékűek, tehát változatosan lehet őket fogyasztani.


A kalóriabevitelt pedig zsírnak kellene adni, általában.


Na ezek a tápanyagcsoportok (persze mindet lehetne kicsit részletezni, a zöldségeket és a zsírokat különösen, sőt főleg a zsírokat mert ott vannak azért nagy minőségbeli eltérések) általánosságban nem okoznak problémákat. Nem okoznak kóros inzulinszint emelkedést mint a lisztes kaják, cukor és a tejtermékek, ami az elhízás alapja lenne kalóriabeviteltől függetlenül.


Nem okoznak gyulladásokat, ami újfent hormonzavarok, akár elhízáshoz vezető hormonbetegségek kialakulásában játszanak szerepet.


Tehát tisztán, és okosan megválasztott ételeket kellene enni, napi 2-4 alkalommal. Ennél több étkezés értelmetlen, inkább azt a célt szolgálja, hogy a rossz étrend miatti hullámzó vércukorszintet megtartsa. Ez már rossz. A 4 étkezés is sok igazából, de nem szeretnék szélsőséges dolgot írni, ezért belevettem még ezt.

2014. dec. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!