Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem hánytatom magam, viszont...

Nem hánytatom magam, viszont rendszeresen kiköpöm az ételt, hashajtót és fogyasztószert szedek. Ez bulémiának számít? És mit tegyek?

Figyelt kérdés
egy órát sportolok, kb 800 kalóriát eszem egy nap, általában este, egyszerre, de ennek a fele a kukába kerül, vízből viszont 6-7 litert iszom. a testtömegindexem 16 alatt van.(16 éves vagyok, nemrég anorexiás voltam, amióta "kigyógyítottak" belőle, azóta ez van)
2008. aug. 18. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem el kéne beszélgetned egy pszichológussal.

Tulajdonképpen direkt csinálod? Mármint nem kívánja a szervezeted, vagy te nem akarod, hogy meghízz?

Mert szerintem a bulémia, anorexia az a szándékos hánytatás, "éhezés" és a többi. Viszont ez az eset elég közel áll hozzá.

2008. aug. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Étkezési zavar? Igen. A hashajtó szedése a bulímiára, az étel kiköpése anorexiára valló tünet (mert ugye az még mindig nemevés). A 6-7 liter víz nem egészséges, még ebben a melegben és sport mellett sem, ha nem megfelelő ásványvizekből iszod, ásványianyag- vagy vízmérgezést kaphatsz (magyarán egy adott ásványianyag károsan nagy mennyiségben kerül a szervezetedbe, illetve a sok vízzel kimosol bizonyos fontos ásványianyagokat). Hogy mit tegyél? Ne szedj mindenféle tablettákat. Egyél sokszor pár falatot, ne egyszerre (reggel néhány szem keksz, kicsivel később valami gyümölcs, többször kis adag az ebédből, stb.). Ne igyál ennyi vizet (a kilókban mért súlyodat oszd el 30cal, ennyi vizet igyál literben, plusz ha sportolsz, dolgozol, nagyon meleg van 1-2 pohárnyit, ezen kívül hetente válts ásványvizet, vagy akár tarts otthon többfélét és hol ezt, hol azt idd). Menj el egy orvoshoz. Kezdetnek a háziorvoshoz, vagy a pszichiáterhez / pszichológushoz akihez az anorexia miatt jártál (bár én a helyedben váltanék).
2008. aug. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig nem gyógyultál meg. Sürgősen keresd fel a pszichiátered és más orvosaid!!!!
2008. aug. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyorsan keress fel pszichológust! Tényleg nem gyógyultál meg: egyáltalán nem normális a hashajtózás és az étel kiköpése és hogy ilyen keveset eszel.

Mi az oka hogy ezt csinálod?


Addig is próbálj többször étkezni egy nap, többször kevset, de legalább 3x étkezzél. Ha ennyire nyomaszt hogy elhízol, növényi alapanyagokban gazdag étrendet fogyasszál, azaz zöldségeket, krumplit-hajában főzve, tésztákat, hüvelyeseket, mandulát, diót, olajos magvakat, mákot, szezám magot.


Fontos lenne hogy harmóniába kerülj magaddal, próbáld megszeretni a tested, esténként gyönyörködj magadban, önszugessziókkal is segíthetsz: mondogasd minél tgöbbször: "szeretem, elfogadom magam"


Segíthet ha társaságba jársz, valamilyen csoportos sportot űznél, járj táncolni! Segíthetnek túllendíteni ezen az állapotodon.

2008. aug. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Annak számít...!

Nem gyógyítottak ki. Irány egy jó pszichiáter, mert belehalhatsz!!!

2009. szept. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!