Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 170 cm magas vagyok,55 kg....

170 cm magas vagyok,55 kg. Tudom, hogy ez inkább kevés, mint sok, de nem jó az alakom. A derekam elég vastag (kb.70 cm). Sokan 60 kg-nak gondolnak. Ugye nem lesz attól bajom, ha 2-3 kg-ot próbálok fogyni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 28. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Optimális a súlyod , tél van a szigetelésre szüksége van a szervezetednek , ki mit gondol az a magánügye .
2015. jan. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De nekem mindig ilyen az alakom, nem csak télen :(
2015. jan. 28. 22:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jobban erezned magad vekonyabban, miert ne fogyj? A suly csak egy szam.


En is olyan magas vagyok mint Te de nekem az 55 sok. En 46-tal erzem jol magam a boromben, tobb is az onbizalmam ha ropi vagyok. De masok vagyunk, tudom, hogy a sulyom sokaknak keves lenne, blabla, dehat en igy erzem jol magam, es eszem eegszsegesen.

2015. jan. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért akarsz fogyni, mert mások nem tudják pontosan megtippelni a súlyodat? 70centis derék 170-es magassághoz nem vastag.
2015. jan. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
A testzsír-százalék sokat számít, ugyanolyan súlyú emberek teljesen másképp néznek ki, ha más a test-összetételük. Szerintem nézess egy testzsír százalékot mielőtt nekiállsz fogyózni.
2015. jan. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem mások miatt szeretnék fogyni, hanem zavar a derekam.
2015. jan. 29. 21:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy egy helyről nem lehet fogyni, legfeljebb plasztikai műtéttel, zsírleszívással (az meg drága, fájdalmas és komplikációkkal jár). Próbáld elfogadni, hogy te ilyen alkat vagy.

Én is hasonló magasságú, súlyú vagyok mint te (168 cm/55 kg),az én derekam 65-67 cm, viszont a combjaim mindig is vastagok voltak. Eleinte siránkoztam miatta, de amióta futni járok, már elfogadtam őket. Vastagok maradtak, de legalább formásak/ izmosak lettek, így már sokkal elviselhetőbb a látvány.

2015. jan. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ekkora vagyok és a derekam is ilyen vastag. De kilóban több vagyok egy tízessel.

Szóval nem a súly számít.

Az, hogy milyen a derekad, illetve az alakod, múlik az adottságokon is. A magam példáját nézve, el sem tudom képzelni, hogy hogyan lehetne nekem, vagy a hozzám hasonlóknak sokkal vékonyabb dereka.


Bajod nem lesz, ameddig nem koplalással és a szükséges tápanyagok megvonásával kezdesz fogyózni. Persze, nem biztos, hogy ha lemegy két kiló, vékonyabb lesz a derekad.

2015. febr. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha fogysz, attól nem lesz jobb alakod. Döntsd el, mi számít, a kilók, vagy a formák. Mert ha jól akarsz kinézni, akkor izomból fel kéne szedned egy tizest. Lehet, hogy 65 kiló leszel (ami 170 centihez tökéletes), de lesz csípőd, combod, vállad, kidolgozott tónusaid, és máris sokkal vékonyabbnak fog tűnni a derekad, és jó alakod lesz.
2015. febr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Egyetértek az előttem szólóval,nem fogynod kéne,hanem izmot építeni.

Így első gondolatra,a leírt paraméterek alapján az jön le,hogy az izomtömeged kevés,hiába vagy csak 55kg,ha ez inkább zsírszövetből tevődik össze.az izom sokkal kevesebb helyen elfér int a zsír,lehet elcsépelt kép,már sokan látták ,de bemásolom szemléltetésképpen,mire gondolok:

[link]


A képen 2kg izom és 2kg zsír összehasonlítását látod.Ugye mennyire hihetetlen?

Azt tudni kell,hogy a szénhidrát az izmokban ég el,ha nincs elegendő izmod,és a fizikai aktivitásod kevés akkor a felesleg zsírként fog raktározódni.

Minél több izmod van,annál több tápanyagot használnak fel,ergo fogyhatsz is testzsírból anélkül,hogy koplalnál.

Van nagyon sok otthoni mozgás program,amivel testzsírt veszíthetsz,és izmot is nyerhetsz.

Vagy ha te a közösséget szereted jobban,akkor járj el terembe,ne a kardió gépeket nyúzzad,hotiron vagy súlyzós edzéseket válsz,kérj edzői segítséget.

A fogyókra az ilyen esetben azért nem jó,mert valamilyen okból kifolyólag,a nagyobb zsírszövettel rendelkező embereknél a szervezet foggal.körömmel ragaszkodik a zsírhoz,és mivel izomból is tud energiát felszabadítani,ráadásul könnyebben,mint zsírontással,ezért inkább izmot fog bontani.

Magyarul,könnyebb eszel 2 kilóval,de a sírod ugyanúgy megmarad,semmit nem fogy cetiben.Ezt hívják látszat fogyásnak.

Úgyhogy izomépítés mindenképpen,és tiszta étkezés,finomított Ch kerülése pl Répa cukor,és BL 55-s lisztből készült pékáruk kerülése, emelt fehérjebevitel.

Kb ennyi röviden:-)

Sok sikert,szép alakot!

2015. febr. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!