Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha valaki...

Miért baj az, ha valaki délelőtt alig eszik, délután pedig sokat?

Figyelt kérdés
Mármint azt tudom, hogy délelőtt kell bevinni a szervezetbe a szénhidrátot,meg ilyenek, de, hogy az nem jó gondolat, hogy ha alig ettem délelőtt mert nem volt időm, akkor délután pótolom? Mert végül is a napi kalória ugyan annyi mintha rendesen ettem volna délelőtt meg délután. Vagy hallottam olyat is, hogy a szénhidrátot lebontó enzimek csak délután 2 óráig dolgoznak.Ez igaz? Tudom kicsit értelmetlenül írtam le, de remélem van aki érti mire gondolok.
2015. febr. 8. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
egyaltalan nem baj. sokfele taplalkozasi modszer van, probald ki hogy neked mi valik be.
2015. febr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van például napi 1500 kalóriakereted. Délelőtt nincs időd enni, ezért maximum megeszel 300 kalóriát (jó esetben reggelire) a maradék 1200 kalóriát délután viszed be a szervezetedbe pl. délután háromkor, mert akkor érsz haza. Nos, lefekvésig maradt jó esetben 5 órája a szervezetednek, hogy 1200 kalóriát elégessen. Nos, ezt akkor teszi meg, ha a délután hátra levő részét folyamatos mozgással töltöd. A tv, számítógép elé le sem ülsz. Ha csak eszel utána pihensz fújhatod az egészet. Pedig megvan a napi keret, mégsem lesz eredménye, mert a szervezetednek nincs ideje a hirtelen bevitt kalóriát elégetni. Viszont ha fokozatosan elosztva viszed be, pl.-300-200-600-300-100 adagokban, akkor folyamatos az utánpótlás, amit beviszel az le is dolgozod.

Remélem érthetően sikerült fogalmaznom.

2015. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2015. febr. 8. 19:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj; nekem olyankor van ilyen (hogy csak délután/este eszem, mert akkor leszek éhes) mikor előző nap este 9-10 körül eszem, akkor másnap reggel/délelőtt egyáltalán nem vagyok éhes.

Előző nap este eszem: csirkét, fehérjét + zöldséget.

Szerintem amiatt lehet, hogy egy pici marad a gyomrodban, mivel lassul az emésztés este, és ezért nem vagyok éhes másnap reggel/délelőtt mert még az előző napi esti kaját emésztem.


Ha neked így jó, akkor így jó! Ne erőltesd reggel magadba a kaját, meg ha időd sincs akkor jó ha délután eszel/este.


Az enzimes cucc egyáltalán nem igaz.


Akkor fogysz, ha a napi kalória bevitel alacsonyabb mint amennyi kell ahhoz, hogy élj/mozogj, tehát ha 2000 kéne hogy megtartsd a súlyod, de 1500at eszel (megfelelő minőségűt! nem csokit, meg mekis kaját) akkor fogyni fogsz. Tökmindegy, hogy reggel 200-at eszel, délután 700-at, este meg 600at

vagy elosztod szépen az 1500-at egyenletesen

akkor is fogyni fogsz.

2015. febr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!