Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most csal a mérleg, vagy...

Most csal a mérleg, vagy tényleg ennyit fogytam?

Figyelt kérdés

3. hete, hogy elkezdtem a "fogyókúrát", vagyis inkább az odafigyelést a táplálkozásomra.

A kalóriabázist használom, szerintem ez a kcal számlálás a legracionálisabb terv.

1. héten 66,9 kg voltam. Most, a 3. hét kezdetén pedig 65,6. Szóval hetente csak fél kg-t fogyok.

Igazából nekem már az is meglepő, hogy csökken a súlyom, mert ilyet még sosem vettem észre magamon :D (Igen, hanyag voltam..) Azért is meglepő ez, mert bár betartom a napi keretet (általában az 1200-t a tervemhez mérten elég ritkán, de a napi max. 1800-at szinte mindig), sokszor elcsábulok egy-egy kocka csoki iránt, és tornázni sem tornázom rendesen.

Tudom, hogy precízebben kéne dolgoznom az ügyön, de akkor minek köszönhető ez a súlyváltozás?!


2015. febr. 11. 06:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Centikben pedig elvileg az alhasam 4 cm-rel lett kisebb, a derekam 4-gyel a fenekem pedig 1-gyel...
2015. febr. 11. 06:53
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Az elején sok "súly" megy le, mert a szervezetben lerakodott vízet elveszted, és ez elehet akár 4-5 kg is.


2. Nagyobb túlsúly esetén könnyebb többet leadni, késöbb, ahogy közeledsz a normáls súlyhoz, egyre inkább lassulni fog.


3. A kalóriaszámolás éppen azért jó, mert nem kell abszolút mereven állni a fogyáshoz, és akkor is van eredménye.

2015. febr. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Összevág a kg és a cm, a mérték szintén jó, csak így tovább. Persze nyilván majd beáll egy egyensúly.
2015. febr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Ez semmi. Nekem egy napon belül változik ennyit a súlyom. Nem fogyózom. De pl. egy wc után is könnyebb vagyok. Vagy reggel könnyebb, mint este.


Nem kell gyakran méregetni magad. Majd két hónap múlva állj rá a mérlegre. De a legjobb, ha a tükörben figyeled a változást.

2015. febr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy napon belül is ingázik a súlyom 1-2 kilót, más reggel, éhgyomorra, más este, de én nem fogyókúrázom, én izmosítok (sovány voltam azelőtt, jó étvágy mellett is).


Sportot iktass be valamit, az fontos. Anyukám pl. a youtube-on keres ilyen videókat, tornát vagy csak valami zenét, és arra mozog. Ő fogyózik.


A csokiról nekem mindig az jut eszembe, mikor kicsi koromban mondták a felnőttek, hogy evés előtt ne egyek, mert elveszi az étvágyamat. Napi 1-2 kocka csoki még nem para, ha sötét csoki (min. 50% kakaószárazanyag tartalom), még jótékony hatásai is vannak az egészségedre, ha nem vagy valamely összetevőjére allergiás. Esetleg erre a kakaószárazanyag tartalomra figyelhetnél a jövőben, ha eddig nem tetted, meg olvass róla, miben segít. Napi 1-2 kocka maradhat, több nem kell.

2015. febr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor ezek szerint minden adat eléggé ésszerű, nem csalt a mérleg, vagy a szalag :D Tudom, hogy ez még csak víz, de most ez kicsit motivál, hogy folytassam tovább.

Negyedik: Hát persze, hogy este könnyebb vagy, mint reggel, de szerintem nem is ezt a 2 adatot kell egymáshoz viszonyítani, hanem mondjuk 2 reggelit... Én így csinálom... A tükörben én sosem láttam változást, főleg, még akkor sem, amikor mások elámultak rajtam, hogy mennyivel karcsúbb lettem (ezt kb fél éve mondta még egy régi ismerős). Ha meg valaki naponta nézegeti magát a tükörben, úgysem fogja annyira látni a változást :D


A csokiról pedig: Azért nem minden nap eszek, csak most névnapomra kaptam kagylóbonbont, és azóta 1-1-et megeszek naponta, hisz olyan fini :)))


Én is általában ilyen videókra szoktam tornázni, lehet, hogy nem a legtökéletesebbek, de legalább csinálok valamit.


Köszi a válaszokat, és a megerősítést, hogy akkor mehet minden így tovább!

2015. febr. 11. 12:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, reggel vagyok könnyebb, mint este. Nem tudom, miből gondoltad a fordítottját. :-)
2015. febr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam! :D De nyilván úgy akartam írni, hogy reggel könnyebb az ember :)
2015. febr. 11. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!