Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Használ az L-karnitin? Az jó...

Használ az L-karnitin? Az jó ha olyan DM-ben kapható pezsgőtablettával viszem be? Ha lefekvés előtt beveszek egy C-vitamin tablettát az segít a fogyásban?

Figyelt kérdés
NE ÍRJON SENKI OLYAT HOGY INKÁBB MOZOGJ, MEG EGYÉL EGÉSZSÉGESEN, MEG HASONLÓK! Mert azt csinálom és ezzel kapcsolatban nem kell a tanács! Csak az írjon aki próbálta már az L-karnitint, vagy tud valamit a C-vitaminnal kapcsolatban. Mindkettőt a Norbi Update könyvből szedem egyébként.
2008. aug. 23. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen használ.

Csak sírva könyörgöm, ne ezeket a DM- es, meg Norbis szarokat vegyétek, mert tiszta pénzkidobás.

Az L-karnitin hatásos napi adagja min. 3000 mg.

Ekkora adagot csak sport-táplálékkiegészítőkből lehetséges bevinni. Én edzés előtt szoktam egy 3000 mg.-os ampullát meginni, de nem kifelyezetten fogyás céljából (energiát ad az edzéshez)

Sajnos a folyamatos szedése nem olcsó, viszont kisebb mennyiségben hatástalan.

C vitaminból is mehet a 2-3 gramm naponta. Ennek a legolcsóbb módja a gyógyszertári aszkorbinsav.

B1-B6 vitamin is fontos a szénhidrát és fehérjeanyagcseréhez. 30-50 mg. kell mindekettőből.

Bolti terméket ne vegyél semmiből, mert nagyon kis mennyiségeket tartalmaznak és sokba kerülnek.

(lásd Centrum multivitamin RDA 100 %, 5-6 szemet kellene szedni belőle naponta)

Én ezt ajánlom, ha az ár is számít:


[link]


[link]

2008. aug. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!:) Végre egy igazán hasznos válaszadó!:D Egy csomószor van olyan hogy ahelyett hogy válaszolnának inkább kioktatnak... -.- Egy műsorban úgy halottam hogy az ilyen bolti dolgokban pl. krémekbe azért raknak minimális(és hatástalan) mennyiségűt a hatóanyagból, mert különben sok emberen kellemetlen mellékhatások jönnének ki a személytelen adagolás miatt. Így viszont sokkal jobban veszik. Majd azért kiváncsiságból megnézem hogy egy pezsgőtablettában mennyi van. (amúgy a napi max. az az egy tabletta) Ennek is van valami rémes mellékhatása egyeseken?
2008. aug. 24. 09:12
 3/5 A kérdező kommentje:
xD elolvastam hogy az én "komplex" C-vitaminom ami 166%-ban kielégíti a napi szükségletet 100 mg-ot tartalmaz xDxDxD nem érte meg az az 500 Ft...
2008. aug. 24. 09:28
 4/5 anonim válasza:
100%
Persze nagyon jó, hogy több vitamint szedünk naponta, mint ami az ajánlott (lásd pl. C-vitamin, ahol 60 mg az ajánlott, de már szinte minden kutató egyetért abban, hogy 200-1000 mg fogyasztása megfelelő, maximum hasmenést okoz). De amíg a C-vitamin kellemetlen mellékhatása a hasmenés, addig a napi 1 g feletti l-karnitin fogyasztás halszagot okozhat, úgyhogy ennek túladagolása nem biztos, hogy jó ötlet. De ha szereted a halszagot, persze a legjobb választás.
2012. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
..
2015. máj. 2. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!