Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni/életmódot...

Szeretnék fogyni/életmódot váltani. Hogyan csináljam jól?

Figyelt kérdés

Sziasztok! lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban. Először is röviden annyit, hogy 21 éves vagyok, lány. Senki sem nevez kövérnek, sőt azt mondják nem kell fogynom, csak az a baj, hogy sokan (szerencsére) nem látják hogy ruha nélkül hogyan festek, mert vannak előnyös ruhák, amik eltakarják a hátrányos részeket. Arra gondoltam, hogy rakok fel képet, hogy esetleg többet tudnátok úgy segíteni, hogy mit lehet tenni ezzel a testösszetétellel. Kíváncsi lennék, hogy mit ajánlotok, hogyan egyek és mozogjak. Evési szokások: Nos bevallom azért kérem a segítségeteket, mert 13 éves korom óta evészavarban szenvedtem, már kb elég sok fajtájában. Először anorexia, aztán bulimia, az utóbbi időkben meg már nem is tudom mi volt, kövérnek éreztem, utáltam magam és úgy csináltam, hogy nem az volt a lényeg, hogy mit, hanem az hogy keveset egyek,alkoholbevitel kicsit sok volt egy hétre, a mozgást is elhanyagoltam,így nem lettem dagadt de vékony sem, és inkább ilyen "skinnyfat" vagy nem is tudnom hogy hívják alakom lett. Egy hónapja úgy döntöttem ebből elég, nem ilyen hülyén szeretnék-mert hát nem is lehet- jó alakot elérni, hanem életmódot változtatok, egy teljesen újat. Ez a következőképp néz ki: az alapszabályokban száműztem mindenféle édességet, a fehér lisztes dolgokat, sőt más pékárut sem nagyon eszem, tejet nem iszom, (tejtermékek közül csak sovány túró, meg kefir), régebben nem ittam meg a vizet, inkább diétás üdítőket,italporokat. Mára ezeket is száműztem ésez egy elég jó haladás :) csak vizet iszom meg teát (zöldet, fehéret). Reggel általában gyümölccsel indítok, mert akkor még szabad, ha jól tudom, vagy néha zabpehely. később egy tojás vagy valami zöldség, 13 óra körül általában hal/csirkehús/ valami amiben van fehérje zöldséggel, vagy valamilyen zöldségből készült saláta/főzelék, leves. Este meg sovány túró általában, néha zöldség mellé. Így néz ki most, ha tudtok ajánlani jobbat, akkor örömmel várom. Nekem nem szabad sokat ennem sajnos, mert az anyagcserém már hozzászokott a koplaláshoz :(! Már egyre jobban hozzászokok ehhez, néha becsúszik olyan ami nem kéne( a gyengéim a kv meg a sör:D), de igyekszem visszaszorítani.

Mozgás: Gyerekkoromban sportoltam, talaj-szer torna. Később 15 évesen futottam, heti 4-5ször kb. Később visszatértem a szertornához.Ennek pár éve, az óta csak rendszertelenül, néha mozogtam. Kimentem a formából, de most ez megváltozott. és elég jól bírom :). Edzéstervet segíthetnétek, mert igazán nem tudom mi a legcélszerűbb, ha azt szeretném, hogy eltűnjön a hasam (azzal van gond), meg az a kis háj oldalt, meg így az egész felsőtestemet lefogyasztanám (mindent !!!) Jelenleg: Heti 3 szor, ha nem fér bele akkor csak 2x (néha csak 1 sikerül, de annak nem örülök) járok jujutsu-ra. Tudom ez nem valami fogyasztós, de a lelkemnek kell :). Emellett úgy gondoltam, hogy még 3szor végzek súlyzós edzést, és külön hasra meg a problémás terültekre összeválogatott gyakorlatokat, ezt már elkezdtem csinálni, már van is hatása egy picit :)meg utána vagy előtte futni is kéne. Bevallom nehéz tartani az egyetem, munka , meg szociális élet mellett, de úgy döntöttem idén nem kifogást keresek, hanem jó alakom lesz és pont. Írhattok kritikát, de az építő legyen és ne lenéző, aki nem tud vagy szándékozik olyat, azt kérem ne is válaszoljon. Várom az ötleteket és előre is köszönöm annak aki segít! Kéket meg mellékelek, talán ez egyszerűbb, mintha megmondom, hogy hány kiló vagyok (később azt is megmondom, ha kell, de én kíváncsi lennék egy pár tippre)


2015. febr. 21. 12:00
 1/4 A kérdező kommentje:

Képek:(tudom, hogy nagy a hasam, és azon vagyok, hogy eltűntessem, ne szóljatok meg. jobb testösszetételt szeretnék, kevesebb zsírral, ezért kérek segítséget)

[link]

[link]

[link]

2015. febr. 21. 12:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jól csinálod. Ahhoz amit leírtál nem igazán lehet mást hozzászólni, teljesen oké.


Annyit tennék hozzá, hogy ne csak a jó alakért csináld, hanem azért, hogy egészséges legyél. Ennek egyik mellékhatása a kellemes megjelenés, jó közérzet, szép bőr, haj stb.


Azért csináld, hogy jól érzed magad, és ne az alakodon problémázzál, az majd úgyis jön magától.


Sok sikert kívánok!

2015. febr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ugyan ilyen alakom van, én is ezen vagyok, ha gondolod írj privátot és adhatunk egymásnak tippeket/tanácsokat
2015. febr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket :)
2015. febr. 21. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!