Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy álljam meg hogy ne egyek...

Hogy álljam meg hogy ne egyek édességet?

Figyelt kérdés

Fogyózom.(vagyis próbálok) Gyakran nem tudok ellenállni az édességeknek.

Van valami módszer hogy ne egyem?

Köszi:)



2015. márc. 25. 20:01
1 2
 1/16 anonim válasza:

Tedd el egy olyan helyre, ahol sose keresnéd... Bár mondjuk nem a WC kagylóra gondoltam. :D


Vagy ne vegyél a boltban sem.

2015. márc. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
nincs más módszer, ellen kell állni és kész. A cukor függőséget okoz, a vércukoringadozás miatt. úgy kell "letenni", mint a cigit, egyik napról a másikra, aztán egy jó hosszú ideig rá se nézni, és kitartónak lenni. Egy idő után teljesen megszűnik a sóvárgás és már nem is fogod kívánni (tapasztalat)
2015. márc. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy a kettes írja. Az elején nehéz leküzdeni, de érdemes vasakarattal kitartani. Ez valódi függőség, mint a pia vagy a cigi, de könnyebben legyőzhető. A tested szénhidrátkészletei kiürültek, és feltöltené őket, ezért kívánsz mindent. Tudom milyen, végigjártam ezt az utat! Abszolút érdemes kitartani, nem tart sokáig ez a szénhidrátéhség. Szénhidrátot addig is egészségesebb forrásból pótolj, pl barna rizsből, kevés krumpliból, semmiképp ne cukros cuccokból.
2015. márc. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha lehet, akkor ne legyen otthon ilyesmi. Ha mégis van, ajándékozd oda valakinek. Ha nagyon kívánod, akkor időnként készíts olyat, ami egészséges. Xilittel vagy édesítővel, fehérjeporral, zabpehellyel sokféle recept van a neten. Én zabpelyhes kókuszgolyót és muffint szoktam csinálni, néha teljes kiőrlésű palacsintát édesítős túrókrémmel.
2015. márc. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

#2, #3: kb mennyi idő volt mire legyőztétek ezt a "függőséget?"

2015. márc. 25. 20:28
 6/16 anonim ***** válasza:

Alapvetően a Te döntésed kérdése.


De magát az édesség vágyat lehet csökkenteni, ha jobb étrendet követsz, minden tápanyagod megvan, akkor pl. ketogénezők arról számolnak be, hogy nem kívánnak édességeket.

2015. márc. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én a hármas vagyok, nekem az első hónapban voltak nehéz napjaim, pillanataim, aztán elszoktam a nasstól. Kábé az első hónap után már kívánni se kívántam ezeket a kajákat, mert éreztem, hogy a gyomrom nem bírná el.
2015. márc. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok, nem tudom, hogy mennyi időbe telt pontosan. az első hét nagyon nehéz volt, a második már egy fokkal jobb volt és így tovább egyre kevésbé kívántam, egy hónap után már nem szenvedsz egyáltalán, aztán kb 2-3 hónap lehetett mire elértem egy olyan szintet, hogy elém tettek egy szelet süteményt és abszolút nem fojt össze a nyál a számban, mintha egy darab műanyag lett volna a tányéron. kb egy fél évig nem is ettem édességet, aztán muszáj volt a szülinapomon, hogy a mama ne sértődjön meg.
2015. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont hogy azt ajánlom, hogy egyél. Ha telejsen megvonod magadtól, akkor nagyon kívánni fogod mindig, amitől szenvedsz, és ez ahhoz is vezethet, hogy egyszercsak majd jól bezabálsz édessésgből. Szerintem mértekkel, de lehet enni. Ne egyért azért minden nap, meg ne egyben egy egész tábla csokit, de pl ha egy nap eszel egy tró rudit, vagy egy szelet sütit, attól még nem lesz semmi baj, és legalább nem fogsz folyton attól szenvedni, hogy mennyire kívánod az édességet.
2015. márc. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyo nehéz volt megválnom tőle,több,mint három hónapig tartott, mire teljesen kiiktattam. Aztán jött a karácsony, brutálisan elengedtem magam, és januárban kezdhettem elölről. 2-2,5 hónap kellett ismét, hogy eljussak arra a szintre, hogy már nem kívánom. Persze, ritkán én is eszek pl sütit, de szerencsére már meg tudok állni, és egy után nemet mondani.
2015. márc. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!