Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha csak heti 2x, max 3x tudok...

Ha csak heti 2x, max 3x tudok elmenni futni, az baj? Amúgy 1500 kcalt eszek. Így is fogyhatok, ugye?

Figyelt kérdés
2015. márc. 25. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

3 alkalom elég.

1500 kalória jó.Hàmy cm vagy és hàny kg?Miket eszel?Ezek azèrt fontos infók.

2015. márc. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nézd, én heti 0 alkalommal futok és 10% körül vagy talán alatta van a testzsírom. Szerintem pont semmi szükség nincsen a futásra. Értelmesebb edzés mondjuk jó ha van, de a fogyás leginkább étkezés kérdése.
2015. márc. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A kajám az jó, ezért kérdeztem, hogy nem kevés-e a mozgás.

(Amúgy tudom,mindenkinek arra van ideje amire akarja,hogy legyen, de suli+munka mellet nehéz, hétvégen munka után meg inkább kirándulok, azért az is jobb,mint a semmi)


Hát zöldség,csirkemell/comb,rizs, zsírszegény túró,heti 3-4x tojás, 1-2db, és suliba meg munkába 2 teljes kiörlésű kifli/zsemle, benne csirkemell sonka,uborka, néha tojás, 1-2x egy vékony szelet sajt.

Reggelente iszom egy kávét edesitovel, kb fél deci tejjel, napközben ásványvizet iszok.

Gyümolcsöt nem eszek.

Ami még ritkábban szóba jön, az a spenót és a hal (mert a halat nem szeretem)

Csirkét natúr szeletként eszem vagy néha szecsuáni szósszal és rizzsel. Nagy ritkán bolonyai csirkéből, teljes k.tesztaval, de ez kb 1-2 havonta van itthon,amúgy az itthoni főtt kaját nem eszem, vagy csak kicsit,ha nem mondjuk egy pacal pörköltről van szó meg egyéb hízlaló dolgokról,magamnak csinálok csirkét, rizst,salit,stb.

Túró mellé néha 1 light joghurt.

Nagyjából ezeket eszem.


És 176cm 80kg vagyok kb.

2015. márc. 25. 21:17
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem értem már tényleg miért eszik az emberek a tejtermékeket meg az ócska teljes kiőrlésű liszteket. Pedig betegek, fogyókúrázók (diétázók) ugyan úgy eszik.


'nem értem', jó a divatot értem, most a gabona és tejipar a fénykorát éli persze, meg függőséget okoz a sajt, a glutén.. a hedonizmuson kívül nincs értelme ezeket enni, ha fogyás meg egészség a cél.

2015. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Akkor a tk zsemle helyett mit egyek?

Van ötleted?

A túróról nem mondok le a fehérje miatt,a fél dl tej meg nem hiszem hogy nagy baj lenne a kávéba.

De te gondolom paleos vagy. ?

2015. márc. 25. 21:38
 6/12 anonim ***** válasza:
#2 kondíciód meg a béka segge alatt. Azért semmiképp sem haszontalan a futás, lényegében csak nyerhet vele. Ha fogyókúra szempontjából nem is épp a leghatékonyabb dolog, de minden más szempontból hasznos és egészséges.
2015. márc. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akkor mi a leghatékonyabb?

Én eddig épp, hogy mindenhol azt olvastam,hogy zsírégetéshez a hosszabb távú,lassú kocogás a legjobb..

2015. márc. 25. 21:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Kamu, hogy a zsírégetéshez sok futás kell. Mármint, sok vallás létezik, én kamunak tartom ezt.


Vegyük alapul a biokémiai ismereteket, zsírégetés megfelelő hormonszintek mellett (alacsony inzulin, magasabb glukagon) lejátszódó folyamat. Ez a hormonális háttér nem az edzésen múlik, sokkal inkább a táplálkozáson. Akinek jó a mitokondriális egészsége, az jól éget zsírt. Akinek nem, az cukrot használ fel, ezért gyakran megéhezik, könnyen hízik..


A futás csak egy középszerű mozgás, nem sok köze van a fogyáshoz, csak ma divatja van.



Rólam

Nem vagyok paleós, de azzal teljes mértékben egyetértek velük, hogy a tejfehérjék gyulladásfokozóak, a tejben lévő növekedési faktorok a hízás hormonális hátterének kedveznek, hogy a tejtermékek erősen inzulinogének és a dohányzáshoz hasonlóan a tej(termék)fogyasztás is egy káros szenvedély. És túrót enni fehérjebevitel miatt értelmetlen, ez meg a fehérje túlfogyasztás divat miatt elterjedt. Nem vagyunk éhezők, nem kell szóját vagy túrót enni azért hogy 'elég' fehérjét együnk, nincs szükség rá. Tudom, hogy a divat ma mást diktál.


Rólam 2

Nem csak a futás ad kondíciót.. tájcsi és küzdősportok is adnak, csak ezek jobb képességeket is fejlesztenek ezért nem a kondíció fejlesztése terjed el róluk.

2015. márc. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom jó e az 1500 kalória, nekem a magaságom és a súlyom meg az életmódom szerint 1600 a napi bevitel úgy hogy ne fogyjak, tehát számold ki...nem mindnekinek 2000
2015. márc. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A kalóriabázis szerint 1650 amit úgyis elégetek ha nem csinálok semmit.

Az 1500tel még alá is mentem.

2015. márc. 26. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!