Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik elkezdenek hízni és...

Akik elkezdenek hízni és felszednek pl 4-5 kilót, miért nem térnek észhez egyből és állnak neki még időben edzeni/ helyesen táplálkozni? Miért várják meg, hogy feljöjjön még 15-30kg? Azt már jóval nehezebb leadni.

Figyelt kérdés

A kérdés nem a hormon betegekre vonatkozik...

Nem szeretnék senkit se megbántani, csak kíváncsi vagyok.


2015. márc. 27. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Gondolom azoknak akik egész nap minimális pénzért melóznak, és földi gondjaik vannak a legkisebb problémájuk is nagyobb mint 5 kiló hízás.


Amire ráérnek foglalkozni ezzel, addigra 20-30 kiló pluszsúly.


Meg egy csomó embernek nehéz fogynia, nagyon primitív tévhit az, hogy fehér kenyér helyett tk, kicsit csökkentett kalóriabevitel, kis túró és valami szerencsétlen kis mozgás mindenkinek segít fogyni :)


Igen, a hízás eleve hormonzavar, kérdés hogy kinél milyen súlyos.

2015. márc. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
tudod sokan nem mérik magukat rendszeresen. ha feljön 5 kiló, azt vagy észreveszi az ember, vagy nem. ha már 10nél tartunk, akkor azt az ember észreveszi lehet, de nem veszi komolyan, mondván majd lemegy. ha még ezután feljön még 5 kiló, nah akkor pánikba esnek, és mégtöbbet esznek. azután csak gyarapodik, és gyarapodik..sajnos ilyen az ember, nem akar egyből reagálni :)
2015. márc. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jobban szeretnek enni és kevésbé mozogni, mint karcsúnak lenni.

Tehát ha nekem baromi fontos a karcsúságom, kevésbé, mint hogy jól teleegyem magam, akkor nyilván teszek érte. De ha nem lenne rossz karcsúnak lenni, viszont annál sokkal jobban szeretek enni, mint hogy feláldozzam a nagy kajálásokat, esetleg még mozogni is utálok, akkor nyilván inkább a nagy kajálásokat választom, még ha túlsúlyos is maradok.

2015. márc. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, nekem sajnos fel sem tűnt mert kiskorom óta kövér voltam. Mikor először észbe kaptam 5.-ben akkor 165 cm 65 kg voltam. Akkor szembesültem először a súlyommal. Minden más fontosabb volt, nem törődtem vele 11 évesen, következő évben már 68 kg voltam. Akkor próbáltam tornázni meg ilyenek, egyszer megkértem anyut nézze meg hogy jól csinálom-e, amit látványosan végigszenvedett mert "van jobb dolga is". Így sajnos (hatalmas hiba volt!!!) elveszett a motiváció, abbahagytam. Takartak a ruhák, és esküszöm fogalmam sincs 68 kilóból hogy lett hirtelen 86. Komolyan nem tudom. Így kezdtem 5 éve, mostanra 52 kiló vagyok, a szintén 165 centimhez, azaz vékonyabb vagyok 13 kilóval mint ötödikben. És a legszomorúbb az egészben az, hogy a szüleimet mindez nem érdekelte, sosem szóltak rám, maximum kigúnyoltak.
2015. márc. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogyan az első írta, volt több nyomorom is annál, mint hogy a súlyomra figyeljek, arról nem beszélve, hogy a munkabeosztásom se kedvezett a súlytartásnak (12 órás műszak alatt örültem ha WC-re el tudok menni, nemhogy enni, így ha hazaértem este bezabáltam a hűtőt.)

Miután megváltozott ez az élethelyzet azóta nincsenek ilyen gondjaim.

2015. márc. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 27. 21:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekel annyira a súlyom (meg mások súlya sem). Sosem méricskéltem magam. Amikor felszedtem pár kilót (lassan, szinte észrevétlenül), tisztában voltam ugyan vele, de továbbra is jól éreztem magam a bőrömben (és másoknak is tetszett, amit láttak), ezért nem foglalkoztam vele. Úgy kb. 5 kg-ra saccoltam a felesleget. Aztán egyszer véletlenül "szembe jött" egy mérleg, és őszintén meglepődtem, hogy az a +5 voltaképpen +15!! Akkor változtattam pár dolgon (nem drasztikusan), és 10 kg már le is ment belőle, viszonylag egyenletesen. De egyáltalán nem érdekel. Nem érzem jobban magam tőle, tulajdonképpen észre sem veszem magamon a változást. (Jó, talán kényelmesebben elférek a nadrágjaimban, és a családom szerint jobb az alakom, "na és?" - eddig is szerencsésen oszlott el rajtam a fölösleg, és megvolt a pozitív visszajelzés) Az egészet azért csinálom, mert pontosan, ahogy írtad, nem akarok egy nap arra ébredni, hogy az a +15 +30 lett...

Attól függetlenül, hogy ez a fogyás most viszonylag könnyen megy és nem kíván nehezen meghozható áldozatokat, ez jó lecke volt, ezután rendszeresen (ha nem is túl gyakran) mérem majd magam.

2015. márc. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!