Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha heti 5X mozgok 1 órát...

Ha heti 5X mozgok 1 órát intenzíven + heti egyszer elmegyek jógára, kiiktatom a cukrot és a lisztet az étrendemből és lecsökkentem a kalóriakeretemet 1500 körülre, akkor sikerülne lefogynom jövő nyárra 25 kg-ot?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, lány 165 cm és 75 kg.
2015. márc. 31. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán, nem tudni, mennyi izmot is ad az 1 óra, illetve lehet, hogy az 50kg túl kevés neked az egészségeshez.
2015. márc. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bizony mehet, elég korrekt tervnek tűnik!


Hajrá! :)

2015. márc. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Igen, szerintem sikerülhet, akár még gyorsabban is, de ez már az egyéni energiaháztartásodtól függ.


De tanácsolnám, hogy ne vidd le azonnal 1500 kalóriára a tápanyagbevitelt. Mond valamit a BMR (basal metabolic rate) azaz alapanyagcsere fogalma? Lehet, hogy pontosan tudod miről beszélek, hiszen nem konkrétan 1500-as értékről beszéltél, csak körülbelül annyiról. Ha mégsem lenne tiszta: A BMR az a kalóriamennyiség, amit a szervezeted pihenő állapotban, csupán az élettani funkciók fenntartása, belső szervek optimális működése érdekében elhasznál. Nem ajánlatos ennél kevesebbet fogyasztani naponta, ha egészségesen szeretnél fogyni a szervezeted fölösleges túlterhelése nélkül.


Jelenlegi súlyodnál a BMR-ed megközelítőleg 1570 kcal, annyi mozgás mellett nyugodtan kezdhetsz 1600 kalóriás étrenddel, majd ha leadtál kb. 7-8 kilót, csökkentheted 1500-ra :-)

2015. márc. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!