Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogytatok a ti a rozskenyér...

Fogytatok a ti a rozskenyér fogyasztása mellett?

Figyelt kérdés
Van értelme ezt fogyasztani? Kalóriában nem sok különbség van a fehér és a rozs között.
2015. ápr. 6. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy fogytam, hogy nem ettem (és a mai napig nem is eszem) kenyeret. Erre mindig kíváncsi voltam: miért kell helyettesítgetni, miért nem lehet elhagyni legalább diéta idejére?
2015. ápr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Amikor én még ettem.. nem híztam el miatta.


Biológiai hatása pont olyannyira rossz mint a fehér búza kenyéré, nem közvetlen halálos, de káros.

2015. ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én rozs kenyeret eszek és igen fogytam attól hogy nem fehéret :))
2015. ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

'attól, hogy nem fehéret' ... fehér kenyérrel ugyan úgy fogytál volna, ha kalóriában annyit eszel mint rozsból.


Na persze bármit lehet hinni, az egész világ egy nagy vallás. Lehet azt hinni, hogy a rozskenyér segítette a fogyást, csak ez a biológiai ismeretek, a különböző gabonák élettani hatásainak ismeretében egy tévképzetnek tekintendő.

2015. ápr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Inkább tönkölybúzásat eszem, és igen, lehet mellette fogyni, mivel alacsonyabb a GI-e, így tovább laktat.
2015. ápr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

Nagy a GI-jük, nagy az inzulinválaszuk :)


Gabonák ócska, túlnemesített növények, az összes búzafajta különösen :)


Fogyni 1000féleképpen lehet, ebből elég kevés az aminek szép, jó és egészséges eredménye is van :)

A többség elég gyengén végzi csoffadt testtel, lötyögő hájjal 'fogyás' után. De saját maguk által vállalt döntések eredményeként..

2015. ápr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igazából teljesen felesleges a kenyér, csak egy hülye szokás azt enni. Régen én is rengeteget nyomtam, de már elhagytam és nem hiányzik. Gyors és egyszerű kajákat lehet kenyér nélkül is csinálni.
2015. ápr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a tévhitterjesztés és az önámítás felesleges, hogy ráfüggünk egy finom kajára (mint drogra) aztán keressük a meséket, hogy az egyik ócskábbnál ócskább gabona teljes kiőrlésű lisztje áá az nem olyan vacak, az alacsonyabb glikémiás indexű, azt lehet enni..


Miért, most már a szűrős cigi az egészségesebb lesz mint a szűrő nélküli? Az nem letüdőzött dohány?


Na kenyereknél nincsen szűrő. Nemesített, hatszoros genetikai állományú búza van, meg tönkölybúza, aki ezt tudatosan megeszi, és még jónak is gondolja, az igen mélyen vallásos. Amivel persze nincsen semmi gond, vallásszabadság van :)


Én is nagyon bírtam az ilyen kajákat, főleg mivel a glutén függőséget okoz, de nem áltatom magam..

2015. ápr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én a fonott kakaós kalácstól fogytam a legtöbbet (a férjem dietetikus, ő ajánlotta). De nehogy magában edd! Tegyél rá jó sok margarint és nutellát (lekvárral is lehet). Egy hét alatt 6 kg lement! Tájékoztass majd a fejleményekről! Sok sikert:)
2015. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként dietetikusok tényleg ajánlanak gabonákat fogyasztásra :D


De nézzük meg milyen kapcsolattal van az iskolájuk (képzésük) és a szövetségük (MDOSZ) az élelmiszeriparral, mit is várnánk tőlük :)


Majd azt mondanák ne egyenek az emberek gabonákat? (meglepő módon, a paleó terjed a fiatal dietetikus hallgatók között, bár nem tudom mennyire)

2015. ápr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!