Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire nagy probléma, ha...

Mennyire nagy probléma, ha este szoktam enni (hajnalban)?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, programozó, és hát.. a helyzet az, hogy nekem éjjel fog nagyon jól az agyam, az óráim nagyrésze is délutántól estig vannak, így az alvási rendem körülbelül hajnali 4-délelőtt 11. Mivel ilyen sokáig fent maradok, nem bírom ki ezt a dolgot, hogy 6 után nem eszem, az mégiscsak 10 óra evés nélkül, így a vacsorám hajnali 1-2-re tolódik.

Mit tudok tenni? Nem akarok fogyni, de nem is szeretnék felesleges súlyt és esetleg egészségtelen életmódot. Tudom hogy nem normális ez az alvási rend, de egyszerűen képtelen vagyok reggel felkelés után tanulni, nekem éjjel megy ez.

20/F


2015. ápr. 8. 01:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Személy szerint nem tartom gondnak, ha Neked így jólesik.

Ha elrontom a dolgokat és vacsora után 8 órával még ébren vagyok, én is képes vagyok enni, bár nem tartom ideálisnak, az én testem ritmusa alapján olyankor nem jó enni (szerencsére akkor nekem pár falat is elég). De attól még másoknak jó lehet ez.

A 6 után nem evés erőltetésének semmi értelme, főleg, ha valaki 4-kor fekszik, mint Te vagy én... Semmi gond nincs vele, ha valaki kibírja, de nekem célszerű a (sokszor nem nagy) vacsorát a fekvés előtti 8 órában megejteni, különben hajlamos vagyok megéhezni.


Sok időszakos böjtölő este/éjjel eszik és roppant jónak tartja. Ez nem az én műfajom, viszont érzem, hogy a délutáni pár órás evési ablak jólesik a testemnek, s ebben jobban bízom, mint sok ellentmondó cikknek s véleménynek. (Speciel a 4 órás fekvésről érzem, hogy nem jó nekem, ezen még változtatnom kell, de ez más kérdés.)

2015. ápr. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miert lenne gi d? Az este nem eszunk dolog az egyik legnagybb dietas fail.
2015. ápr. 8. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a 6 utan nem eszem dolog nem ugy mukodik, hogy 5.59-kor meg ehetsz, de 6.00-kor mar tilos. Ha megehezel enni kell, foleg, ha nem is fekszel le meg hosszu orakon at. Vagy aki meg ejszakai muszakban van, az se egyen egyaltalan, vagy mi?
2015. ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel baj, sokaknak változik a bioritmusuk az ilyen dolgok végett. Én 24 órás szakban szoktam dogozni mivel őr vagyok egy gyárban és én ott bent sokszor hajnali 3 kor szoktam "vacsorázni, reggel műszak kezdés után 8-9 óra első kaja szünet. Délután 15-16 óra a másik mert akkor már nincs annyi ki-be járás így elég egy őr is a bejáratnál meg a teherportán is már nyugi szokott lenni. Utána mi este 8 körül szoktunk enni valami könnyebbet meg hajnali 3 kor, 6 órakor amikor hazamegyek már semmit.


Én nekem az orvos bent a munkahelyemen azt mondta hogy lefekvés előtt 2 órával szabad csak enni, tehát evés után teljen el legalább 2 óra mire lefekszik az ember aludni.

2015. ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!